2020 LGS Çalışma Programı PDF İndir

2020 yılında nitelikli liselere yerleşebilmek için birçok öğrenci Liseye Geçiş Sınavına (LGS) hazırlanıyor. Sınava hazırlanan öğrenciler aynı zamanda okula da gidiyor. Bu sebeple zaman yönetimini doğru yapmak istiyor. Bu yazımızda sizlere 2020 yılında uygulanacak olan LGS için hazırladığımız çalışma programını paylaşacağız. PDF şeklinde indirebilirsiniz.

lgs-calsima-programi-pdf-indir-tonguc-akademi

2020 LGS Çalışma Programı PDF İndir

2020 yılında nitelikli liselere yerleşebilmek için birçok öğrenci Liseye Geçiş Sınavına (LGS) hazırlanıyor. Sınava hazırlanan öğrenciler aynı zamanda okula da gidiyor. Bu sebeple zaman yönetimini doğru yapmak istiyor. Bu yazımızda sizlere 2020 yılında uygulanacak olan LGS için hazırladığımız çalışma programını paylaşacağız. PDF şeklinde indirebilirsiniz.

LGS KONULARI VE SORU DAĞILIMI OKU!

Aşağıda sizlere üç farklı program sunduk. Tam gün olarak eğitim gören öğrenciler için haftalık LGS çalışma programı ile okuldan sonra planlı bir şekilde çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Ben kendi programımı oluşturabilirim diyen öğrenciler için haftalık çizelge şeklinde boş çalışma programını da ekledik. İnternette yapılan aramaları kontrol ettiğimizde birçok öğrenci Tonguç Akademi Çalışma Programını aradığını gördük. Bunu için de sizlere 2020 LGS çalışma programlarına alternatif olabilmesi için Tonguç Akademi 2020 Çalışma Programını eklemeyi unutmadık. Bu programlardan birini indirerek çalışmalarınıza hemen başlayabilirsiniz.

 

LGS Çalışma Programı Nasıl Olmalıdır?

Pek çok öğrenci tarafından merak edilen soruların başında gelen “LGS Çalışma programı nasıl olmalı?” Bunun cevabını kısaca sizlere vereceğiz.

1-) Tekrar: Okulda öğrendiğimiz bilgileri ve çalıştığımız konuları belirli aralıklarla tekrar etmeliyiz. Böylelikle öğrenmiş olduğumuz bilgilerin taze kalmasını sağlamış olur ve bilgilerimizin unutulmasını engellemiş oluruz.

2-) Kitap Okuma: Bir çalışma programının vazgeçilmez ögelerinden birisi de kitap okuma saatleri olmalıdır. Kitap okumayı günlük olarak yapmak gerekiyor. Bu bizim beyin jimnastiği etkinliğimiz olacaktır.  MEB son yıllarda öğrencilerin okuduğunu anlama ve muhakeme gücünü ölçmeye yönelik sorular sormaktadır. Ayrıca sorular uzun olduğu için süre problemi de beraberinde gelmektedir. Tüm bu etkenler bir araya geldiğinde çözüm olarak en mantıklı ve kesin çözüm olarak kitap okumayı önerebiliriz.

3-) Soru Çözmek: Konu çalışmalarınızın ardından mutlaka “konu kavrama testlerini” çözmeliyiz. Eksik olduğumuz konuların tespiti için önemli bir rol oynar. Konu çalışmalarımız bittikten sonra ise deneme çözerek sınava girmeden önce sorular üzerinde pratik kazanmış olursunuz.

4-) Dinlenme Vakti: Çalışma programı deyince aklınıza yalnızca ders çalışmak ve soru çözmek geliyor. Fakat motivasyon için önemli görülen sosyal faaliyetler de bu çalışmaya eklenmelidir. Bunlar arkadaşlarla birlikte sinemaya gitmek, kır gezileri ve kitap fuarları olarak sıralanabilir.

Aşağıda hazırlamış olduğumuz programların herkese faydalı olabilmesi dileğiyle…

 

LGS Çalışma Programı PDF İndir

 

BOŞ LGS Çalışma Programı PDF İndir

 

Tonguç Akademi Çalışma Programı İndir

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
YKS
2020 YKS'ye kaç gün kaldı?

20 Haziran 2020

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • AÖF Yaz Okulu Ücretleri 2019 | Yaz okulu öğretim ücreti tutarı nedir?

  AÖF Yaz Okulu Ücretleri 2019 | Yaz okulu öğretim ücreti tutarı nedir?   AÖF Yaz Okulu ücretleri; Alınan ders sayısına göre ödenecek ücret tutarl... Devamını Oku

 • İzmihlal nedir? izmihlal kelimesinin anlamı ne demektir?

  İzmihlal nedir? izmihlal kelimesinin anlamı ne demektir?     Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı’ndaki izmihlal kelimes... Devamını Oku

 • PYBS Hakkında Detaylı Bilgilendirme | Burs Ne kadar?

  PYBS Hakkında Detaylı Bilgilendirme Burs Ne kadar? Arkadaşlar Merhaba, daha önce başka bir konuda sohbetimizin olacağını söylemiştik. Umarım sayısal ... Devamını Oku

 • 2019 ÖSYM Salon Başkanı ve Gözetmeni Sınav Ücreti

  2019 ÖSYM Salon Başkanı ve Gözetmeni Sınav Ücreti 2019 Yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan sınavlarda Bina Sınav Sorumlusu... Devamını Oku

 • ÖSYM Fotoğraf Süresi Dolması Durumunda Ne Yapmalıyım?

  ÖSYM Fotoğraf Süresi Dolması Durumunda Ne Yapmalıyım? Aday işlemleri sisteminde fotoğrafımın süresi dolmuştur uyarısı çıkıyor nasıl ekleyebilirim? Si... Devamını Oku

KATEGORİLER