2020 DGS Ne Zaman Yapılacak? | DGS Kaç Gün Kaldı

dgs_sinav_tarihi_ne_zaman_ne_zaman_yapilacak

2020 DGS Ne Zaman Yapılacak? DGS’ye Kaç Gün Kaldı? 

 

2020-dgs-ne-zaman-yapilacakMerhaba Sevgili öğrenciler 2020-Dikey Geçiş Sınavı tarihi ÖSYM tarafından açıklandı. Peki DGS Ne zaman Yapılacak? Sınav 9 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak. (Bu bilgi 27 Mart 2020 tarihinde ÖSYM tarafından güncellenmiştir.) Sınav sabah saat 10.15’de başlayacak olup 150 dakika sürecektir. Adaylara sözel ve sayısal bölümlerden 120 soru sorulacaktır. Sınavda uygulanacak test, çoktan seçmeli sorulardan oluşacaktır. Sınava müracaat tarihleri ise 9-17  Haziran 2020 arasındadır. DGS 2020 geç başvuru günü  3 Temmuz 2020 tarihidir. Bu tarihte başvuru yapan adaylar sınav ücretini yüksek miktardan yatırmaktadır. Adaylar, kendi adres ilini sınav merkezi tercihi olarak yazacaklardır. Bunun dışında bir tercihte bulunulamaz. Sınav ücreti 120 TL’dir.

 

NOT: ÖSYM’nin yayınladığı 2020 sınav takvimine göre Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları 9 Eylül 2020 tarihinde açıklanacaktır. Koronavirüs önlemleri kapsamında sınav tarihi değiştiği için açıklanma tarihi de değişmiş oldu.

Sınav tarihi9 Ağustos 2020
Başvuru tarihleri9-17  Haziran 2020
Geç başvuru günü3 Temmuz 2020
Sonuç açıklanma tarihi9 Eylül 2020

 


2020 DGS Geri Sayım Aracı

 

DGS sınavına giriş ücreti Şu bankalara yatırılabilir:

 

dgshangibankalarayatıralcak* Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir.
Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak
adaylar hariç) Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.) Sınav ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER”alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.  

 

>DGS'ye Dair Tüm Kaynaklar Burda<

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.