Ucuz, Hızlı ve Güvenilir Kitap Satışı Yapan İnternet Siteleri

06.05.2021
A+
A-

Kitap alınabilecek siteler ile ilgili merak ettiklerinizi ise bu içeriğimizde bulabilirsiniz. İnternetten kitap satın alırken çok büyük olasılıkla üç sözcük karar almanızı etkiliyor olacaktır: Ucuz, hızlı, güvenilir. Tek tek bu üç seçeneği irdeleyelim…

Ucuz, Hızlı ve Güvenilir Kitap Satışı Yapan İnternet Siteleri

Ucuz, Hızlı ve Güvenilir Kitap Satışı Yapan İnternet Siteleri

Kütüphaneler, kitabevleri ve sahaflar yerine internetten kolayca kitap almayı mı istiyorsunuz? Alacağınız kitabın size hızlı, güvenilir ve ucuz olmasını da istiyorsanız bu sitelere bir bakın deriz hem ucuz hem hızlı kargo hem de en önemlisi güvenilir alışveriş yapabileceğiniz sitelerdir. Peki neden kitapevlerinde veya sahaflardan almaktansa internetten almayı tercih etmeliyiz? Bunun için birçok nedeniniz var. Hem kredi kartıyla kolayca ödeyebilir ve bunu taksit yapabilirsiniz hem en uygun olan seçeneği bulabilirsiniz hem de taşımakla uğraşmaz, doğrudan evinize getirtebilirsiniz. Ayrıca sahaflar, kütüphanelerde veya kitapevlerinde tüm yayınları bir arada bulamayabilirsiniz. Böyle bir durumda da ya istemediğiniz bir yayını, kitabı alacak veya birçok kitapevi, sahaf ve kütüphane gezmeniz gerekecek istediğiniz yayını kitabı bulmak için bunun da size zaman kaybı olduğunu söyleyebiliriz. Hiç bu tarz zaman kayıplarına gerek kalmadan uygun fiyatlı kitapları hızlı ve güvenilir şeklide alabileceğiniz siteler var. Kitap alınabilecek siteler ile ilgili merak ettiklerinizi ise bu içeriğimizde bulabilirsiniz. İnternetten kitap satın alırken çok büyük olasılıkla üç sözcük karar almanızı etkiliyor olacaktır: Ucuz, hızlı, güvenilir. Tek tek bu üç seçeneği irdeleyelim…aof-yaz-okulu-ucretleri-aof-yaz-okulu-sartlari

Ucuz kitap satışı yapan internet siteleri diye bir liste sunma şansına sahip değiliz. Zira hiçbir site en ucuz kitabı satamaz. Bildiğiniz üzere kitapları okuyucuyla buluşturan en önemli basamağı yayınevleri oluşturmaktadır. Yayınevlerinin internet sitelerinden bile en ucuza alamazsınız. Şöyle açıklayalım. Eserlerini zevkle okuduğunuz yazarın bir romanını çıkartan X Yayınevi, bu romanı internet sitesinde 25 TL’ye satışa sunmuş. En ucuzu değil, belki de en pahalı fiyat bu olabilir; çünkü diğer seçenekler kendi aralarında oluşan rekabetten ötürü fiyatları kırabilecektir. Yayınevi, söz konusu kitabı farklı sitelere daha ucuza, örneğin 18 TL’ye satmaktadır. O siteler ise kâr oranlarını düşürerek rekabet edecektir. Kitap alınabilecek siteler içinde yayınevlerini mecbur kalmadıkça seçmemenizi işte bu nedenle öneririz… Google da kitap adını yazdıktan sonra aramalarda alışverişi tıkladığınızda size fiyat karşılaştırması sunacaktır. Bu özelliği de size kolaylık sağlayacaktır.

Kitap siteleri ne zaman indirime girer? 

Kitap siteleri çeşitli zamanlarda indirime girebilir takipte olmanız gerekir. Fakat özellikle KPSS, ALES, DGS, YKS veya TYT gibi sınava hazırlık kitapları bu sınavların yapılacağı haftalarda indirime girebiliyor. Bu indirim zamanlarında kitaplarınızı çok uyguna alıp bir sonraki sene gireceğiniz sınava hazırlık yapabilirsiniz.

Hızlı kitap satışı yapan internet siteleri ise genellikle birkaç kritere göre sürekli değişir. Hızlı bir şekilde kitabınızın elinize ulaşması farklı koşullara bağlıdır. Birincisi, internet sitesinin gönderim taktiği nedir? Doğrudan kendi stoklarından mı, yoksa yayınevinden mi gönderiyor? Siz Bursa’da yaşıyorsanız, İstanbul merkezli bir internet sitesinden kitap siparişi verdiyseniz ve bu site sizin siparişinizi Balıkesir’deki yayınevinden gönderiyorsa, İstanbul’da yaşayan ve aynı kitabı sipariş eden kişiden önce alabilirsiniz. Bir başka koşul ise elbette anlaşmalı olunan kargo firması. Bu, tümüyle başka bir konu olsa da, bölgenizde hiç iyi anılmayan kargo firmalarını kullanan internet sitelerinden kaçınmanızı tavsiye edebiliriz.

Kitap alışverişinizi hafta içi yapmanızda size daha hızlı gelmesini sağlayacaktır. Hafta sonlarına denk geldiğinde ilk iş gününde kargo gönderi yapan siteler olabiliyor. Sitelerde genellikle sipariş verdikten sonra sipariş sırasına göre kargo yapabiliyorlar siz kitabın hızlı ulaşmasını istiyorsanız siparişini ertelemeden kısa sürede vermeniz gerekebilir. Kitaplarımızın hızlı gönderilmesini ve ücretsiz kargo olmasını da isteriz. Peki, hangi kitap siteleri ücretsiz kargo fırsatı sunuyor?

Kitap siteleri ücretsiz kargo fırsatı sunuyor. Bu bazı sitelerde 50 TL ve üzeri alışverişler, 60 TL ve üzeri alışverişler veya 75 TL üzeri alışverişler için geçerli olabiliyor. İndirim olduğu günlerde belli bir miktar sonrası şartı olmadan ücretsiz kargo fırsatı da sunulabiliyor. Her zaman bu fırsat sunulmadığı için indirimleri ve ücretsiz kargo günlerini mutlaka takip edin. 

Güvenilir kitap sitelerine gelirsek, sizin için en az şikâyet ve en çok memnuniyet oluşturan seçenekleri derledik. Online alışverişlerde bazen sorunlar çıkabilir bu durum hep sorun çıkacağı anlamına gelmez. Ufak tefek pürüzler olabilir bunlar olağan şeylerdir fakat önemli olan bu sorunlarda sitenin bu sorumluluğu üstlenmesi gerekeni yapması ve ilgilenmesidir. Büyük siteler bu konuya çok önem verirler herhangi bir sorunda ulaşabileceğiniz müşteri temsilcileri ile konun üzerinde dururlar. Bundan dolayı adını duymadığınız, bilmediğiniz herhangi siteden sırf ucuz diye kitap satın almamanız tavsiye edebiliriz. Aradığınız kitabı bu sitelerde incelemenizi ve ardından hangisi daha hesaplı sunuyorsa oradan almanızı öneriyoruz…

bkm_kitap_guvenilir_mi             

1) Bkm kitap, çok uyguna kitaplar bulabileceğiniz güvenilir bir sitedir. Kapıda ödeme ve taksit imkânı ile birçok kişi tarafından da tercih edilir. Okuma kitaplarında 3 TL ye bile kitap bulabileceğiniz ucuz bir sitedir. Filtreleme özelliğiyle istediğiniz tarz kitapları uygun fiyatla bulabilirsiniz. Kargo fiyatı da uygun olan bir site bakmanızı öneririm.

 

 

 ucuzkitapal_guvenilir_mi_ucuz_mu_hizli_mi2) Ucuz kitap al, uzun sürelerdir kitap satışı yapan siteler arasındadır. Ucuz kitap al güvenilir, hızlı ve uygun siteler içerisinde yerini alıyor. Sitede çok uyguna ucuza kitap alabileceğiniz kampanyalar bulunuyor. Her çeşit kitabı bulabileceğiniz bir platformdur. Çok ucuza kitap sattıkları için stoklar çok çabuk bitebiliyor eğer aradığınız kitabı ucuz kitap alda bulduysanız hiç kaçırmayın deriz. Zira başka bir yerde buradakinden daha uyguna bulabileceğinizi sanmıyoruz. Seç al kampanyalarıyla 1 TL’den 5 TL’ye kadar olan tüm kitapları bulabilirsiniz.

 

 pegem_kitap_evi_guvenilir_mi3) Pegem, özellikle ders ve soru kitapları ile araştırma çalışmaları için ideal bir seçenek. Bu ürün grubunu basan geniş bir yayınevi ağına sahip ve fiyatları da görece ortalama seviyede bulunuyor. Pegem akademi sınava hazırlık kitapları satışında sadece kendi yayınları yani Pegem yayınları kitapları yer almıyor birçok yayının kitaplarını uygun fiyatlı bulabileceğiniz geniş bir yelpazeye sahiptir. Her türlü sınav için kaynaklar yer alıyor Pegem Akademinin kitaplarına ales kitap önerileri, dgs kitap önerileri ve kpss kitap önerilerinde de yer alıyor daha detaylı bilgi için tavsiye kitap yazılarımızı okuyabilirsiniz.

 

 kitap_yurdu_guvenilir_mi4) Kitap yurdu, en uygun kitapların ve bol kampanyaların olduğu güvenilir kitap siteleri arasındadır. Her çeşit kitap, dergi ve romanları barındırıyor. Kampanyaları her türlü kitap için mevcut yani sınava hazırlık kitabı için ayrı okuma kitapları ayrı her biri için birbirinden uygundur. Kitap yurdu ücretsiz kargo fırsatıyla tercih edilen sitelerdendir. Çok al az öde kampanyalarıyla birçok kitap alıp çok fazla ödemek yerine çok az ödeyerek sahip olabiliyorsunuz. Kitap yurdu sitesinde birine hediye olarak kitap almak isterseniz kitap yurdu hediye kartı alabiliyorsunuz. Hediye kartıyla hediye alacağınız kişi istediği kitabı alabiliyor.

 

 idefix_guvenilir_mi_hizli_mi

5) İdefix, göz atılması gereken bir başka kitap alınabilecek sitedir. Bu sitede özellikle belli dönemlerde bazı kitap gruplarında oldukça cazip indirimler düzenleniyor. Ya belli bir türde olan tüm kitaplara ya belli bir yayınevine ya da belli bir döneme ilişkin düzenlenen kampanyaları kaçırmamak isteyeceğinize inanıyoruz.

 

 

kitapsec_guvenilir_mi_ucuz_mu6) Kitapseç, en sık karşılaşılan kitap sitelerinden biri. Üç kriterimizin üçünün de hakkını veren bir site diyebiliriz. Uygun, güvenilir ve hızlıdır. Kitap stokları geniştir. Her tarz kitabı ve yayını bulabilirsiniz. Belirli zamanlarda indirim yaptıklarında 1TL’ye bile kitap bulabileceğiniz bir site. Siteye girip kategoriden seçiminizi yapın ve sıralamayı fiyatı artan yapın. Sitede kitaplar fiyatı azdan artana doğru sıralanmış olacak bu şekilde uygun kitapları daha rahat görebilirsiniz.

 

pandora_kitap_guvenilir_mi_ucuz_mu7) Türkiye’nin En Büyük Kitabevi sloganına sahip olan Pandora, geniş bir ürün yelpazesine sahip ve stoktan teslim bilgisini ürün linkinde paylaşıyor. Motor kurye seçeneği var ve bazı ürünlerde fiyat gözetmeksizin ücretsiz kargo olanağını da sunuyor. Pandora kitap sitesinde üniversite kitapları da bulunuyor. Ayrıca sitede İngilizce kitaplarda bulunuyor. İngilizce roman, hikâye, dergi gibi birçok çeşit bulunmaktadır. Sitemizdeki önerilerimiz  ales kitap önerileri, dgs kitap önerileri ve kpss kitap önerilerini okuyabilirsiniz.

 

 

maksimumkitap_guvenilir_mi_ucuz_mu

8) Maksimum, sınav hazırlık kitapları içeren hem uygun hem güvenilir bir sitedir. Bazı kitaplarında ücretsiz kargo seçeneği sunmaktadır. Herhangi bir sınava hazırlanıyorsanız buradan sınava hazırlık kitaplarınıza bakabilirsiniz. Taksit ve kapıda ödeme seçenekleri de vardır. Maksimum kitap sitesini ziyaret etmenizi öneririz.

 

 

9) Nadir kitap, diğer kitap sitelerinde farklıdır kitap satıcıların ve sahafların internetten satış yaptıkları bir sitedir. nadir_kitap_guvenilir_mi_ucuz_muSiteye üye olan sahaf ve kitap satıcıların yükledikleri kitaplar ile satış yapar. Tek bir siteden çok satıcıdan oluşur. Bu yüzden çok fazla kitap seçeneğine sahip, ikinci el ve sahafiye kitapları da satılıyor. Alınan kitapların parası önce siteye aktarılır teslim alındıktan ve alıcının onayından sonra para satıcıya ulaştığından nadir kitap güvenilir bir sitedir. Ürün hakkında herhangi bir sorunuz olduğunda satıcıya soru sor seçeneğiyle ürün hakkında direkt satıcıdan bilgi alabiliyorsunuz. Kargo hızı ile ilgili alacağınız kitabın size yakın yerlerdeki satıcılardan almanız öneriliyor. Sitede birde fazla kitap alacaksanız tek bir satıcıdan almanız da hem kargonun birleştirilerek gelmesi hem de kargo ücretinin daha uygun olmasını sağlar. Eğer farklı satıcılardan aldıysanız kargolarınız yani kitaplarınız ayrı gelecektir.

 

d&r_kitap_yorumlari_guvenilir_mi10) D&R, farklı ürünleri bünyesinde bulunduruyor olsa da, güvenilir kitap siteleri sıralamasında da bulunmayı hak eden bir seçenek. D&R, özellikle de e-kitap almayı düşünenlerin değerlendirmesi gereken bir seçenek ve fiyatlar da ortalama düzeyde seyrediyor. Aldığınız kitabı birde imzalatmak isterseniz D&R sitesinde mağaza etkinlikleri kısmından yazarınızın imza gününü nereye kaçta geleceğini bulabileceğiniz bir etkinlik listesinden yararlanabilirsiniz.

 

 

Yukarıdaki liste uzayıp gidecektir. Malum internet devrini yaşıyoruz. Her geçen gün yeni ve kaliteli siteler e-ticaret çarkına dâhil oluyor. Sizler için bir kısmını ele aldık. Eğer önerdiğiniz veya eleştirdiğiniz bir site varsa yorum kısmından bize iletebilirsiniz. Herkese bol kitaplı günler diliyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kenan dedi ki:

    kafa karıştıran bir konuda yardımcı oldunuz. Yine farkınızı konuşturmuşsunuz 🙂 Teşekkürler