2024 EKYS Kitap Önerileri | Müdür Yardımcılığı Sınavı Kitap Tavsiyeleri

18.08.2023
A+
A-

Bu yazımızda sizlere çeşitli kitap sitelerinde yer alan 2023 EKYS kaynaklarını tanıtacağız. Sizin için doğru kaynağı bularak sınava hazırlanmaya başlayabilirsiniz. Konu anlatımlı kitap, soru bankası ve denemeler ile cep kitapları kullanarak sınava hazırlanmalısınız.

2024 EKYS Kitap Önerileri | Müdür Yardımcılığı Sınavı Kitap Tavsiyeleri

2024 EKYS Kitap Önerileri Müdür Yardımcılığı Sınavı Kitap Tavsiyeleri

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Sınavı (EKYS) 2024 yılında da uygulanacağı ÖSYM sınav takviminde yer alması ile kesinleşmiş oldu. Sınava hazırlanmak isteyen öğretmen adayları 2024 EKYS Kitap önerilerini merak ediyor. Sınavın son dört yıldır uygulanıyor olması sebebiyle piyasada yeterince kaynak yer almıyordu fakat giderek yaygınlaşmaya başladı. İnternette yapılan aramaların birçoğu Müdür Yardımcılığı Sınavı Kitap Tavsiyeleri şeklinde olması da bunu doğrular niteliktedir. Bu yazımızda sizlere çeşitli kitap sitelerinde yer alan EKYS kaynaklarını tanıtacağız. Sizin için doğru kaynağı bularak sınava hazırlanmaya başlayabilirsiniz. Konu anlatımlı kitap, soru bankası ve denemeler ile cep kitapları kullanarak sınava hazırlanmalısınız.

ekys_kitap_onerisi_ekys_kaynak_tavsiyeEKYS MEB Okul Müdür ve Müdür Yardımcılığı Konu Anlatımlı Hazırlık Kılavuzu Yargı Yayınları

2021 yılı Şubat hazırlık kılavuzu dikkate alınarak hazırlanmıştır. İçerisinde çözümlü testler, genel kültür-genel yetenek dersleri; Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Değerler Eğitimi, Eğitim ve Öğretimde Etik, Eğitim Bilimleri, Mevzuat ve ÖSYM’nin Son Yayınlanan Konu Dağılımı ve Örnek Sorularına Göre hazırlanmış sorular yer almaktadır. Toplam 848 sayfadan oluşan bu kitap 280-300 TL arasında satılmaktadır.

EKYS Çalışma Notları İndir

EKYS Youtube Kanal ve Kaynak Önerileri için TIKLAYINIZ

ekys_kitap_onerisi_ekys_kaynak_tavsiye_yeniMEB Müdür ve Müdür Yardımcılığı Konu Anlatımlı Soru Bankası Editör Yayınevi

ÖSYM çıkmış sorulara göre hazırlanmıştır. İçerisindeki konular kılavuza uygun olarak düzenlemiştir. Toplam 852 sayfadan oluşan bu kitap 300-330 TL arasında satılmaktadır. Kitabın içeriğini incelemek isteyenler bu linkten bakabilirsiniz. Kapak üzerinde 2020 yılı yazılı olması sizi yanıltmasın yeni baskılarda 2024 şeklinde yer almaktadır.

ekys_kitap_onerisi_ekys_kaynak_tavsiye_yeni_yorumMEB EKYS Müdür ve Müdür Yardımcılığı Hazırlık Kitabı Data Yayınları

Data yayınları tarafından hazırlanmış olan konu anlatımlı kitap ile sınava dair konu eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz. Konuların çok olması sebebiyle kitapların sayfa sayısı da bir hayli fazla oluyor. Toplam 842 sayfadan oluşan bu kitap 300-340 TL arasında satılmaktadır. Kitabın içeriğini incelemek isteyenler bu linkten bakabilirsiniz.

ekys_kitap_onerisi_ekys_kaynak_tavsiye_yeni_soru_bankasiMEB EKYS Müdür ve Müdür Yardımcılığı Soru Bankası Data Yayınları

EKYS Sınavına hazırlanan adayların konuları pekiştirmek adına kullanabileceği soru bankası. ÖSYM soruları dikkate alınarak hazırlanmış bir kaynak. Toplam 725 sayfadan oluşan bu kitap 300-330 TL arasında satılmaktadır. Kitabın içeriğini incelemek isteyenler bu linkten bakabilirsiniz.

ekys_kitap_onerisi_ekys_kaynak_tavsiye_yeni_denemeMEB EKYS Müdür ve Müdür Yardımcılığı Fasikül 5 Deneme Sınavı Data Yayınları

Data yayınları EKYS için adaylara kaynak anlamında birçok seçenek sunmaktadır. Sınavdan önce deneme çözmek isteyen adaylar için güzel bir çalışma olacaktır. Toplam 112 sayfa ve 5 fasikülden oluşan bu kaynak 50-60 TL arasında satılmaktadır. Kitabın içeriğini incelemek isteyenler bu linkten bakabilirsiniz.

ekys_kitap_onerisi_ekys_kaynak_tavsiye_yeni_hizli_tekrarMEB EKYS Okul Müdür ve Müdür Yardımcılığı Zamanım Az Diyenlere Hızlı Tekrar Kitabı Kariyer Meslek Yayınları

EKSY hazırlık kitaplarının uzun olması nedeniyle tercih edilebilecek kaynaklar arasına alınabilir. Sınava hazırlanma süresinin kısa, kaynakların uzun olası bu kitabı adaylar için avantajlı kılmaktadır. Toplam 306 sayfadan oluşan bu kitap  TL arasında satılmaktadır. Aynı yayına ait deneme sınavları MEB EKYS Okul Müdür ve Müdür Yardımcılığı Tamamı Çözümlü 5 Deneme Sınavı Kariyer Meslek Yayınları ve MEB EKYS Okul Müdür ve Müdür Yardımcılığı Tamamı Cevaplı 7 Deneme Sınavı Kariyer Meslek Yayınları

EKYS Çalışma Notları İndir

2023 EKYS Youtube Kanal ve Kaynak Önerileri

ekys_kitap_onerisi_ekys_kaynak_tavsiye_yeni_konu_anlatimliMEB EKYS Müdür ve Müdür Yardımcılığı Konu Anlatımlı Pegem Yayınları

EKYS kaynakları içerisinde adını çokça duyduğumuz bu kitap Pegem yayıncılık tarafından hazırlanmıştır. Yayın evinin kitaba dair açıklaması “Değerli Okuyucularımız; EKYS Konu Anlatımlı kitabımız, ÖSYM tarafından 28 Şubat 2019 tarihinde yayımlanan sınav ilanındaki konular kapsamında, alanında uzman yazar komisyonumuz tarafından hazırlanmıştır. Sınava girecek olan adaylarımızın, yayınımızda bulunan mevzuat konularında yer alan Ek Form veya Örnek Formlara (http://www.mevzuat.gov.tr/) internet adresinden ilgili Kanun, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik, Tebliğ vb. içeriklerinden erişebileceğinizi belirtiriz. Yayınımızdaki konularda teorik çerçeve net bir şekilde çizilmiş, çözümlü ve cevaplı testler ile pratiğe ilişkin çok sayıda örneğe yer verilmiştir. Anlatılan konuların zihinde somutlaşması için konuların arasına yazar notları, şemalar ve tablolar da eklenmiştir. Her bölümde, daha önceki sınavlarda sorulmuş olan soru ve çözümler ilgili konuların arasına yerleştirilmiştir. Okuyucuların toplam iş yükü gözetilerek, öz ve net bilgilerden uzaklaşmadan, güncel ve çalışmalarını pekiştirecek yöntemleri sunmak amacıyla özenle hazırlanan bu yayınımızın sınava hazırlanan siz değerli okuyucularımıza katkı sağlamasını diliyoruz.” Toplam 944 sayfadan oluşan bu kitap 330-350 TL arasında satılmaktadır.

ekys_kitap_onerisi_ekys_kaynak_tavsiye_yeni_deneme_cozEğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı Müdür ve Müdür Yardımcılığı 10 Deneme Sınavı Yediiklim Yayınları

Sınava hazırlanırken farklı kaynaklardan soru çözmek veya deneme çözmek isteyen adaylar için Yediiklim yayınları tarafından hazırlanmış bu kaynağı tavsiye ederim. Sınava girmeden önce denemeler ile çalışmalarınızı pekiştirebilirsiniz.

ekys_kitap_onerisi_ekys_kaynak_tavsiye_yeni_deneme_coz

MEB EKYS Müdür ve Yardımcılığı Soru Bankası Uzman Kariyer Yayınları

Uzman Kariyer yayınları tarafından piyasaya çıkarılan bu kaynağın yazarı İrfan Uygardır. Toplam 297 sayfadan oluşmaktadır. EKYS hazırlık aşamasında soru bankası ihtiyacı olanlar için tavsiye edebiliriz. ÖSYM soru dağılımına uygun olarak hazırlanmıştır. Bu kitap 80-100 TL arasında satılmaktadır.

ekys-kitaplari-tavsiye-nurettin-akman

Yetki Yayıncılık EKYS Müdür Ve Müdür Yardımcılığı Video Ders Notları Nurettin Akman

Nurettin Akman tarafından yazılan ve Yetki yayıncılık tarafından yayımlanan bir kaynaktır. Nurettin Hocanın Youtube üzerinden anlattığı dersler EKYS adayları tarafından beğeniliyordu. Bunun üzerine çıkarılan bu kaynak çalışmanızı kolaylaştıracaktır. Özellikle çalışma süresi kısıtlı olan kişiler için özet anlatımlar ve şemalar yer almaktadır. Kitabın 2021 bakısında soru kısmı biraz eksik kalmıştı. Yeni baskıda soru sayısının artırılacağı açıklanmıştı. Sınava yakın tarihlerde canlı yayınlar ile soru çözümleri de yapılarak bu durum giderilmeye çalışılmıştı.

♦Tavsiye Yazılarımız♦

EKYS Çalışma Notları İndir

MEB EKYS Başvuru Şartları Neler? Kimler Başvurabilir?

MEB EKYS örnek soruları PDF İndir (ÖSYM)

MEB EKYS Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

2023 MEB EKYS Konuları ve Soru Dağılımları Neler?

Son söz: Yukarıda sizler için sıraladığımız kaynakları fikir edinmeniz açısından paylaştık. Yazımızın en başında da dediğimiz gibi birçok platformda yaptığımız araştırmalar ve kullanıcı yorumları dikkate alınarak hazırlanmış bir yazıdır. Önerdiğimiz kitapları öncelikle en yakın kırtasiyeden veya kitap evinden inceleyerek ön görü sahibi olunuz. Sonra internetten veya uygun bulduğunuz yerden satın alınız. Yazmış olduğumuz yazı tavsiye niteliğindedir. Herkese başarılar dileriz.

 

onay-isaretiYORUM YAPIN PDF ARŞİVİ GÖNDERELİM ! Yukarıdaki içerikle alakalı en az üç cümleden oluşan faydalı yorumlar olursa sizlere hazırlamış olduğum tüm konuları kapsayan EKYS PDF arşivini ücretsiz olarak göndereceğim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 25 YORUM
 1. Zuhal KOCA dedi ki:

  Ben de bu yıl sınava hazırlanmak istiyorum.Emekleriniz için teşekkür ederim.

 2. Mehmet Ali İNAL dedi ki:

  Emeğiniz için çok teşekkür ederim. Ben de bu sınava hazırlanmak istiyorum. Tevrübenizden yararlanmak isterim.

  1. Mine dedi ki:

   Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler

 3. Süleyman Gül dedi ki:

  Emekleriniz için teşekkür ederim hocam çok faydalı olmuş.Pdf notlarını mail adresime yollarsanız çok sevinirim teşekkürler tekrardan

 4. Hasan Özcanlı dedi ki:

  Hocam emeklerinize sağlık. Pdf çalışmalarınızı benim de mail adresime gonderirseniz sevinirim. Kolaylıklar dilerim.

 5. SÜLEYMAN YILDIRIM dedi ki:

  Hocam, daha yorumlarım siteye düşmeden dosyalar e-posta adresime gelmiş. İyi ki varsınız. Çok teşekkür ediyorum.

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Başarılar dilerim hocam..

   1. Murat Karaduman dedi ki:

    Emekleriniz için teşekkürler hocam PDF notlarınızı bana da gönderebilirmisiniz?

    1. ÖSYMLİ dedi ki:

     Teşekkürler hocam. Tüm kaynaklar mail adresinize gönderildi.

   2. Mehmet Altintaş dedi ki:

    Hocam notlardan bizde istifade edebilirmiyiz.Tesekkur ederim

 6. Ramazan dedi ki:

  Çok teşekkür ederim gönderdiğiniz çalışmalar için Sayın hocam.Herhangi yeni çalışmalar olursa onları da paylaşırsanız seviniriz.

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Rica ederim hocam. Başarılar dilerim.

 7. Ramazan dedi ki:

  Selam Hocam acaba EKYS çalışmalarınızı PDF şeklinde gönderebilir misiniz? Ayrıca EKYS videoları varsa adresleri paylaşabilir misiniz

 8. ali ali dedi ki:

  çıkmış sorulara yakın veya aynı soruları tutturmuş olan yayınevleri hangileridir acaba?

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba Hocam, konu aralığı çok geniş olduğu için soruları tutturan bir yayın evi yok maalesef. Yukarıdaki yayınlar en çok tercih edilen ve tavsiye edilen yayınlardır. İsterseniz PDF’ler üzerinden de çalışabilirsiniz.

 9. Selman ÇETİN dedi ki:

  Soru bankaları ve konu anlatımlarının 2022 basımları henüz çıkmadı ki?

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba Hocam, basımı henüz yapılmamış yayınlar var doğrudur fakat yukarıdaki yayınlar her yıl düzenli olarak basım yapmaktadır. Çıkmış soruların konularına göre eklemeler ile basımı güncelleyerek satışa sunuyorlar.

 10. ABDULBAKİ dedi ki:

  Yazınız bilgilendirme açısından son derece faydalı oldu. Teşekkür ederim

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Rica ederim değerli öğretmenim. Sınavda başarılar dilerim.

   1. Mehmet dedi ki:

    Ekys ders notlarını mail adresine atmanızı rica etsem