2021 Bandırma Onyedi Eylül Yaz Okulu Duyurusu

27.06.2021
A+
A-

2020-2021 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi tarafından yaz okulu açılmayacağına dair duyuru yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulunun Covid-19 salgını ve akademik takvimdeki yoğunluk nedeniyle yapılmayacağına yer verildi. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2021 Bandırma Onyedi Eylül Yaz Okulu Duyurusu

 

Bandırma Onyedi Eylül Yaz Okulu Akademik Takvimi

28 Temmuz 2020 Açılması Planlanan Derslerin İlanı
04 Ağustos 2020 – 06 Ağustos 2020Ön Kayıtlar
07 Ağustos 2020Açılan Derslerin İlanı ve Kapanan Derslerden Açılan Derslere Geçiş
10 Ağustos 2020  Yaz Okulu Başlangıç
11 Eylül 2020Yaz Okulu Bitişi
12 Eylül 2020 – 16 Eylül 2020 Yarıyıl Sonu Sınavları
20 Eylül 2020 Yarıyıl Sonu Sınavlarının Otomasyon Sistemine Girişin Son Günü
23 Eylül 2020Yarıyıl Sonu Sınavlarına İtirazın Son Günü
25 Eylül 2020
Yaz Öğretimi Tek Ders Sınavı

 

2019-2020 Yaz Öğretimi Uygulama Esasları

* 2019- 2020 Yaz Öğretimi Üniversitemiz öğrencileri (Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Lisansüstü Öğrenciler Hariç) ve diğer Üniversite öğrencileri için yapılacaktır.

* Yaz Öğretimi Döneminde Dersler 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı ile sınırlı olmak koşuluyla Uzaktan Öğretim senkron (eş zamanlı) olarak yapılacaktır.

* Yaz Öğretiminde eğitim-öğretim süresi beş (5) haftadır.

* Öğrencilerimiz Yaz Öğretiminde diğer yükseköğretim kurumlarından ders alabilirler ancak Üniversitemizde açılmış olan dersler diğer yükseköğretim kurumlarından alınamaz.

* Bir dersin devam şartını daha önce yerine getirmiş olan öğrenciler dâhil Yaz Öğretiminde derslere devam zorunludur.

* Yaz Öğretiminde ders almayı düşünen öğrenciler, Yaz Öğretimi akademik takvimi boyunca gerekli donanıma ve internet altyapısına sahip olmaları gerektiğini dikkate almalıdırlar.

* Yaz Öğretimi ücretleri Temmuz ayı içerisinde ayrıca duyurulacaktır.

 

Açılması İstenen Dersler için Talep Toplama (Önkayıt)

* OBS sisteminde görülen derslerin açılacağı kesin değildir. Derse kayıt yapan ve ücretini yatıran öğrenci sayısı en az 15 olduğunda ders açılmış olur.

* Yaz Öğretiminde Üniversitemiz öğrencileri ve Üniversitemizde Misafir öğrenci (Dışarıdan öğrenci) olacak ön kaydı onaylanan öğrenciler  04- 06 Ağustos 2020 (2019- 2020 Yaz Öğretimi Dönemi için) tarihlerinde ders kaydı yaparak sistemde çıkan ücreti Halk bankasına yatırabilirler.

 

Üniversitemizden Ders Alacak Diğer Üniversite Öğrencilerinin Yapacakları İşlemler

* Yaz Öğretiminde Üniversitemizde Misafir öğrenci (Dışarından öğrenci) olacak öğrenciler (Daha önce Üniversitemizden ders almış öğrenciler, yatay geçiş yapmış veya Üniversitemizden mezun olan öğrenciler hariç) https://obs.bandirma.edu.tr/oibs/ogrsis/basvuru_login.aspx (Başvuru Ekranı Temmuz ayı içerisinde aktif edilecektir.) adresinden Yaz Öğretimi online başvuru yapmaları gerekmektedir.

* Yaz Öğretiminde Üniversitemizde Misafir öğrenci (Dışarından öğrenci) olacak öğrenciler (Daha önce Üniversitemizden ders almış öğrenciler, yatay geçiş yapmış veya Üniversitemizden mezun olan öğrenciler) ilgili birim öğrenci işleri ile iletişime geçeceklerdir.

* Yaz Öğretiminde Üniversitemizde Misafir öğrenci (Dışarıdan öğrenci) olacak öğrenciler Ön kayıt işlemini tamamlayan ve kaydı onaylanan öğrenciler ders kayıt sürecinde  yaz öğretimi takvimini takip etmeleri gerekmektedir.

* Yaz Öğretiminde Üniversitemizde Misafir öğrenci (Dışarıdan öğrenci) olacak Ön kaydı onaylanan öğrenciler  «obs.bandirma.edu.tr» adresinden OBS’ye giriş yapabilirler.

* Yaz Öğretiminde Üniversitemizde Misafir öğrenci (Dışarıdan öğrenci) olacak Ön kaydı onaylanan öğrencilerin öğrenci numarası TC kimlik numarası, şifreleri TC kimlik numarasının ilk 5 rakamıdır.

 

Derslere Kesin Kayıt İşlemi

* Yaz Öğretiminde en fazla 12 kredilik derse kayıt yaptırılabilir.

* Öğrenciler Yaz Öğretiminde ders seçimlerini, ücret ödemelerini ve danışman onaylarını Yaz Öğretimi Takviminde belirtilen tarihlerde Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapacaklardır.

* Ücret ödemesini yaptıktan sonra OBS üzerinden ders kaydınızı kesinleştirmeyi unutmayınız. Ders kaydınızı kesinleştirdikten sonra Danışmanınız ders kaydınızı onaylayacaktır. Ders kayıt onayı ile sorunlarınızı Danışmanınıza iletebilirsiniz.

* Açılmayan derslere kayıt yaptıran öğrenciler için ders değiştirme işlemi 07 Ağustos 2020 tarihinde yapılacaktır.

 

Sınavlar ve Değerlendirme ile İlgili Esaslar 

* Yaz Öğretiminde değerlendirme ve başarı notu, Üniversitemizin ön lisans ve lisans eğitim-öğretim yönetmeliğine göre yapılır.

* Ara sınavın başarı notuna etkisinin % 30, Yarıyıl sonu sınavının başarı notuna etkisinin ise % 70 olarak uygulanmasına devam edilecektir.

* Yaz Öğretimi sürecinde Ara Sınav ve Yarıyıl Sonu (Final) sınavları online sınav uygulanarak yapılacaktır.Yaz Öğretiminde mazeret ve bütünleme sınavı yapılamaz.

* Diğer üniversitelerden Üniversitemizin Yaz Öğretimine kayıt yaptıran öğrencilere, alıp başardıkları derslerin adını, kredisini ve başarı notunu gösteren bir belge verilir ayrıca bu bilgiler öğrencinin üniversitesine de gönderilir.

 

* Yaz öğretiminde diğer Üniversitelerden ders alacak öğrencilerimiz için ilerleyen tarihlerde duyuru yapılacaktır.
 

  • Yaz Öğretimi Yönergesi için Tıklayınız...
  • Üniversitemiz Ders İçerikleri için Tıklayınız…
  • Yaz Öğretimi Akademik Takvimi İçin Tıklayınız...
  • 2019-2020 Yaz Öğretiminde Üniversitemizde Misafir Öğrenci (Dışarıdan Öğrenci) Olacak Öğrenciler İçin ”Online Ön Kayıt Kılavuzu” İçin Tıklayınız…
  • Üniversitemiz Öğrencileri ve Yaz Öğretiminde Üniversitemizde Misafir Öğrenci (Dışarıdan Öğrenci) Olacak Öğrenciler için Ders Kayıt Ekranı https://obs.bandirma.edu.tr/

 

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

En güzel nevresim takımı modelleri Madame Coco 'da sizi bekliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.