2018 Açık Öğretim Lisesi sınav giriş yerleri açıklandı! AÖL sınav giriş yerleri sorgulama ekranı!

04.12.2018
375
A+
A-
2018 Açık Öğretim Lisesi sınav giriş yerleri açıklandı! AÖL sınav giriş yerleri sorgulama ekranı!

2018 Açık Öğretim Lisesi sınav giriş yerleri açıklandı! AÖL sınav giriş yerleri sorgulama ekranı!

 

 

aöl,aol,açık lise,aol öğrenci giriş,aöl giriş,aöl öğrenci girişi,aöl sınav yerleri açıklandımı,acik lise,açık lise sınav tarihleri,açık öğretim lisesi,acik lise sinav yerleri aciklandimi 2018,açık lise sınav yerleri 2018,aol girisaol sinav yeri aciklandimi,açık öğretim lise,açık lise öğrenci girişi,açık lise giriş,öğrenci girişi,aol.meb.gov.tr öğrenci girişi,aol ogrenci girisi,aol iş takvimi,meb açık lise,aöl sınav yerleri,aöl sınav giriş belgesi,aol sınavı ne zaman 2018

 

 

 

8-9 Aralık hafta sonu 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk AÖL sınavı gerçekleştirilecek. Binlerce aday hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 8-9 Aralık tarihleri arasında yapılacak olan Açık Öğretim Lisesi sınavları öncesi AÖL sınav giriş yerlerini adayların erişimine açtı. İşte büyük bir merakla beklenen AÖL sınav giriş yerleri sorgulama ekranı!

 

 

2018 AÖL SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

 

2018 eğitim öğretim yılında, bir dönem için İlk Kayıt Sınav Bedeli; 30 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücretlerin 30 TL’si  Açık Öğretim Lisesi İlk Kayıt Sınav Ücreti , 10 TL’si ise Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliğine yatırılacaktır. Bu ücreti yatırmak zorunludur. Aksi taktirde sınava giremezsiniz.

 

 

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNDEN HANGİ KOŞULLARDA MEZUN OLABİLİRİM?

 

Dönemlerin toplam sayısı: en az 8 ve üzeri, Kredinin toplamı: 192 ve üzeri, Alanlı okuyanlar: 80 ve üzeri olması gerekiyor.

 

 

ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

 

Açık Öğretim Lisesi ilk kayıt ve kayıt yenileme iş ve işlemleri tamamlanmıştır. Ancak öğrencilerin 8-9 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan sınava sorunsuz bir şekilde girebilmeleri için Açık Öğretim Lisesi Sistemine aktarılan dersleri ve bu derslere ait notların kontrolleri devam etmektedir.

 

Yukarıda belirtilen nedenle öğrencilerin 05.11.2018 tarihinden sonra, 8-9 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan sınav için seçtiği dersleri kontrol etmeleri gerekmektedir.

 

 

AÖL SINAV GİRİŞ BELGELERİ NE ZAMAN YAYIMLANIR?

 

AÖL sınav giriş belgelerinin bu hafta içinde adayların erişimine açılması bekleniyor. 8-9 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan AÖL sınavları için adaylar sınav giriş belgelerini Açık Öğretim Lisesi resmi sayfası üzerinden sorgulayabilecek.

SINAV GİRİŞ YERLERİNİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.