2024 LGS Çalışma Programı PDF İndir

10.06.2023
A+
A-

2024 yılında nitelikli liselere yerleşebilmek için birçok öğrenci Liseye Geçiş Sınavına (LGS) hazırlanıyor. Sınava hazırlanan öğrenciler aynı zamanda okula da gidiyor. Bu sebeple zaman yönetimini doğru yapmak istiyor. Bu yazımızda sizlere 2024 yılında uygulanacak olan LGS için hazırladığımız çalışma programını paylaşacağız. PDF şeklinde indirebilirsiniz.

2024 LGS Çalışma Programı PDF İndir

2024 LGS Çalışma Programı PDF İndir

2024 yılında nitelikli liselere yerleşebilmek için birçok öğrenci Liseye Geçiş Sınavına (LGS) hazırlanıyor. Sınava hazırlanan öğrenciler aynı zamanda okula da gidiyor. Bu sebeple zaman yönetimini doğru yapmak istiyor. Bu yazımızda sizlere 2023 yılında uygulanacak olan LGS için hazırladığımız çalışma programını paylaşacağız. PDF şeklinde indirebilirsiniz.

Aşağıda sizlere üç farklı program sunduk. Tam gün olarak eğitim gören öğrenciler için haftalık 2024 LGS çalışma programı ile okuldan sonra planlı bir şekilde çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Ben kendi programımı oluşturabilirim diyen öğrenciler için haftalık çizelge şeklinde boş çalışma programını da ekledik.

İnternette yapılan aramaları kontrol ettiğimizde birçok öğrenci Tonguç Akademi Çalışma Programını aradığını gördük. Bunu için de sizlere 2024 LGS çalışma programlarına alternatif olabilmesi için Tonguç Akademi 2024 Çalışma Programını eklemeyi unutmadık. Bu programlardan birini indirerek çalışmalarınıza hemen başlayabilirsiniz.

LGS Çalışma Programı Nasıl Olmalıdır?

Pek çok öğrenci tarafından merak edilen soruların başında gelen “LGS Çalışma programı nasıl olmalı?” Bunun cevabını kısaca sizlere vereceğiz.

1-) Tekrar: Okulda öğrendiğimiz bilgileri ve çalıştığımız konuları belirli aralıklarla tekrar etmeliyiz. Böylelikle öğrenmiş olduğumuz bilgilerin taze kalmasını sağlamış olur ve bilgilerimizin unutulmasını engellemiş oluruz.

2-) Kitap Okuma: Bir çalışma programının vazgeçilmez ögelerinden birisi de kitap okuma saatleri olmalıdır. Kitap okumayı günlük olarak yapmak gerekiyor. Bu bizim beyin jimnastiği etkinliğimiz olacaktır.  MEB son yıllarda öğrencilerin okuduğunu anlama ve muhakeme gücünü ölçmeye yönelik sorular sormaktadır. Ayrıca sorular uzun olduğu için süre problemi de beraberinde gelmektedir. Tüm bu etkenler bir araya geldiğinde çözüm olarak en mantıklı ve kesin çözüm olarak kitap okumayı önerebiliriz.

3-) Soru Çözmek: Konu çalışmalarınızın ardından mutlaka “konu kavrama testlerini” çözmeliyiz. Eksik olduğumuz konuların tespiti için önemli bir rol oynar. Konu çalışmalarımız bittikten sonra ise deneme çözerek sınava girmeden önce sorular üzerinde pratik kazanmış olursunuz.

4-) Dinlenme Vakti: Çalışma programı deyince aklınıza yalnızca ders çalışmak ve soru çözmek geliyor. Fakat motivasyon için önemli görülen sosyal faaliyetler de bu çalışmaya eklenmelidir. Bunlar arkadaşlarla birlikte sinemaya gitmek, kır gezileri ve kitap fuarları olarak sıralanabilir.

Aşağıda hazırlamış olduğumuz programların herkese faydalı olabilmesi dileğiyle…

2024 LGS Çalışma Programı PDF İndir

 

BOŞ 2024 LGS Çalışma Programı PDF İndir

 

 

♦2024 LGS’ ye özel 15 Talil Çalışma Programını indir♦

 

✅Pomodoro Tekniği ile Ders Çalışma Programı LGS İndir✅

 

lgs-calisma-programi-pdf-indir

2024 LGS çalışma programı (LGS) uygularken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. İşte rehber öğretmen olarak size bazı tavsiyeler:

 1. Planlama ve Organizasyon: LGS çalışma programınızı yaparken öncelikle planlama ve organizasyon yapmanız önemlidir. Kendinize gerçekçi hedefler belirleyin ve zamanınızı etkili bir şekilde kullanabileceğiniz bir program oluşturun. Programınızı haftalık veya aylık olarak düzenleyebilirsiniz.
 2. Düzenli ve Sürekli Çalışma: LGS’ye hazırlık sürecinde düzenli ve sürekli çalışmak büyük önem taşır. Her gün belirli bir çalışma süresi ayırarak rutin bir şekilde çalışmanız gerekmektedir. Böylece bilgilerinizi pekiştirir ve eksiklerinizi giderirsiniz.
 3. Derslerin Sırasını Belirleme: Programınızda derslerinizi belirlerken öncelikli olarak zorlandığınız veya daha fazla çalışma gerektiren konulara öncelik verin. Bu şekilde zamanınızı en verimli bir şekilde kullanmış olursunuz.
 4. Araştırma ve Kaynak Kullanımı: LGS’ ye hazırlık sürecinde farklı kaynaklardan yararlanmanız önemlidir. Öğretmenlerinizin tavsiye ettiği ders kitaplarına ek olarak, internet üzerindeki kaynakları, deneme sınavlarını ve örnek soruları kullanabilirsiniz. Kaynak seçerken güvenilir ve kaliteli kaynakları tercih etmeye dikkat edin. Sizler için hazırladığımız 2024 LGS Kitap önerileri yazımızı okuyabilirsiniz.
 5. Tekrar ve Soru Çözümü: Öğrendiğiniz konuları düzenli olarak tekrar edin. Tekrar etmek, bilgilerinizi pekiştirmenize ve unutmanızı önlemeye yardımcı olur. Ayrıca LGS tarzı sorular çözmek de önemlidir. Soru çözümü size pratik yapma imkanı sunar ve sınav formatını daha iyi anlamanıza yardımcı olur. Sizler için derlediğimiz 2024 LGS Deneme Arşivini indirip çözebilirsiniz.
 6. Zaman Yönetimi: LGS çalışma programınızı oluştururken zaman yönetimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Programınızda çalışma sürelerinizi belirlerken, mola verme zamanlarına da yer verin. Uzun süreli çalışmaların ardından düzenli aralar vermek, daha verimli bir çalışma sağlar.
 7. Motivasyonu Yüksek Tutma: LGS hazırlık süreci bazen zorlu olabilir. Bu nedenle motivasyonunuzu yüksek tutmanız önemlidir. Kendinize küçük hedefler belirleyin ve bu hedeflere ulaştıkça kendinizi ödüllendirin.

TAVSİYE YAZILARIMIZ

LGS Konuları ve Soru Dağılımı için TIKLAYINIZ

LGS Kitap Önerileri Kaynak Kitap Tavsiyeleri için TIKLAYINIZ

Okul Puanı LGS’de Etkili mi?

LGS Deneme Sınavı PDF indirmek için TIKLAYINIZ

LGS Çıkmış TÜM soruları indirmek için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. İhsan Koç dedi ki:

  Elinize sağlık bu site oldukça harika olmuş. Emek veren Herkese Canı gönülden teşekkürlerimi sunarım.

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Rica ederiz. Başarılar …

 2. uraraka-san dedi ki:

  arkadaşlar çözme isteğim gelmio diyenler vardı yorumlarda ben sistemli paragraf çözüyorum hem çok eğlenceli hemde çözdükçe çözesin gelio isteyenler alabilir 🙂

 3. Mehmet dedi ki:

  Harika bir program olmus. teskkrler.

 4. Sedanur dedi ki:

  Çok güzel bayildim

  1. Eren dedi ki:

   Bende acilmadi bir turlu

   1. ÖSYMLİ dedi ki:

    Telefondan indiriyorsanız PDF programı yüklü olmalıdır.

 5. çalışkan dedi ki:

  harika bayıldım bunun sayesinde denemeden 90 aldım

  1. Türkçe dedi ki:

   Çok sağolun ?

   1. yiğit dedi ki:

    aynen