2024 MSÜ Hazırlık Kitap Önerileri

16.08.2023
A+
A-

2024 MSÜ’ ye hazırlık yapan adaylar, sınav maratonunu en iyi ve en verimli şekilde geçirebileceği kaynak önerilerini araştırıyor. Öğrencilerin bu arayışları için 2024 MSÜ kitap önerileri listesi hazırladık. Yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2024 MSÜ Hazırlık Kitap Önerileri

2024 MSÜ Hazırlık Kitap Önerileri

2024 MSÜ’ ye hazırlık yapan adaylar, sınav maratonunu en iyi ve en verimli şekilde geçirebileceği kaynak önerilerini araştırıyor. Öğrencilerin bu arayışları için 2024 MSÜ kitap önerileri listesi hazırladık. Milli Savunma Üniversitesi Sınavına hazırlık sürecinde çeşitli kaynaklardan çokça soru çözmek hem öğrenmeyi hem de sınava ilişkin tecrübe kazanmayı sağlar. Başarmayı isteyen öğrenciler için çok önemli olan bu konuya dair aradıkları en güncel MSÜ hazırlık kitapları 2024 listemizden faydalanabilirsiniz. Ders konularını pekiştirmeye yardımcı olacak ve konuları atlamadan verimli bir şekilde geçmenizi sağlayacak 2024 MSÜ hazırlık kitabı önerileri listemizi inceleyebilirsiniz.

2024 MSÜ Hazırlık Konu Anlatım Önerileri

tyt-msu-tum-dersler-konu-anlatimli-kitap-onerileri-1

2024 MSÜ Hazırlık Kitap Önerileri-1

Editör Yayınları TYT / MSÜ Tüm Dersler Konu Anlatımlı

MSÜ’ye hazırlık yapan öğrenciler için Editör Yayınları tarafından hazırlanan MSÜ Tüm dersler konu anlatımlı kitabı, konuların kolayca anlaşılabilmesi için detaylı anlatımlara yer verilmiştir. Alanında uzman öğretmenler tarafından konular çok sade ve oldukça akıcı bir dil yapısı ile ele alınmıştır. Bu yönüyle konularını pek çoğunu rahatlıkla anlayabilmenize destek oluyor. 891 sayfadan oluşan MSÜ tüm dersler kitabında sorular yeni nesil beceri temelli olarak ele alınmıştır.

tyt-msu-tum-dersler-konu-anlatimli-kitap-onerileri-2

2024 MSÜ Hazırlık Kitap Önerileri-2

Liyakat Yayınları Yeni Baskı2’li Efsane MSÜ Sınav Seti 16+1 (16’lı Efsane Altın Set + Hedef 1300 Soru Bankası)

Liyakat Yayınları tarafından yayımlanmış olan MSÜ konu anlatımlı kitabı ve soru bankası seti 1250 sayfadan oluşuyor. Sade ve öğretici anlatımların yer aldığı kitapta, öğrencilerin en fazla takıldığı konulara daha detaylı yer veriliyor. Kitap içerisindeki konular renkli görseller ile desteklenmiştir. Bu yönüyle değerlendirilirse sadece 2024 MSÜ sınav hazırlık süreci için değil aynı zamanda da TYT sınavlarında başarıyı yakalamak isteyenler içinde avantaj sağlıyor. Altın Sette yer alan kitaplar şu şekildedir: Türkçe Ders Notu, Türkçe Efsane Sorular, Paragraf Ders Notu ve Sorular, Matematik Ders Notu, Problemler Ders Notu ve Sorular, Fen Bilimleri Ders Notu, Fen Bilimleri Çözümlü 3 Deneme, Sosyal Bilimler Ders Notları, Sosyal Bilimler Çözümlü 3 Deneme, Haritalarla Coğrafya, Hızlı Egzersiz Ders Notu, MSÜ 3 Deneme, Motivasyon ve Takip Kitapçığı, MSÜ Çıkmış Sorular (Birebir Tıpkı Basım-Video Çözümlü, Yazım ve Dil Bilgisi Posterleri, Paragraf Çöz Kitabı şeklinde sıralanmaktadır.

2024 MSÜ Kazanma için Kaç Net Kaç Puan Gerekir?

 

2024 MSÜ Hazırlık Soru Bankası Önerileri

msu-kitap-onerileri-soru-bankası-3

2024 MSÜ Hazırlık Kitap Önerileri-3

Editör Yayınları TYT – MSÜ Tüm Dersler Tamamı Çözümlü Soru Bankası

MSÜ’de çıkan konuları kavramış olsanız da soru tiplerinin farklılaşması nedeniyle soru çözümünde problem yaşayan öğrenciler için Editör Yayınları tarafından yayımlanmış bol sorulu soru bankasıdır. Tam 1032 sayfa oluşan soru bankası kitabı, orta kolay seviye zorluğa sahiptir. Adım adım soruları çözmenize olanak sağlayan bir metot uyguluyor. Bu şekilde etkili bir öğrenme hedefleyenlere hitap eden bir kaynak kitaptır. İçerisinde çokça soruya yer vermesi sayesinde konuları pekiştirmek için soru arayışınıza ilaç olacaktır.

msu-soru-bankasi-kitap-onerileri-4

2024 MSÜ Hazırlık Kitap Önerileri-4

İnformal Yayınları MSÜ 2024 Matematik ve Geometrinin Kara Kutusu Konu Özetli Dijital Çözümlü Soru Bankası Altın Paket Seti

İnformal Yayınları tarafından basılmış matematik ve geometri çözümlü soru bankası, ÖSYM müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. Öğrenciler tarafından sayısal soruların anlaşılması ve çözümüne destek olması sebebiyle tercih edilen soru bankaları arasındadır. Testlerde yer alan soruların çözümünde yönelik dijital deste de yer almaktadır. Ayrıca konu özetleri de yer almaktadır. MSÜ matematik ve geometri sorularını kapsayacak şekilde orta seviye öğrencilere uygun olarak hazırlanmıştır. Tam 585 + 585 sayfadan oluşan soru bankasındaki yüzlerce sorunun video çözümüne ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

msu-soru-bankasi-kitap-onerileri-5

2024 MSÜ Hazırlık Kitap Önerileri-5

İnformal Yayınları MSÜ 2024 ÖSYM Çıkmış Soru Tıpkı Basım Türkiye Geneli 5li Dijital Çözümlü Deneme Seti

ÖSYM tarafından yapılan son beş yılın MSÜ sorularından oluşan bu set ile sınav deneyimini gerçekleştirebilirsiniz. 2018, 2019, 2020, 2021 ve 2022 yılı MSÜ çıkmış sorularının bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. Kitapçıklar ÖSYM kitapçıkları ile aynı olacak şekilde bastırılmıştır. Ayrıca yayın evinin mobil uygulaması üzerinden optiğinizi taratarak Türkiye geneli sıralamanızı da öğrenebilirsiniz. Soruların çözümü için dijital destek de bulunmaktadır. Bunun için QR kodu okutmanız yeterlidir.

msu-kitap-onerileri-soru-bankası-6

2024 MSÜ Hazırlık Kitap Önerileri-6

Panem Yayınları TYT KPSS ALES DGS MSÜ Konu Özetli Paragraf Soru Bankası

Panem yayınları tarafından hazırlanmış bu kaynak kitap ile MSÜ Türkçe sorularına yönelik çalışmalarınız kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Konu özetleri ile desteklenmiş ÖSYM tarzında sorular MSÜ Türkçe için faydalı olacaktır. 176 sayfadan oluşan bu kaynağı soru bankası önerileri listemize aldık.

2024 MSÜ Deneme Sınavı Önerileri

Aşağıdaki deneme sınavları ile MSÜ çalışmalarınızı destekleyebilirsiniz. 2024 MSÜ Deneme sınavı önerileri listemiz:

 • Paraf Yayınları MSÜ Karma Deneme 4’lü
 • Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Sınavına Hazırlık 10 Deneme Sınavı Özgül Yayınları
 • Milli Savunma Üniversitesi Alımlarına Özel Hazırlık 6lı General Denemeleri Takip Yayınları

 

FIRSAT: Hepsiburada İşbirliği kapsamında kampanyalı bir şekilde yukarıdaki yayınları İNDİRİMLİ olarak alabilirsiniz. Faydalanmak için Tıklayınız

♻️ Son söz: Yukarıda sizler için sıraladığımız kaynakları fikir edinmeniz açısından paylaştık. Birçok platformda yaptığımız araştırmalar ve kullanıcı yorumları dikkate alınarak hazırlanmış bir yazıdır. Önerdiğimiz kitapları öncelikle en yakın kırtasiyeden veya kitap evinden inceleyerek ön görü sahibi olunuz. Sonra internetten veya uygun bulduğunuz yerden satın alınız. Yazmış olduğumuz yazı tavsiye niteliğindedir. Herkese başarılar dileriz.

✅TAVSİYE YAZILARIMIZ✅

2023 MSÜ Taban Puanları (Harp Okulları, Astsubay, MYO)

MSÜ Başvuru Şartları Nelerdir? (Boy-Kilo-Yaş Şartı) TIKLAYINIZ

2024 MSÜ Başvuru Nasıl Yapılır? (ÖSYM)

2024 MSÜ Konuları ve Soru Dağılımı PDF

MSÜ Çıkmış Soruları İndirmek için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Rabia dedi ki:

  Çok faydalı bir içerik olmuş teşekkür ederim

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Teşekkür ederiz. Sınavda başarılar 🙂