EKYS Kitap Önerileri | Müdür Yardımcılığı Sınavı Kitap Tavsiyeleri

09.12.2020
13.658
A+
A-

Bu yazımızda sizlere çeşitli kitap sitelerinde yer alan EKYS kaynaklarını tanıtacağız. Sizin için doğru kaynağı bularak sınava hazırlanmaya başlayabilirsiniz. Konu anlatımlı kitap, soru bankası ve denemeler ile cep kitapları kullanarak sınava hazırlanmalısınız.

EKYS Kitap Önerileri | Müdür Yardımcılığı Sınavı Kitap Tavsiyeleri

2021 EKYS Kitap Önerileri Müdür Yardımcılığı Sınavı Kitap Tavsiyeleri

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Sınavı (EKYS) 2021 yılında da uygulanacağı ÖSYM sınav takviminde yer alması ile kesinleşmiş oldu. Sınava hazırlanmak isteyen öğretmen adayları 2021 EKYS Kitap önerilerini merak ediyor. Sınavın son iki yıldır uygulanıyor olması sebebiyle piyasada yeterince kaynak yer almıyor. İnternette yapılan aramaların birçoğu Müdür Yardımcılığı Sınavı Kitap Tavsiyeleri şeklinde olması da bunu doğrular niteliktedir. Bu yazımızda sizlere çeşitli kitap sitelerinde yer alan EKYS kaynaklarını tanıtacağız. Sizin için doğru kaynağı bularak sınava hazırlanmaya başlayabilirsiniz. Konu anlatımlı kitap, soru bankası ve denemeler ile cep kitapları kullanarak sınava hazırlanmalısınız.

ekys_kitap_onerisi_ekys_kaynak_tavsiyeEKYS MEB Okul Müdür ve Müdür Yardımcılığı Konu Anlatımlı Hazırlık Kılavuzu Yargı Yayınları

2020 yılı Mart hazırlık kılavuzu dikkate alınarak hazırlanmıştır. İçerisinde çözümlü testler, genel kültür-genel yetenek dersleri; Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Değerler Eğitimi, Eğitim ve Öğretimde Etik, Eğitim Bilimleri, Mevzuat ve ÖSYM’nin Son Yayınlanan Konu Dağılımı ve Örnek Sorularına Göre hazırlanmış sorular yer almaktadır. Toplam 848 sayfadan oluşan bu kitap 82-90 TL arasında satılmaktadır.

EKYS Çalışma Notları İndir

EKYS Youtube Kanal ve Kaynak Önerileri için TIKLAYINIZ

ekys_kitap_onerisi_ekys_kaynak_tavsiye_yeniMEB Müdür ve Müdür Yardımcılığı Konu Anlatımlı Soru Bankası Editör Yayınevi

ÖSYM çıkmış sorulara göre hazırlanmıştır. İçerisindeki konular kılavuza uygun olarak düzenlemiştir. Toplam 852 sayfadan oluşan bu kitap 85-95 TL arasında satılmaktadır. Kitabın içeriğini incelemek isteyenler bu linkten bakabilirsiniz. Kapak üzerinde 2020 yılı yazılı olması sizi yanıltmasın yeni bakılarda 2021 şeklinde yer almaktadır.

ekys_kitap_onerisi_ekys_kaynak_tavsiye_yeni_yorumMEB EKYS Müdür ve Müdür Yardımcılığı Hazırlık Kitabı Data Yayınları

Data yayınları tarafından hazırlanmış olan konu anlatımlı kitap ile sınava dair konu eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz. Konuların çok olması sebebiyle kitapların sayfa sayısı da bir hayli fazla oluyor. Toplam 842 sayfadan oluşan bu kitap 80-90 TL arasında satılmaktadır.

ekys_kitap_onerisi_ekys_kaynak_tavsiye_yeni_soru_bankasiMEB EKYS Müdür ve Müdür Yardımcılığı Soru Bankası Data Yayınları

EKYS Sınavına hazırlanan adayların konuları pekiştirmek adına kullanabileceği soru bankası. ÖSYM soruları dikkate alınarak hazırlanmış bir kaynak. Toplam 725 sayfadan oluşan bu kitap 75-80 TL arasında satılmaktadır.

ekys_kitap_onerisi_ekys_kaynak_tavsiye_yeni_denemeMEB EKYS Müdür ve Müdür Yardımcılığı Fasikül 5 Deneme Sınavı Data Yayınları

Data yayınları EKYS için adaylara kaynak anlamında birçok seçenek sunmaktadır. Sınavdan önce deneme çözmek isteyen adaylar için güzel bir çalışma olacaktır. Toplam 112 sayfa ve 5 fasikülden oluşan bu kaynak 25-30 TL arasında satılmaktadır.

ekys_kitap_onerisi_ekys_kaynak_tavsiye_yeni_hizli_tekrarMEB EKYS Okul Müdür ve Müdür Yardımcılığı Zamanım Az Diyenlere Hızlı Tekrar Kitabı Kariyer Meslek Yayınları

EKSY hazırlık kitaplarının uzun olması nedeniyle tercih edilebilecek kaynaklar arasına alınabilir. Sınava hazırlanma süresinin kısa, kaynakların uzun olası bu kitabı adaylar için avantajlı kılmaktadır. Toplam 306 sayfadan oluşan bu kitap 30-40 TL arasında satılmaktadır. Aynı yayına ait deneme sınavları MEB EKYS Okul Müdür ve Müdür Yardımcılığı Tamamı Çözümlü 5 Deneme Sınavı Kariyer Meslek Yayınları ve MEB EKYS Okul Müdür ve Müdür Yardımcılığı Tamamı Cevaplı 7 Deneme Sınavı Kariyer Meslek Yayınları

EKYS Çalışma Notları İndir

ekys_kitap_onerisi_ekys_kaynak_tavsiye_yeni_konu_anlatimliMEB EKYS Müdür ve Müdür Yardımcılığı Konu Anlatımlı Pegem Yayınları

EKYS kaynakları içerisinde adını çokça duyduğumuz bu kitap Pegem yayıncılık tarafından hazırlanmıştır. Yayın evinin kitaba dair açıklaması “Değerli Okuyucularımız; EKYS Konu Anlatımlı kitabımız, ÖSYM tarafından 28 Şubat 2019 tarihinde yayımlanan sınav ilanındaki konular kapsamında, alanında uzman yazar komisyonumuz tarafından hazırlanmıştır. Sınava girecek olan adaylarımızın, yayınımızda bulunan mevzuat konularında yer alan Ek Form veya Örnek Formlara (http://www.mevzuat.gov.tr/) internet adresinden ilgili Kanun, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik, Tebliğ vb. içeriklerinden erişebileceğinizi belirtiriz. Yayınımızdaki konularda teorik çerçeve net bir şekilde çizilmiş, çözümlü ve cevaplı testler ile pratiğe ilişkin çok sayıda örneğe yer verilmiştir. Anlatılan konuların zihinde somutlaşması için konuların arasına yazar notları, şemalar ve tablolar da eklenmiştir. Her bölümde, daha önceki sınavlarda sorulmuş olan soru ve çözümler ilgili konuların arasına yerleştirilmiştir. Okuyucuların toplam iş yükü gözetilerek, öz ve net bilgilerden uzaklaşmadan, güncel ve çalışmalarını pekiştirecek yöntemleri sunmak amacıyla özenle hazırlanan bu yayınımızın sınava hazırlanan siz değerli okuyucularımıza katkı sağlamasını diliyoruz.” Toplam 944 sayfadan oluşan bu kitap 90-100 TL arasında satılmaktadır.

ekys_kitap_onerisi_ekys_kaynak_tavsiye_yeni_deneme_cozEğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı Müdür ve Müdür Yardımcılığı 10 Deneme Sınavı Yediiklim Yayınları

Sınava hazırlanırken farklı kaynaklardan soru çözmek veya deneme çözmek isteyen adaylar için Yediiklim yayınları tarafından hazırlanmış bu kaynağı tavsiye ederim. Sınava girmeden önce denemeler ile çalışmalarınızı pekiştirebilirsiniz.

ekys_kitap_onerisi_ekys_kaynak_tavsiye_yeni_deneme_coz

MEB EKYS Müdür ve Yardımcılığı Soru Bankası Uzman Kariyer Yayınları

Uzman Kariyer yayınları tarafından piyasaya çıkarılan bu kaynağın yazarı İrfan Uygardır. Toplam 297 sayfadan oluşmaktadır. EKYS hazırlık aşamasında soru bankası ihtiyacı olanlar için tavsiye edebiliriz. ÖSYM soru dağılımına uygun olarak hazırlanmıştır. Bu kitap 50-60 TL arasında satılmaktadır.

♦Tavsiye Yazılarımız♦

EKYS Çalışma Notları İndir

MEB EKYS Başvuru Şartları Neler? Kimler Başvurabilir?

MEB EKYS örnek soruları PDF İndir (ÖSYM)

MEB EKYS Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

2021 MEB EKYS Konuları ve Soru Dağılımları Neler?

Son söz: Yukarıda sizler için sıraladığımız kaynakları fikir edinmeniz açısından paylaştık. Yazımızın en başında da dediğimiz gibi birçok platformda yaptığımız araştırmalar ve kullanıcı yorumları dikkate alınarak hazırlanmış bir yazıdır. Önerdiğimiz kitapları öncelikle en yakın kırtasiyeden veya kitap evinden inceleyerek ön görü sahibi olunuz. Sonra internetten veya uygun bulduğunuz yerden satın alınız. Yazmış olduğumuz yazı tavsiye niteliğindedir. Herkese başarılar dileriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ABDULBAKİ dedi ki:

    Yazınız bilgilendirme açısından son derece faydalı oldu. Teşekkür ederim

    1. ÖSYMLİ dedi ki:

      Rica ederim değerli öğretmenim. Sınavda başarılar dilerim.