MSÜ’den Duyuru! Tarih Değişti

13.06.2018
160
A+
A-

2018 YILI MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ HARP OKULLARI VE ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULARI 2’NCİ SEÇİM AŞAMALARINA ÇAĞRI İLANI TARİH DEĞİŞİKLİĞİ DUYURUSU

 

 

Milli Savunma Üniversitesi’ne başvuran adaylar MSÜ tercih sonuçlarının açıklanmasının ve 2. seçim aşamalarına çağrıların ilan edilmesini büyük bir heyecanla bekliyorlardı ancak dün akşam saatlerine doğru MSB sitesi üzerinden yapılan duyuruyla MSÜ tercih sonuçları için yeni tarih belirlendi… İşte MSÜ tercih sonuçları hakkında ayrıntılar.

 

 

 

ÖSYM’nin planlı sınav takviminde değişiklik yapılması nedeni ile 2018 yılı Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılar 21 Haziran 2018 tarihinde yapılacaktır.

Yapılacak olan duyuruda okul türlerine göre MSÜ-2018 sınavı çağrı yapılan en düşük aday puanları (MSÜ-SAY, MSÜ-EA, MSÜ-SÖZ) açıklanacaktır.

 2’nci Seçim Aşamaları 02 Temmuz – 10 Ağustos 2018 tarihleri arasında Kara Harp Okulu Komutanlığı/ANKARA’da icra edilecektir.

 

 

MSÜ tercih sonuçları 21 Haziran’da açıklanacak, açıklandığı andan itibaren aşağıdaki link üzerinden kontrol edilebilir olacak.

 

MSÜ TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDIĞINDA BU LİNKTE

 

 

ADAY DEĞERLENDİRME PUANI NEDİR?

*Üniversite Sınavı Puanı: Harp Okulları için 2018-AYT, Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2018-TYT ve Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu için 2018-TYT ve Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı puanı,

*Fiziki Yeterlilik Testi Puanı ve Mülakat Puanından oluşmaktadır.

 

 

ADAYLARA İNGİLİZCE BELİRLEME SINAVI UYGULANACAK

2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılında Harp Okullarına kesin kayıt yaptıran öğrencilere “İngilizce Seviye Belirleme Sınavı” uygulanacak,

Her okul için belirlenecek kontenjanlar dahilindeki sayı kadar öğrenci hazırlık sınıfından muaf tutularak 1’inci sınıfa başlatılacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.