2020 KPSS Genel Kültür Genel Yetenek Kitap Tavsiyesi

15.05.2020
58.035
A+
A-

KPSS sınav hazırlıkları için güncel ve faydalı kaynak arayışında olan kişilere genel yetenek ve genel kültür kitaplarından tavsiye edilmesi gereken bazı kaynaklar bulunur. Bu kaynakları sizin için araştırıp sıraladık.

2020 KPSS Genel Kültür Genel Yetenek Kitap Tavsiyesi

2020 KPSS Genel Kültür Genel Yetenek Kitap Tavsiyesi | Kpss Kitap Önerileri

 

 

2020 yılında yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) hazırlanmadan önce tüm adayların arayış içinde olduğu 2020 KPSS kitap önerileri altında tavsiye edilecek kitaplardır. ÖSYM tarafından sınav takviminin açıklanması ile birlikte adaylar sınav için gerekli çalışmalarına başladı. KPSS ’nin her yıl bir önceki yıla göre kısmen biraz daha zorlaştığı göz önüne alındığında sınav çalışmalarına ara vermeden devam edilmesi ve bu esnada doğru kaynaklardan yaralanılması başarı elde edilmesinde oldukça katkı sağlayacaktır.

 

 

Bu kapsamda Kpss sınav hazırlıkları için güncel ve faydalı kaynak arayışında olan kişilere genel yetenek ve genel kültür kitaplarından tavsiye edilmesi gereken bazı kaynaklar bulunur. Bunları sizin için araştırıp sıraladık.

 

 

 

TURKCE-KPSS-SORU-NASİL-COZULUR

2020 KPSS 657 Yayınevi Türkçe Kitabı

Türkçe soruları KPSS ’de adayların karşısına ilk çıkan sorulardır. ÖSYM ’nin her yıl içeriklerini değiştirdiği Türkçe sorular kimi yıllar paragraf sorularının ağırlık olarak çıktığı sorular olurken kimi yıllar ise bilgiye dayalı soruların ağırlıklı olduğu türde olabiliyor. 657 Yayınları tarafından 2020 yılı işçin sunulan Türkçe kitabı bu noktada adayların konuya tüm yönleri ile hâkim olmalarını sağlıyor. Başarılı bir çalışma programı ile birlikte bu kitap ile Türkçe dersi çalışan adayların yüksek net sayılarına ulaşabileceğinden söz etmek çok kolay olacaktır.

ÖsymLi’ye Tavsiye: KPSS Türkçe Konuları ve Soru Dağılımlarına Ulaşmak için TIKLAYINIZ

 

 

 

2020 KPSS Pegem Genel Kültür – Genel Yetenek Vatandaşlık

Vatandaşlık dersi sınava girecek adaylar tarafından belki de en çok ihmal edilen derstir. Eğitim hayatı boyunca diğer derslere göre daha az görülen vatandaşlık dersleri sınavlarda bu özellikleri nedeni ile oldukça belirleyici bir role sahiptir. Pegem tarafından 2020 yılı KPSS için hazırlanan vatandaşlık dersi konu anlatımı ve soru bankası kitapları mevcut olan eksikliğin en iyi şekilde giderilmesine yardımcı olacaktır.

ÖsymLi’ye Tavsiye: KPSS 2020 Vatandaşlık Ders Notu PDF indirmek için TIKLAYINIZ

 

 

 

2020 KPSS Data Serisi Tarih Kitabı

Tarih dersi daha çok bilgiye dayalı olduğundan bu derse dair iyi kaynaklardan sınava hazırlanılması elde edilecek başarının çıtasını yükseltecektir. Kolay ve anlaşılır anlatımı ile adayları yormadan derslerin tüm detayları ile anlatıldığı Data serisi tarih kitabında ayrıca geçmiş yılların sorularının da bulunulması adaylara bu nokta da sınava dair daha çok tecrübe kazandıracaktır.

ÖsymLi’ye Tavsiye: KPSS 2020 Tarih Ders Notu PDF indirmek için TIKLAYINIZ

 

 

 

kpss-soru-sayisi

2020 KPSS Yargı Yayınları Adım Adım Matematik Kitabı

Matematik dersi ülkemizde öğrencilerin ve sınava giren adayların en çok zorlandığı derstir. Matematik dersinde adayların zorlanması ve KPSS ’de çıkan sorunların niteliği değerlendirildiğinde adayların Yargı Yayınları tarafından çıkarılan bu kitabı almaları faydalarına olacaktır. Konuların temelden başlanarak anlatılması, her konunun bitiminde konu testinin olması ve genel tekrara testlerinin olması matematiğe dair tüm konuların net şekilde anlaşılmasına olanak tanıyacaktır.

 

ÖsymLi’ye Tavsiye: 2020 KPSS Matematik Soru ve Cevaplarına göz atmak için TIKLAYINIZ 

 

 

2020 KPSS Beyaz Kalem Yayınları Geometri Kitabı

Adaylara Kamu personeli seçme sınavında matematik kadar zor gelen bir diğer ders de geometridir. Beyaz Kalem Yayınlarınca çıkarılan 2020 KPSS Geometri konu anlatımlı ders kitabı, adaylara geometri sorularında istedikleri netleri almalarında çok yardımcı olacaktır.

ÖsymLi’ye Tavsiye: KPSS Geometri Konu Anlatım Kitabı PDF İndirmek için TIKLAYINIZ

 

 

 

2020 KPSS Benim Hocam Yayınları Coğrafya Kitabı

Kamu personeli seçme sınavında en zevkli olarak nitelendirilebilecek ders coğrafya dersi ve buna bağlı olarak coğrafya sorularıdır. Sınavda coğrafya dersinden yaklaşık olarak 18 soru çıkmaktadır. Bu nedenle oldukça belirleyici nitelikte olan bu derse Benim Hocam Yayınları tarafından çıkarılan Coğrafya kitabı ile çalışılması durumunda yüksek sıralamaların yakalanacağı bir puan elde edilebilir.

ÖsymLi’ye Tavsiye: KPSS Coğrafya Dersi Çalışma Notları İNDİR  TIKLAYINIZ 

 

 

 

genel-kultur-soru-sayisi

2020 KPSS Beyaz Kalem Yayınları Sözel Mantık Kitabı

Son yıllarda sınava dâhil olmuş olan sözel mantık konusu sınavda adayların çoğunu bir hayli zorlayan bir konu niteliğindedir. Adayların konuya dair bol soru çözüp pratik yaparak çalışması başarı yakalanması adına tek geçerli olan yöntemdir. Bu nedenle Beyaz Kalem Yayınları tarafından çıkarılan konu anlatımlı sözel mantık kitabı değerlendirilebilecek en iyi kaynaklardan biridir. Konuları bitiren adayların bol bol test çözmeleri için test sayısının bol tutulduğu kitap sayesinde sınavda yer alan sözel mantık sorularından yüksek bir net çıkarılması mümkündür.

ÖsymLi’ye Tavsiye: Sözel Mantık Çözümlü Soru Bankası PDF indirmek için TIKLAYINIZ

 

 

2020 KPSS Murat Yayınları Güncel Bilgiler Kitabı

KPSS ’de çıkacak olan güncel bilgi sorularına karşı herhangi bir kaynaktan çalışmak çok doğru bir çalışma stratejisi değildir aslında. Bu doğrultuda bulunan kitaplardan da sınavda çıkacak sorulara dair bilgi edinmek pek mümkün olmayacaktır. Ancak Murat Yayınları tarafından 2020 yılı KPSS için hazırlanan kitapta ülkelerin sosyoekonomik yapılarının incelenmesi adaylara başarı sağlayacaktır.Bundan farklı olarak günlük olarak gazete ve haberlerin de takip edilmesi güncel bilgi sorularının doğru yanıtlanabilmesi için gerekli olan çalışma metotlarından biri olarak değerlendirilebilir.

ÖsymLi’ye Tavsiye: 2019-2020 KPSS Güncel Bilgiler ile ilgili Kaynaklara Ulaşmak için TIKLAYINIZ

 

 

 

KPSS Evveliyat Vatandaşlık Soru Bankası İsem Yayıncılık

KPSS’ye hazırlanan birçok adayın kolaylıkla çözebileceği sorulardan oluşmaktadır. Soruları çözerek vatandaşlık dersinden konu eksiklerinizi tespit edebileceğiniz güzel bir kaynaktır. Kimi adayların farkına varmadığı küçük ayrıntı soruların da kitapta yer alması sizler için büyük avantaj. Böylelikle çalışmış olduğunuz konuların bir nevi tekrarını da yapmış olacaksınız. KPSS ‘den önce çözebileceğiniz vatandaşlık alanında faydalı bir kaynaktır.

ÖsymLi’ye Tavsiye: Bugüne kadar çıkmış tüm KPSS sorularına ulaşmak için TIKLAYINIZ

 

KPSS Eğitim Bilimleri Kaynak Tavsiyelerimizi okumak için TIKLAYINIZ

 

Yukarıdaki yazıda olmayan ama sizin severek çözdüğünüz ve faydalı olduğuna inandığınız kaynaklar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.⇓ 

ÖSYMLİ
ÖSYMLİ
Güncel eğitim haberleri, sınavlara yönelik kitap önerileri, sınav konuları ve çeşitli ders kaynakları ile çalışmalarınıza yardımcı olmaya çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 17 YORUM
 1. Erdi dedi ki:

  KPSS gibi önemli bir sınavla ilgili yazı yazmanız gerçekten iyi olmuş . Özelliklede hangi soru bankası verim verir her zaman kafaları karıştıran bir konu umarım kafası karışan Arkdaslara faydalı olur . Teşekkür ederim

 2. Zehra dedi ki:

  Gerçekten çok faydalı oldu. Sayenizde daha bilinçli bir şekilde kaynaklardan yararlanma imkanı bulduk. Çok teşekkür ederim. Elinize emeğinize sağlık

 3. Mehmet dedi ki:

  Tavsiyelerinize uyarak bu sene sınavı kazanacağım inşallah. Çok teşekkür ederim.

 4. Hakan dedi ki:

  Yazınızı okudum. İnternetteki kpss kitap önerileri yazıları içerisinde en faydalı olanı. Bir kitap eklemsi ben de yapayım. Benim hocam vatandaşlık video ders notları çok güzel

 5. Ömer dedi ki:

  Pegem yayınlarının GY GK konu anlatımlı kitabını alsam başlangıçta faydalı olur mu acaba

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba, Pegem önerdiğimiz bir yayındır.

 6. Betül dedi ki:

  Mrb bazı kitapların konu anlatımı mı soru bankası mı olduğunu yazmamışsınız bu konuda Bilgi verirmisiniz

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba, yeni bir yazı daha paylaşacağız. Takipte kalın 🙂

 7. sabri dedi ki:

  yediiklim uzman kariyer benim hocam data yargı pegem pelikan baska soru bankası önerecek var mı

 8. Seçkin dedi ki:

  Merhaba kpss konu anlatımı için benim hocam video ders notları setini soru bankası olarak ta benim hocam soru bankasını setini almayı düşünüyorum. Sadece genel kültür genel yetenek için yeterli olurmu soru bankası seti bitince başkada alıcam

 9. MEHMET dedi ki:

  Arkadaşlar benim hocam yayınlarını youtube videoları ile kullanmanızı tavsiye edrim

 10. Zehra dedi ki:

  Lise icin onerdiginiz kpss kitabi nedir? Bu sene calismaya baslayacagim uzun yillar ara verdim.o nedenle hemen baslayip eksiklerimi kapatacagim bir liste icin yardimci olur musunuz? Tesekkurler

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba Zehra, yukarıdaki kitaplardan faydalanabilirsin. Ayrıca
   KPSS Tarih için: İsmail Adıgüzel – Tarihin Pusulası ve Ramazan Yetgin Tarih Videoları,Tarihin Pusulası, Benim Hocam Yayınları Tarih Soru Bankası, Yediiklim Tarih Soru Bankası
   KPSS Türkçe için: Uzman Kariyer Deneme Değer Türkçe Soru bankası
   KPSS Matematik için: Pegem, Yediiklim, Benim Hocam veya Yargı
   KPSS Vatandaşlık için: Beyaz Kalem Vatandaşlık Soru Bankası,İnformal Yayınları Vatandaşlığın Beyaz Kutusu
   KPSS Coğrafya için: Yargı Coğrafya Soru Bankası, Beyaz Kalem Coğrafya Soru Bankası
   Öneride bulunmak isteyen arkadaşlar da yoruma yazabilir.

 11. Abdullah dedi ki:

  Kpss İngilizce öğretmenliği için nasıl bir yol izlemeliyim,alan için özellikle ve de eğitim bilimleri için kitap tavsiye eder misiniz. Teşekkürler.

 12. Damla dedi ki:

  Ben lise kpssine hazırlanıcam bu yıl konular yetişir mi acaba bilgi verirseniz sevinirim bide temel de yok bende hangi kaynak almalıyım benim hocam yayınları yeterli olur mu

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba Damla, Konuların yetişme durumu tabi ki sizin çalışma disiplininize bağlı. Lise KPSS ile Lisans KPSS dersleri aynı olduğu için bu programı kullanmanda sakınca olacağını sanmıyorum. Takdir sizin.
   KPSS kitap önerileri için sitemizin arama kısmına yazarsanız ulaşabilirsiniz.

 13. Derya Topkaya dedi ki:

  Ben önlisans diş Protez teknolojisi okuyorum hangi genel yetenekte orta derece deyim. Hangi kitabı önerirsiniz. Bir soru daha 37 yaşında mezun olucam benim bölümğmde atanma yaş sınırı nedir acaba bilginiz varmı