2021 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

17.02.2021
12.068
A+
A-

2020-2021 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2021 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

2021 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2020-2021 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

 

2021 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yaz Okulu Takvimi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından yayımlanan 2021 yaz okulu takvimine göre yaz okulu ön kayıtları 05-30 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 05 Temmuz 2021 tarihinde başlayacak. Öğretim sonunda uygulanacak sınavlar ise 16-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacak.

 

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

2021 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yaz Okulu Akademik Takvimi

Yaz Okulu Duyurusu01 Nisan 2021
Açılması İstenen Dersler İçin Talep Toplama (Ön Kayıt)0530 Nisan 2021
Açılması Öngörülen Derslerin İlanı07 Mayıs 2021
Derslere Kesin Kayıt30 Haziran- 02 Temmuz 2021
Açılmayan Derslere Kayıt Yaptıran Öğrenciler İçin Ders Değiştirme05-06 Temmuz 2021
Derslerin Başlaması05 Temmuz 2021
Derslerin Sonu13 Ağustos 2021
Yarıyıl Sonu Sınavları16-20 Ağustos 2021
Yarıyıl Sonu Notlarının Son Teslim Tarihi23 Ağustos 2021
Yabancı Dil Hazırlık Prog. Derslerin Sonu27 Ağustos 2021
Yabancı Dil Hazırlık Prog. Yeterlilik Sınavı31 Ağustos-01 Eylül 2021
Yabancı Dil Hazırlık Programı Notlarının Son Teslim Tarihi03 Eylül 2021

 

2021 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yaz Okulunda Açılacak Dersler Listesi

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından yayımlanan 2021 yaz okulu takvimine göre yaz okulunda açılacak dersler 7 Mayıs 2021 tarihinde açıklanacaktır. 2020 yılı derslerine bu linkten ulaşabilirsiniz.⇒ AÇILACAK DERSLERİN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

2020 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yaz Okulu Rehberi

 • 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Okulu uzaktan öğretim yöntemi ile eşzamanlı (senkron) yürütülecektir.
 • Yaz Okulunda üniversitemiz öğrencileri ile birlikte diğer üniversite öğrencileri de ders alabilirler.
 • Öğrenciler, yaz okulu döneminde yirmi dört krediyi aşmamak üzere en fazla dört ders alabilirler.
 • Güz ve bahar yarıyılında almakla yükümlü olduğu tüm dersleri alıp başarmış, genel not ortalaması en az 2.00 olan ara sınıf öğrencileri, yaz okulunda üst sınıftan on sekiz krediyi aşmamak üzere en çok üç ders alabilirler.
 • Yaz okulunda derslere devam zorunludur. Bir dersin daha önce devam şartı yerine getirilmiş olsa bile devam zorunluluğu kaldırılmaz.
 • Üniversite içinde başka bölüm/programdan adı ve kodu aynı olan dersleri almak için yönetim kurulu kararı gerekmez. Üniversite içinden adı ve kodu farklı eş değer dersler alabilmek için öğrencilerin, derse kayıt yaptırmadan önce, ilgili bölüm/program başkanlığının uygun görüşü, ilgili yönetim kurulunun onayı ile eşdeğer dersler alabilirler.
 • Öğrenciler üniversite içinde açılmış bir dersi veya eşdeğerini başka bir üniversiteden alamaz.
 • Üniversitede açılmayan bir dersin eşdeğerini Üniversite dışından alabilmesi için öğrencinin bu dersleri önceden birimine bildirmesi ve ilgili yönetim kurulu kararı ile onay verilmesi gerekir.

 

Açılması İstenen Dersler İçin Talep Toplama (Ön Kayıt)

 • Yaz Okulunda açılacak derslerin belirlenebilmesi için üniversitemiz öğrencilerinden 19-23 Haziran 2020 tarihleri arasında talep toplama (ön kayıt) yapılacaktır.
 • Diğer üniversite öğrencilerinden talep (ön kayıt) alınmayacaktır.
 • Yaz Okulunda açılacak dersler, üniversitemiz öğrencilerinin https://obs.mu.edu.tr adresinden seçerek yaptıkları taleplere ve bu dersleri verecek öğretim elemanı bulunması durumuna göre belirlenecektir.
 • Üniversitemiz öğrencileri, Öğrenci Bilgi Sisteminden Başvuru İşlemleri > Yaz Okulu Ders Ön Talep Toplama menüsünden açılmasını talep ettikleri dersleri seçebilirler.
 • Açılması istenen derslerin belirlenmesi için yapılan talep (ön kayıt) işlemi derslere kayıt yaptırma anlamına gelmez. Yaz Okulunda ders almak isteyen her öğrenci ayrıca derslere kesin kayıt yaptırmak zorundadır.Ön Talep Kılavuzu için tıklayınız

 

Üniversitemizden Ders Alacak Diğer Üniversite Öğrencilerinin Yapacakları İşlemler

 

Derslere Kesin Kayıt İşlemi

Kesin kayıt işlemi 29 Haziran-01 Temmuz 2020 tarihleri arasında, Açılmayan derslere kayıt yaptıran öğrenciler için ders değiştirme işlemi 02-03 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Seçilen dersler, ücretleri ödenip, kesin kayıt yapıldıktan sonra öğrencinin ve danışmanın onayı ile kesinleştirilir.

 

Sınavlar Ve Değerlendirme İle İlgili Esaslar
 •  Yaz okulunda uzaktan dijital ara sınav ve yarıyıl sonu sınavları yapılır. Yaz okulunda mazeret sınavı ve bütünleme sınavı yapılmaz.
 • Yaz okulunda alınan dersler, bunu takip eden güz yarıyılı başında öğrencinin genel not ortalamasında dikkate alınır.
 • Yaz okulunda değerlendirme ve başarı notu, Üniversitenin ön lisans ve lisans eğitim-öğretim yönetmeliğine göre yapılır.
 •  Yaz okulunda aldığı ve başardığı dersler sonucunda mezuniyet hakkı elde eden öğrenci, yaz okulu sonunda diploma almaya hak kazanır.
 • Diğer üniversitelerden Üniversitemizin yaz okuluna kayıt yaptıran öğrencilere, alıp başardıkları derslerin adını, kredisini ve başarı notunu gösteren bir belge verilir ayrıca bu bilgiler öğrencinin üniversitesine de gönderilir.Uzaktan Öğretimle Yürütülecek Derslere İlişkin Uyulması Gereken Kurallar

 

Yaz Okulu Akademik Takvimi
Yaz Okulu Öğrenim Ücretleri
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yaz Okulu Yönetmeliği
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliği
Ders İçerikleri 
İletisim Rehberi

NOT 1: Yaz okulu ücretlerinin (yabancı dil hazırlık programı hariç) öğrenci numarası, ad soyadı girilerek yatırılması; EFT ve havale yapılmaması gerekmektedir.

2-Yaz Okulunda Tıp Fakültesi ile Lisansüstü programlar için ders açılmayacaktır.

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

Yaz Okulunu Başka Üniversiteden Nasıl Alırım?

Yaz Okulunu Online Yapan Üniversiteler için TIKLAYINIZ

ÖSYMLİ
ÖSYMLİ
Güncel eğitim haberleri, sınavlara yönelik kitap önerileri, sınav konuları ve çeşitli ders kaynakları ile çalışmalarınıza yardımcı olmaya çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.