2020 DGS Deneme Sınavı Önerileri | 2020 DGS Kolay Zor Deneme Tavsiyeleri

dgs-deneme-sinavı-onerileri-dgs-zor-kolay-deneme

2020 DGS Deneme Sınavı Önerileri   2020 DGS Kolay Zor Deneme Tavsiyeleri

 

 

 

Merhaba 2020 DGS adayları, bu yazımda sizlere çalışmalarınızda faydalı olması amacıyla 2020 DGS deneme sınavı önerilerinde bulunacağım.  Dikey Geçiş Sınavı (DGS): üniversitelerin ön lisans -iki yıllık- bölümlerinden mezun olan öğrencilerin, diplomalarını lisansa tamamlamak için girdikleri sınavıdır.

 

matematik dersine nasıl çalışmalıYazıma başlamadan önce hatırlatmakta fayda var. Dikey Geçiş Sınavı, adayların gözünüzde büyüttüğü kadar zor ve kazanılması güç bir sınav değildir. Kendi seviyenize uygun kaynakları seçerek; düzenli ve disiplinli bir çalışma ile başarıyı yakalamanız kaçınılmaz olacaktır.

 

Kendi seviyenize uygun kaynakları seçerken eğer kararsız kalıyorsanız ve 2020 yılı Dikey Geçiş Sınavı için aradığınız kaynaklara karar veremediyseniz 2020 DGS Kitap Önerileribaşlıklı yazımı okumanızı önemle tavsiye ederim.

 

ÖSYM tarafından yapılan yeni yapılan açıklama ile sınav tarihi Haziran 2020 olarak belirlenmesi bekleniyor. Sınav sonuçları ise Temmuz 2020 tarihinde açıklanacaktır.

 

 

Sınava ne kadar zamanınız kaldığını merek ediyorsanız tıklayınız.

 

 

Adaylar DGS’de hangi konulardan sorumlu?Hangi konulara daha çok çalışmalı?ales-calima-taktikleri

 

 

DGS deneme sınavı önerilerimiz adaylardan gelen yorumlar üzerine hazırlanmıştır. Bilindiği üzere sınavlara çalışma taktiği ve çalışmaya ayrılan zaman kadar hangi kaynaklardan çalışıldığı da önemli bir etkendir. Sizlere DGS deneme sınavı önerilerimizi aşağıya sıralıyoruz:

 

 

 

1-Uzman Kariyer 2020 DGS Stratejik Sekiz Deneme : DGS soru formatına uygundur ve açıklamalar öğrencinin konuyu tekrar etmesini sağlayacak şekilde yapılmıştır. Yanlış yaptığınız soruların çözümlerine kitapçıkların üzerinde bulunan (QR) Kare kodu okutarak ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

2-Yargı Yayınları 2020 DGS VIP Yeni Sınav Sistemine Göre Tamamı Çözümlü 5 Deneme: DGS’nin sınav sistemine göre soruları güncellenmiştir. Sözel soruları muhakeme ve yorum ağırlıklı olarak hazırlanmıştır. Yanlış sayınız sizi yanıltmasın zor soruları çözdükçe diğer sorular kolay gelmeye başlayacaktır.

 

 

 

 

3- İntibak Yayınları 2020 Tamamı Çözümlü DGS 10 lu Deneme Seti: Türkiye Geneli değerlendirme imkanı veren sanal optik form ile değerlendirmeli sınav imkanı ile kendi yerinizi ve rakiplerinizi görme şansına sahip olacaksınız. Bu konuyla ilgili izleyeceğiniz basit adımlar her deneme kitapçığının arka kapağında yer almaktadır. Çözdüğünüz tüm denemeleri sanal optiğe kaydederek değerlendir butonuna bastığınızda o sınava girmiş binlerce aday arasındaki yerinizi, 2018 DGS Sınavında oluşan en güncel ortalama ve standart sapmalarla hesaplanan puanınız ve İntibak DGS analizli karne farkıyla görebileceksiniz. Ölçme değerlendirme tekniği çerçevesinde olması gereken zorlukta, güvenirliği ve geçerliği geniş bir grupça test edilmiş, hatasız ve pratik çözümleri görebileceğiniz güzel bir deneme setidir.

 

 

 

 

4-Kuzey Akademi Yayınları DGS Denemeleri: Yayınevine ait denemelerin çözümlü olanları çok iyidir. Matematikte zorlananlar için çok kolay matematik kitabını da tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 

5- İsem Yayıncılık 2019 DGS Tamamı Çözümlü 10 Deneme Sınavı: Orta ve zor seviye soruların karışımı ile hazırlanmıştır. Soruları kaliteli ve sınava en yakın denemeler arasında yer alıyor. Örnek sayfalarına bakmak için :

 

10b-onlu-10-dgs-yanit_kitap_g78263_unLZpFVt.pdf

09b-onlu-9-dgs-yanit_kitap_g78263_5De4UONV.pdf

08b-onlu-8-dgs-yanit_kitap_g78263_wJ8GoFzd.pdf

07b-onlu-7-dgs-yanit_kitap_g78263_tMgi3l7s.pdf

06b-onlu-6-dgs-yanit_kitap_g78263_uGgvNOBO.pdf

05b-onlu-5-dgs-yanit_kitap_g78263_q4RwNokq.pdf

04b-onlu-4-dgs-yanit_kitap_g78263_p2Bm2S34.pdf

03b-onlu-3-dgs-yanit_kitap_g78263_JimXqc1Z.pdf

02b-onlu-2-dgs-yanit_kitap_g78263_XRvNF4ZT.pdf

01b-onlu-1-dgs-yanit_kitap_g78263_YrmNXbId.pdf

 

 

 

6- Yediiklim Yayınları Deneme Sınavları : Kitap piyasasındaki diğer DGS deneme sınavları ile YEDİİKLİM yayınlarının denemesini karşılaştırmak gerekirse biraz kolay seviyede değerlendirilebilir. ÖSYM soru tarzına biraz uzak kalmış. Çok kolay ve insanı zorlamayan soru şekillerine sahip deneme sınavları var. O yüzden ilk etapta çözmeniz gereken kolay denemelerdendir.

 

 

 

 

Sonuç Olarak:

sonuc-olarak

Yukarıda sizler için bazı yayınevlerinin çok satan deneme sınavlarını değerlendirdik. Ancak denemenin zorluğu ya da kolaylığı bireyseldir. Kişiden kişiye de farklılık gösterir. Bizim önerilerimiz sadece sizlerde bir fikir oluşturması içindir.

 

DGS’de başarılı olmak için sadece DGS deneme sınavları değil ALES deneme sınavları da çözebilirsiniz. Konuları çalışırken haftada 1-2 demene çözerek çalışmalarınıza devam ediniz. Bu denemeleri kolay yayınlardan seçmek işinizi kolaylaştıracaktır. Sınav yaklaştıkça deneme sıklığınızı artırınız. İki günde bir deneme veya her gün bir deneme çözüp yanlış yaptığınız soruları inceleyerek netleriniz artırabilirsiniz. Denemelerinizin yanlış ve doğru sayılarınızı günlük olarak bir istatistik oluşturunuz.

 

Herkese başarılar dilerim.

 

DGS Puan Hesaplama İçin Tıklayınız

DGS Çıkmış Tüm Sorular PDF İNDİR

DGS Yaprak Testleri PDF İNDİR ÇÖZ

DGS Taban Puanları ve Kontenjanları

 

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
YKS
2020 YKS'ye kaç gün kaldı?

25 Temmuz 2020

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • KYK Yurt Ücreti Alınmayacak Öğrenciler

  KYK Yurt Ücreti Alınmayacak Öğrenciler KYK yurtlarında ücretsiz barınma hakkına sahip öğrenciler kimlerdir? KYK’de nasıl ücretsiz kalınır? Yurt...Devamını Oku

 • KYK Yurt İzni Nereden Alınır? Online İzin Almak

  KYK Yurt İzni Nereden Alınır? Online İzin Almak Kredi ve Yurtlar Kurumunda kalan öğrenciler, yurttan izin almak istedikleri taktirde nereye başvuraca...Devamını Oku

 • Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile Hangi Konulara Çalışmalıyım?

  Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile Hangi Konulara Çalışmalıyım? Yükseköğretim Kurumları sınavına ilk defa girecek adayların merak ettiği sorula...Devamını Oku

 • AÖF Yaz Okulu Ücretleri 2019 | Yaz okulu öğretim ücreti tutarı nedir?

  AÖF Yaz Okulu Ücretleri 2019 | Yaz okulu öğretim ücreti tutarı nedir?   AÖF Yaz Okulu ücretleri; Alınan ders sayısına göre ödenecek ücret tutarl...Devamını Oku

 • İzmihlal nedir? izmihlal kelimesinin anlamı ne demektir?

  İzmihlal nedir? izmihlal kelimesinin anlamı ne demektir?     Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı’ndaki izmihlal kelimes...Devamını Oku

KATEGORİLER