AÖL 2.dönem soru ve cevapları! (MEB) AÖL soru ve cevap kitapçığı

10.04.2018
A+
A-

2018 AÖL 2. dönem sınavlarının sonuncusu geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Binlerce öğrenci AÖL oturumlarının ardından sınav soru ve cevaplarının ne zaman yayınlanacağını araştırmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) takvimine göre açık lise sınavı soru ve cevapları bu hafta içerisinde adayların erişimine açılacak.

31 Mart ve 01 Nisan AÖL 2.dönem imtihanı MEB çeşidinden düzenlendi. Sınav bitişinin arkası sıra öğrenciler AÖL soru ve cevaplarını araştırmaya başladı. AÖL neticeleri düşüncesince müşterek müddet bekleyecek bulunan belirgin liseliler alacakları notları kestirim edebilmek düşüncesince sorular ve cevapların yayımlanıp yayımlanmadığını öğrenmeye çalışıyor. 

AÖL 2. DÖNEM SORULAR VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz yıllarda bulunduğu üzere AÖL soruları ve cevaplarının müşterek hafta içinde erişime açılması bekleniyor. Açık liseliler, AÖL’de çıkan sorular ve yanıtları MEB’in resmi sayfası üstünden erişilebiliyor. 

AÖL SINAVI SORU VE CEVAPLARI – TIKLA

SINAVDA kusurlu DOĞRUYU GÖTÜRÜR MÜ?
 
Açık Öğretim Lisesi sınavlarında maruz hata yanıtlar akla yatkın cevapları etkilemez. Bir bambaşka tabir ile yanlış, gerçeği götürmez.

SINAV İTİRAZ NASIL YAPILIR?

Bakanlığın imtihan kılavuzunda yayımladığı bilgilere göre; Sınav sonuçlarına yapılacak bulunan itirazlar, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yapılacaktır. İtiraz sayfasına değerlendirmek düşüncesince TIKLAYINIZ

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ’NDEN MEZUN OLMAK İÇİN;

Toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri,

Toplam Kredinin: 192 ve üzeri,

Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve boyun olması gerekir. Bunların tilmizlik durumlarına uyarınca dağılımı şöyle;

Alanlılar için: 112 cesaret ”ortak”, 80 cesaret ise ”alan” kredisi olması,

Alansızlar için: 120 cesaret ”ortak”, 72 cesaret ise ”seçmeli” derslerden tamamlanması gerekiyor.Tabi bunlar yetkilendirilmiş peyda etmek düşüncesince lüzumlu kredilerin madun limiti, henüz çok müşterek cesaret ile de yetkilendirilmiş olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.