2021 DGS Çalışma Programı İndir

19.09.2020
20.944
A+
A-

Merhaba ösymLi.com takipçileri, bugün sizlere DGS’ye hazırlanırken ders çalışma planlamasında yardımcı olması amacıyla hazırlandığım örnek ders çalışma programı tavsiyesinde bulunacağım bu programı kendinize göre düzenleyerek çalışmalarınıza hız kazandırabilirsiniz.

2021 DGS Çalışma Programı İndir

2021 DGS Çalışma Programı İndir

 

Tüm sınavlarda olduğu gibi Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için de uzun, azimli ve planlı bir çalışma başarının formülü olarak adlandırılabilir. 2021 DGS çalışma programı konusunda araştırma yapan kişiler için hazırlanan programa ek olarak söylenecek ve bu kapsamda öğrencilerin dikkat etmesi gereken birkaç nokta vardır.

dgs-kac-nete-kac-puanPrograma Sadık Kalmak

Öncelikle hazırlanan program dâhilinde hareket etmek gereklidir. Daha önceden belirlenmiş olan konuların aksatılmadan her gün düzenli bir şekilde hareket edilerek işlenmesi kişilerin motivasyon anlamında daha yüksek verimlilik almalarını sağlayacaktır. DGS çalışma programı hazırlayan öğrencilerin tüm süreçlerde sınava konsantre olarak çalışmaları başarı yakalanması ihtimalini daha güçlendirecektir.

 

 

Konsantrasyon Bozucu Etkenleri Ortadan Kaldırmak

2019-dgs-kac-net-kac-puan-ederDGS ’yi kazanmak için yapılması gerekenler kapsamında bir diğer önemli olan husus ise mobil cihazlar ile sosyal medyadan olabildiğince uzak kalmaktır. Bu süreçte konsantrasyon bozucu etkenlerden olan bu iki şeyden uzak durmak verimli bir ders çalışma süreci geçirilmesine katkı sağlayacaktır. Akıllı telefonların ders çalışma esnasında hemen erişilemeyecek bir noktada olması yapılacak ilk işlerden biri olmaktadır. Ayrıca sosyal aktiviteleri de her gün yapmak yerine haftanın belirli günlerine kaydırmak, başarıya giden zorlu yoldaki en büyük yardımcılardan biri olacaktır.

 

 

Pes Etmemek

Belirlenen çalışma planı dâhilinde bu plana sadık kalarak sürdürülecek birkaç aylık bir çalışma periyodu sonunda çalışan kişilere başarı olarak geri dönecektir. Bu süreçte hiçbir zaman aceleci davranmamak, programda yer alan dersleri atlamamak ve öğrenilen konuları tekrar ederek unutulmasını önlemek gerekecektir. Çalışma programı çalışmaya başlanan ilk günlerde sizleri mutlaka zorlayacaktır. Ancak bu noktada pes etmemek çok önemli bir faktördür. Her zaman en yükseğin hedeflenmesi ve bu hedefler doğrultusunda belirli bir plana sadık kalınarak hareket edilmesi sizlere çok yardımcı olacaktır.

 

DGS Ders Çalışma Programı İNDİR

 

DGS Çıkmış Tüm Sorular PDF İNDİR

 

DGS'ye Dair Tüm Kaynaklar

ÖSYMLİ
ÖSYMLİ
Güncel eğitim haberleri, sınavlara yönelik kitap önerileri, sınav konuları ve çeşitli ders kaynakları ile çalışmalarınıza yardımcı olmaya çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.