2024 KPSS Konuları ve Soru Sayıları PDF

27.07.2023
A+
A-

2024 KPSS Konuları ve Soru Dağılımı Kamu Personeli Seçme Sınavına hazırlanan adaylar için önemli bir konudur. ÖSYM tarafından yapılan KPSS sınavları Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim olmak üzere üç farklı şekilde uygulanmaktadır. Sınavların ortak özelliği Genel Yetenek ve Genel Kültür bölümlerindeki derslerin aynı olmasıdır. Bu yazımızda 2024 KPSS Konuları Nelerdir? sorusunu yanıtlayacağız.

2024 KPSS Konuları ve Soru Sayıları PDF

2024 KPSS Konuları ve Soru Sayıları PDF

2024 KPSS Konuları ve Soru Dağılımı Kamu Personeli Seçme Sınavına hazırlanan adaylar için önemli bir konudur. ÖSYM tarafından yapılan KPSS sınavları Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim olmak üzere üç farklı şekilde uygulanmaktadır. Sınavların ortak özelliği Genel Yetenek ve Genel Kültür bölümlerindeki derslerin aynı olmasıdır. Bu yazımızda 2024 KPSS Konuları Nelerdir? sorusunu yanıtlayacağız.

KPSS‘ de kaç soru çıkmaktadır? Sınavda çıkan soru sayısı 60 Genel Yetenek ve 60 Genel Kültür sorusu olmak üzere toplam 120 soru sorulmaktadır. Süre ise 130 dakika (2 saat 10 dakika) verilmektedir. Yaklaşık olarak her soruya 1.1 dakika düşüyor. KPSS Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim konularını aşağıdaki bağlantılardan inceleyebilirsiniz.

2024 KPSS Lisans Konuları ve Soru Dağılımı

2024 KPSS Lisans Konuları ve Soru Dağılımını Kamu Personeli Seçme Sınavına hazırlanan lisans adayları için paylaştık. Aşağıdaki her bir ders için ayrılmış sayfalardan KPSS lisans konularını, sınavdaki derslere göre soru sayılarını ve lisans konularını PDF şeklinde indirebilirsiniz.

KPSS Lisans Türkçe Konuları

KPSS Lisans Matematik Konuları

KPSS Lisans Tarih Konuları

KPSS Lisans Vatandaşlık Konuları

KPSS Lisans Coğrafya Konuları

>KPSS Lisans Konuları TEK SAYFADA<

 

2024 KPSS Önlisans Konuları ve Soru Dağılımı

2024 KPSS Önlisans Konuları ve Soru Dağılımını Kamu Personeli Seçme Sınavına hazırlanan önlisans adayları için paylaştık. Aşağıdaki her bir ders için ayrılmış sayfalardan KPSS önlisans konularını, sınavdaki derslere göre soru sayılarını ve önlisans konularını PDF şeklinde indirebilirsiniz.

KPSS önlisans sınavı iki yılda bir yapıldığı için önceden çalışmalara başlayacak adaylara yönelik 2024 KPSS Önlisans Konuları paylaşımı faydalı olacaktır. Aşağıdaki butonları kullanarak ilgili dersin detaylarına ulaşabilirsiniz.

KPSS Önlisans Türkçe Konuları

KPSS Önlisans Matematik Konuları

KPSS Önlisans Tarih Konuları

KPSS Önlisans Coğrafya Konuları

KPSS Önlisans Vatandaşlık Konuları

>KPSS Önlisans Konuları TEK SAYFADA<

 

2024 KPSS Ortaöğretim Konuları ve Soru Dağılımı

2024 KPSS Ortaöğretim Konuları ve Soru Dağılımını Kamu Personeli Seçme Sınavına hazırlanan lise adayları için paylaştık. Aşağıdaki her bir ders için ayrılmış sayfalardan KPSS ortaöğretim konularını, sınavdaki derslere göre soru sayılarını ve ortaöğretim konularını PDF şeklinde indirebilirsiniz.

KPSS ortaöğretim (lise) sınavı iki yılda bir yapıldığı için önceden çalışmalara başlayacak adaylara yönelik 2024 KPSS Ortaöğretim Konuları paylaşımı faydalı olacaktır. Aşağıdaki butonları kullanarak ilgili dersin detaylarına ulaşabilirsiniz.

KPSS Ortaöğretim Türkçe Konuları

KPSS Ortaöğretim Matematik Konuları

KPSS Ortaöğretim Tarih Konuları

KPSS Ortaöğretim Coğrafya Konuları

KPSS Ortaöğretim Vatandaşlık Konuları

>KPSS Ortaöğretim Konuları TEK SAYFADA<

 

onay-isaretiYORUM YAPIN PDF ARŞİVİ GÖNDERELİM ! Yukarıdaki içerikle alakalı en az üç cümleden oluşan faydalı yorumlar olursa sizlere hazırlamış olduğum tüm konuları kapsayan 2024 KPSS PDF arşivini ücretsiz olarak göndereceğim.

 

TAVSİYE YAZILAR

>2024 KPSS Hızlandırılmış Program İNDİR<

Türkiye Geneli Deneme Sınavı İNDİR

KPSS Tüm Çıkmış Sorular İNDİRMEK için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. Görkem dedi ki:

  Emeğinize sağlık teşekkür ediyorum

 2. Yavuz dedi ki:

  Uzun zamandır takip ediyorum. Emekleriniz için teşekkür ederim.

 3. Fatmanur dedi ki:

  Gayet anlaşılır faydalı bir bilgilendirme olmuş. Kpss adayları için böyle bir çalışmaya ihtiyaç vardı.Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

 4. Kübra Turgut dedi ki:

  Sizin kitaplarınızla KPSS’ ye başlayacağım için çok mutluyum.

 5. Hüseyin Polat dedi ki:

  Süper bir site gerçekten çok yararlı ellerinize sağlık hepinizin.

  1. Hatice dedi ki:

   Çok iyi düşünülmüş bir içerik ilgililere teşekkürler

 6. Nur dedi ki:

  Çalışmaya yeni başlayanlar için harika olmuş. Eksiklikleri tespit edip rotayı belirlemek açısından mükemmel bir kaynak. Tek tıkla bütün kpss ortaöğretim önlisans ve lisans konularına erişim sağlayabiliyoruz. Teşekkür ederiz. Ellerinize sağlık…

 7. Zehra dedi ki:

  KPSS lisans önlisans ve ortaöğretim konularını tek bir sayfada el almış olmanız bütünlük arz ettiği için çok güzel bir çalışma olmuş. Sınava hazırlanan pek çok adayın işine yarayacağını düşünüyorum

 8. Alper Y dedi ki:

  Kpss birçoğumuz için bilinmeyen, karanlık bir mağaraydı. Ta ki bu sayfaya girene kadar. Bir anda Kpss nedir?, Hangi dersler var?, konu dağılımları neler?, Hangi konudan daha fazla soru geliyor?, çalışırken hangi derse ağırlık vermeliyim?, ilk konular mı önemli son konular mı? Gibi sorularımıza cevap bulduk. Teşekkür ederiz.

 9. sema dedi ki:

  Çok oz veri ile hazırlanmış kaynaklar size minnettarım emekleriniz için tesekkürler umarım sizin sayenizde bu yıl karsiligini alacaģım.Ayrıca cok yardımsever olmanız için de ayrıca tesekkürler iyi çalısmalr dilerim.

 10. Sema dedi ki:

  Sizleri sevgiyle takip ediyorumm