2024 KPSS Lisans Vatandaşlık Konuları ve Soru Dağılımı

22.07.2023
A+
A-

2024 Lisans KPSS’ ye hazırlanan adaylar için “2024 KPSS Lisans Vatandaşlık Konuları” ve “2024 KPSS Lisans Vatandaşlık Soru Dağılımları” hakkında detaylı bilgilendirme yapacağız. Kamu Personeli Seçme Sınavı konularına çalışmaya başlamadan önce hangi konulardan sorumlu olduğunuzu bilmek sizler için faydalı olacaktır. Bu yazımızda ÖSYM’ nin yaptığı sınavlara uygun olarak hazırlanmış 2024 KPSS Lisans Vatandaşlık konularını ayrıntılı olarak listeleyeceğiz.

2024 KPSS Lisans Vatandaşlık Konuları ve Soru Dağılımı

2024 KPSS Lisans Vatandaşlık Konuları ve Soru Dağılımı

2024 KPSS lisans vatandaşlık konuları ve soru dağılımı Kamu Personeli Seçme Sınavına hazırlanan adayların araştırdığı konulardan birisidir. Bu yazımızda sizlerle KPSS’ de çıkan vatandaşlık konularını ve konulara göre soru sayılarını paylaşacağız.

ÖSYM tarafından her yıl düzenlenen KPSS Lisans sınavı üniversitelerin en az dört yıllık bölümlerinden mezun adayların girebildiği memur olabilme sınavıdır. Sınavda adaylara Genel Yetenek 60 soru, Genel Kültür 60 soru olmak üzere toplamda 120 adet soru sorulmaktadır. Bu soruları 130 dakikada yani 2 saat 10 dakikada çözmeniz istenmektedir. Sınavın Genel Kültür testinde Vatandaşlık dersinden 9 adet soru sorulmaktadır. Şimdi de 2024 KPSS Lisans Vatandaşlık konularını inceleyelim.

2024 KPSS Lisans Vatandaşlık Konuları

2024 KPSS’ye girecek adaylar, Genel Kültür Testinde Vatandaşlık dersinden sorumlu olduğunuz konuları aşağıda sıraladık. Sınavda özellikle bilgiyi ölçmeye yönelik soruları çıkmaktadır. Çalışmalarınızı bu yönde düzenleyebilirsiniz. 2024 KPSS Vatandaşlık dersinde çıkacak konular aşağıdaki gibidir.

  • Hukukun Temel Kavramları
  • Devlet Biçimleri Demokrasi ve Kuvvetler Ayrılığı
  • Anayasa Hukukuna Giriş, Temel Kavramlar ve Türk Anayasa Tarihi
  • 1982 Anayasasının Temel İlkeleri
  • Temel Hak ve Hürriyetler
  • Yasama
  • Yürütme
  • Yargı
  • İdare Hukuku

★ KPSS Lisans Vatandaşlık Kitap ÖNERİLERİ için Tıklayın ★

kpss_lisans_vatandaslik_konulari_pdf

2024 KPSS Lisans Vatandaşlık Konuları

2024 KPSS Lisans Vatandaşlık Soru Dağılımı

2024 KPSS Lisans Vatandaşlık dersinde adaylara 9 adet soru sorulmaktadır. Geçmiş yıllardaki soru dağılımını inceleyerek ağırlıklı olan konulara yönelebilirsiniz. Aşağıdaki tablodan görüldüğü üzere adaylara Temel Hukuk Kavramları ilgili her yıl soruları sorulmuş. Bu ana başlığın altında Hukuk Nedir, Yaptırım Türleri, Hukuk Kurallarının Türleri, Hukuk Çeşitleri, Hukuk Kurallarının Kaynakları, Boşluk Türleri, Kamu Hukukunun Dalları, Ceza Hukukuna Hâkim Olan İlkeler, Vergi Çeşitleri, Özel Hukukun Dalları, Hakkın Türleri, Hakların Kazanılması, Hakların Kullanılması, Medeni Hukukun Dalları ve Fiil Ehliyetin Şartları konuları yer almaktadır. Bu konularla ilgili soruları bilgi ezberi yoluyla ve soru çözerek yapabilirsiniz. Vatandaşlık konuları toplamda 9 ana başlıktan oluşmaktadır. Güzel bir çalışma programı ile bu konuları kısa süre içerisinde bitirebilirsiniz.

kpss_Lisans_vatandaslik_Konulari_soru_Dagilimi_2023

2024 KPSS Lisans Vatandaşlık Soru Dağılımı

2024 KPSS Lisans Vatandaşlık Konuları PDF İndir

Ders çalışırken sürekli olarak internetten konuları araştırmak yerine konuların PDF’ sini sitemizden indirebilirsiniz. İnternet erişimine uzak olduğunuz vakitlerde bilgisayarınıza veya telefonunuza konuların PDF’ sini indirerek konulara kolay yoldan erişebilirsiniz. 2024 KPSS Lisans Vatandaşlık Konuları Tıkla PDF İndir

KPSS Lisans Vatandaşlık konularını, soru dağılımı ve yukarıda sizler için paylaştığımız bilgileri video olarak da izleyebilirsiniz.

KPSS Lisans Türkçe Konuları

KPSS Lisans Matematik Konuları

KPSS Lisans Tarih Konuları

KPSS Lisans Coğrafya Konuları

>KPSS Lisans Konuları TEK SAYFADA<

KPSS Genel Kültür&Yetenek Kitap Tavsiyeleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.