(MEB) AÖL 2.dönem soru ve cevapları! 2018 AÖL soru ve cevap kitapçığı…

11.04.2018
761
A+
A-

2018 AÖL 2. dönem sınavlarının sonuncusu geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Binlerce öğrenci AÖL oturumlarının ardından sınav soru ve cevaplarının ne zaman yayınlanacağını araştırmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) takvimine göre açık lise sınavı soru ve cevapları bu hafta içerisinde adayların erişimine açılacak.

31 Mart ve 01 Nisan AÖL 2.dönem imtihanı MEB kabilinden düzenlendi. Sınav bitişinin arkası sıra öğrenciler AÖL soru ve cevaplarını araştırmaya başladı. AÖL neticeleri düşüncesince ortak müddet bekleyecek bulunan açıkça liseliler alacakları notları kestirim edebilmek düşüncesince sorular ve cevapların yayımlanıp yayımlanmadığını öğrenmeye çalışıyor. 

AÖL 2. DÖNEM SORULAR VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz yıllarda bulunduğu kabil AÖL soruları ve cevaplarının ortak hafta içinde erişime açılması bekleniyor. Açık liseliler, AÖL’de çıkan sorular ve yanıtları MEB’in resmi sayfası üstünden erişilebiliyor. 

AÖL SINAVI SORU VE CEVAPLARI – TIKLA

SINAVDA kavisli DOĞRUYU GÖTÜRÜR MÜ?
 
Açık Öğretim Lisesi sınavlarında maruz kusur yanıtlar akilane cevapları etkilemez. Bir ayrıksı tabir ile yanlış, gerçeği götürmez.

SINAV İTİRAZ NASIL YAPILIR?

Bakanlığın imtihan kılavuzunda yayımladığı bilgilere göre; Sınav sonuçlarına yapılacak bulunan itirazlar, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yapılacaktır. İtiraz sayfasına kullanmak düşüncesince TIKLAYINIZ

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ’NDEN MEZUN OLMAK İÇİN;

Toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri,

Toplam Kredinin: 192 ve üzeri,

Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve giysi olması gerekir. Bunların tilmizlik durumlarına mucibince dağılımı şöyle;

Alanlılar için: 112 emniyet ”ortak”, 80 emniyet ise ”alan” kredisi olması,

Alansızlar için: 120 emniyet ”ortak”, 72 emniyet ise ”seçmeli” derslerden tamamlanması gerekiyor.Tabi bunlar yetkilendirilmiş peyda etmek düşüncesince muktezi kredilerin ast limiti, hâlâ çok ortak emniyet ile de yetkilendirilmiş olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.