2023 ALES’e Hazırlananlara Tavsiye Edilen Kitaplar

03.12.2022
A+
A-

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (ALES) hazırlanmaya başlayan herkesin en büyük sorunlarından biri sınav kaynağı seçimidir. Bu sorunu çözmek için tecrübelere ve derin araştırmalara dayanarak sizin için kaynak araştırmaları yaptık. 2023 ALES ‘e hazırlananlar için piyasada birçok kaynak var. Bunların kolay orta zor düzeyde veya yüzeysel ve derinlemesine anlatım yapan kaynaklardan oluşuyor. 2023 ALES’ e hazırlanan adaylar için derlediğimiz kaynak önerilerini yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2023 ALES’e Hazırlananlara Tavsiye Edilen Kitaplar

2023 ALES’ e Hazırlananlara Tavsiye Edilen Kitaplar

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (ALES) hazırlanmaya başlayan herkesin en büyük sorunlarından biri sınav kaynağı seçimidir. Bu sorunu çözmek için tecrübelere ve derin araştırmalara dayanarak sizin için 2023 ALES kaynak tavsiyesi araştırmaları yaptık. ALES ‘e hazırlananlar için piyasada birçok kaynak var. Bunların kolay orta zor düzeyde veya yüzeysel ve derinlemesine anlatım yapan kaynaklardan oluşuyor. ALES’ te başarıyı yakalamanın sırları nelerdir? Yazımızı da okuduğunuz orda da vurgu yaptığımız gibi sınava hazırlanırken çok sayıda soru çeşidi görüp çözmeniz gerekiyor. Ayrıca bol bol deneme çözmeniz gerektiğini de vurgulamıştık. Bundan dolayı soru çeşidinin bol olduğu kaliteli soruların yer aldığı kaynaklara, soru bankalarına ve konu anlatımlı kitaplara ve denemelere yer verdik.

 

ales-calima-taktikleri2023 ALES kaynak önerileri genel olarak yapılan yorumlardan yola çıkarak vardığımız sonuçlardır. Bu sonuçlardan yola çıkarak size tavsiye ediyoruz. Önemli bir tavsiyemizde konu anlatımlı kitabınız ile soru bankası kitabınızı aynı yayın almayın ki benzer sorularla karşılaşmayın. Bundan dolayı önerilerde fazladan soru bankası ve konu anlatımlı kitap önerisi ekledik. Bu öneriler kişiden kişiye göre de değişebilir. Sizin önerilerinizde bizim çok değerli ALES ’ e hazırlanırken kullandığınız önerebileceğiniz kaynaklar varsa yoruma yazabilirsiniz.

?Yeni ALES Sistemi Hakkında Merak edilenleri sizler için cevapladık. Okumak için Tıklayınız

 

yediiklim ales

Yediiklim Yayınları ALES Konu Anlatımlı Modüler Set: Konu anlatımında iyidir. ALES ’e hazırlanırken konu anlatımında orta düzeyden başlayacaklar için önerilen bir kaynaktır. Modüler set olmasında dolayı çalışırken daha rahat kullanılabilir.

✅YENİ YAZI⇒ 2023 ALES İçin En İyi Kaynak Önerisi

 

ales pegem

2023 Tüm Adaylar için ALES Konu Anlatımlı Pegem Akademi Yayıncılık: Konu anlatımı, örnek sorular ve çözüm içerikleri olarak çok beğenilen ve en çok tavsiye edilen ALES kitabıdır. 2022 içinde aynı kitap vardır. Memnun kalınan bir kitaptır 2023 ALES’ te de kullanabilirsiniz.

yargı ales

Yargı Yayınları 2023 ALES Vıp Konu Anlatımı: Konu anlatımında önerilen bir yayındır. Tek kitap halindedir. 904 sayfa sayısıdır. ALES için orta düzeyde bir kaynak önerisidir. Soru çözümlerinde yeterli anlatıma sahip olmadığı söylenmektedir.

 

  • ALES Sözel Mantık sorularını çözmek artık çok kolay! Öğrenmek için TIKLAYINIZ

tecrube-taktiklerle-paragraf-soru-bankasi-tum-zamanlarin-tum-sinavlari-icin-rustu-bayindira04e22d9cac16ea843a96159aabdf709

Tecrübe Taktiklerle Paragraf Soru Bankası Tüm Zamanların Tüm Sınavları İçin – Rüştü Bayındır- Pelikan Yayınevi: Ales’ te paragraf sorularında hızın ve taktiğin kullanılması ile daha başarılı olunabileceğini gösteren bir soru bankası kitabıdır. Paragraf soru taktikleri genel olarak beğenilmektedir.  Kullananların çoğu memnun tüm sınavlar için geçerli olmasından dolayı diğer sınavlara hazırlanan kişilerinde tercihidir.

2019-ales-son-7-yil-tamami-cozumlu-cikmis-sorular-yediiklim-yayinlari_8K21_b

2023 ALES Son 7 Yıl Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular Yediiklim Yayınları: Çıkmış sorulara da bakmadan olmaz bu kaynak son 7 yılın sorularını içeren geniş çaplı bir kaynaktır. Çıkmış soruları çözmek isteyenler için faydalı bir çözümlü çıkmış sorular kitabıdır.

ales-sahane

ALES Hızlı Öğretim Şahane Ders Notları Akıllı Adam yayınları: Konu tekrarı yapmak isteyenler veya zamanı kısıtlı olanlar için önerilen bir kitaptır.  Fiyatı uygundur soru bankasında soru çözerken yanında bulundurabileceğiniz pratik bir kaynak.

402333939_tn50_0

2023 ALES Tüm Adaylar İçin Konu Anlatımlı Pegem Akademi yayınları: Ales ‘e hazırlanırken zor bir kaynak arıyorsanız bu kitap tam istediğiniz tarzdadır. Çalışmak için tavsiye edilen zor düzeyde bir kaynaktır.

Yediiklim-Yayinlari-2019-ALES-Sozel-Sayisal-Yetenek-Tamami-Cozumlu-Soru-Bankasi-resim-165172

2023 ALES Sayısal ve Sözel Bölüm Tamamı Çözümlü Soru Bankası Yediiklim Yayınları: Soruları ve çözümleriyle içerik olarak kaliteli bir kaynaktır. Soru bankası almak isteyenler için en güzel seçenektir. Çözümleri ile yanlışlarınıza bakabileceksiniz. Tavsiye edilen bir kaynaktır.

ales-tum-adaylar-icin-soru-bankasi-pegem-yayinlari_6HE1_b

2023 ALES Tüm Adaylar için Soru Bankası Pegem Yayınları: Soru bankasındaki sorular başarılı özgün sorulardır. Zor düzeyde bir soru bankası kitabıdır. İleri düzeyde olanlar için önerilen bir kaynaktır. Yeni başlayanlar için zorlayıcı olabilir. Tavsiye edilen güzel kaliteli soruları olan bir kaynaktır.

Yargi-Yayinlari-2019-ALES-VIP-Soru-Bankasi-resim-1646331

Yargı Yayınları 2023 ALES VIP Soru Bankası: Tamamı çözümlü bir soru bankası olup soruları kaliteli ve gayet başarılı bir yayındır. Ales sorularına benzer sorular içermektedir. Tavsiye edilen güzel bir tamamı çözümlü soru bankası kitabıdır.

select

2023 Ales Tamamı Çözümlü 10 Deneme Pegem Akademi: Deneme soruları zorlayıcıdır. Ales tarzı sorular içermektedir. Tamamı çözümlü bir deneme setidir. Zor düzeyde tavsiye edilen denemedir.

select (1)

2023 Dönemi ALES 10 Deneme DATA Yayınları: Deneme soruları kolay düzeydedir. Yeni başlayanlar için önerilen bir deneme setidir. İleri düzeyde olanlar için kolay soru tarzları içermektedir.  Soruları güncel ve yeni sınav tekniğine uygundur.

  • ALES Sözel Mantık sorularını çözmek artık çok kolay! Öğrenmek için TIKLAYINIZ

uzman-kariyer-ales-deneme

2023 ALES Stratejik 8 Deneme Dijital Çözümlü Uzman Kariyer Yayınları: Soruları gayet başarılı olup özellikle sözel bölümü başarılı olan deneme setidir.

✅TAVSİYE YAZILARIMIZ✅

ALES’e Hangi Kitaptan Çalışmalıyım?

ALES Ne Zaman?

ALES Çıkmış Sorular PDF İNDİR

ALES Deneme PDF İNDİR

ALES'e Dair Diğer Kaynaklar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.