2018 AÖL telafi sınavı ne zaman? Telafi sınav tarihini MEB açıkladı…

11.04.2018
154
A+
A-

Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen AÖL sınavının ardından Milli Eğitim Bakanlığından bir açıklama geldi. Dörtten fazla dersten sınava giren öğrenciler cevap kağıdında teknik bir hatayla karşılaştı. Bunun üzerine MEB AÖL 2.dönem telafi sınavı düzenleme kararı aldı. Peki 2018 AÖL telafi sınavı ne zaman?

31 Mart – 1 Nisan 2018 tarihi sebebiyle planlı Açıköğretim Lisesi (AÖL) 2.dönem sınavında dörtten çok dersten sınava giren öğrenciler karşılık kağıdında fen birlikte hatayla karşılaştı. Milli Eğitim Bakanlığı mevzuyla ait defo açıklaması yayınlarken kıygın fenomen adaylar düşüncesince telafi sınavı düzenleneceğini açıkladı. Peki 2018 AÖL telafi sınavı ne zaman olacak? Sınava kimler girebilecek? İşte kâffesi detaylar…

AÖL TELAFİ SINAVI NE ZAMAN?

 

Milli Eğitim Bakanlığı resmi açıklamasına layıkıyla AÖL 2.dönem telafi sınavı 21 Nisan Cumartesi haset sayaç 09.30’da düzenlenecek. Peki bu sınava kimler girecek?

TELAFİ SINAVINA KİMLER GİRECEK?

MEB çeşidinden gösterilen defo ve telafi sınavına ilişkin dimdik şu şekilde; 4’ten çok dersten sınava eklenen adaylara yönelik, karşılık kağıtları kalık basılan dersler düşüncesince telafi sınavı yapılacaktır. Konu ile ait açıköğretim kurumları öğrencileri rastgele birlikte kıygınlık yaşamayacaktır. Yapılan bu fen sorumluluk dolayısıyla halis muhlis öğrencilerimizden defo diliyoruz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.