2024 Çağ Üniversitesi Yaz Okulu Akademik Takvim

27.06.2024
A+
A-

2023 – 2024 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Çağ Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Çağ Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2024 Çağ Üniversitesi Yaz Okulu Akademik Takvim

2024 Çağ Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2023 – 2024 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Çağ Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Çağ Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2024 Çağ Üniversitesi Yaz Okulu Takvimi

Çağ Üniversitesi tarafından yayımlanan 2024 yaz okulu takvimine göre yaz okulu kayıtları 20 Haziran – 4 Temmuz 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 8 Temmuz 2024 tarihinde başlayacak. Öğretim sonunda uygulanacak sınavlar ise 26 – 29 Ağustos 2024 tarihleri arasında yapılacak.

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

cag-universitesi-yaz-okulu-akademik-takvimi

2024 Çağ Üniversitesi Yaz Okulu Takvimi

2024 Çağ Üniversitesi Yaz Okulu Tarihleri

YAZ DÖNEMİ

Yaz Okulu Başvuruları www.osymli.com

20 Haziran-04 Temmuz 2024

Yaz Okulunda Açılan Derslerin İlanı

05 Temmuz 2024

Yaz Okulu Derslerinin Başlaması

08 Temmuz 2024

Yatay Geçiş Başvuru Tarihleri

22 Temmuz-23 Ağustos 2024

Yaz Okulu Derslerin Bitmesi

23 Ağustos 2024

Yaz Okulu Final Sınavları www.osymli.com

26-29 Ağustos 2024

Yatay Geçiş Başvurusu Kabul Edilenlerin Kayıtlanması

09-13 Eylül 2024

Tek Ders ve İki Ders Sınavı İçin Son Başvuru Tarihi

23 Eylül 2024

Tek Ders Sınavı

25 Eylül 2024

İki Ders Sınavı

25-26 Eylül 2024

2024 Çağ Üniversitesi Yaz Okulu Başvuruları

 1. Yaz Okulu başvuruları 20.06.2024-04.07.2024 tarihleri arasında Öğrenci Otomasyon Sistemi içerisinde bulunan Yaz Okulu Ders Talep Ekranı üzerinden yapılacaktır.
 2. Öncelikle EK 1-2’ de bulunan Yaz Okulu Başvuru Formu doldurulacak, imzalanacak ve formda belirtilen derslere ait kredi ücretleri link’te belirtilen IBAN no.lu hesaplardan herhangi birine yatırılacaktır. Kontrol işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için, para yatırma işlemine ilişkin dekont üzerinde mutlak surette öğrencinin Adı-Soyadı ve TC Kimlik Numarası bulunmalıdır. Mali İşler Daire Başkanlığı tarafından yapılacak kontrol sonrasında, herhangi bir sorun olmaması halinde mali onay verilecektir. Mali onay verildikten sonra öğrenci Yaz Okulu Başvuru Formunu ve dekontu (ekran görüntülerini) Yaz Okulu Ders Talep Ekranı aracılığıyla sisteme yükleyecek ve ders seçimi yapacaktır.
 3. Mali İşler Daire Başkanlığı tarafından yapılan kontrol sırasında bir sorunla karşılaşılması halinde mali onay verilmeyeceğinden, ders seçimi/kaydı yapılamayacaktır.
 4. Yaz Okulu Ders Talep Ekranı 4 Temmuz 2024 Perşembe Günü saat 17.00 itibariyle otomatik olarak kapanacaktır.
 5. Başvuruların tamamlanmasını takiben, Yaz Okulu Koordinasyon Kurulu toplanacak ve Çağ Üniversitesi Yaz Öğretimi Yönetmeliği çerçevesinde hangi derslerin açılacağına karar verecektir. Açılmasına karar verilen dersler 5 Temmuz 2024 tarihinde Üniversitemiz web sayfasından ilan edilecektir. 8 Temmuz 2024 tarihlerinde ise sadece, açılacağı ilan edilen derslere kayıt yapılabilecektir.
 6. Öğrencilerimizin nihai ders kayıtları ilgili akademik birim tarafından yapılacaktır. Bu aşamada, öğrencinin Çağ Üniversitesi Yaz Öğretimi Yönetmeliği çerçevesinde alması mümkün olmayan bir dersi seçtiğinin tespit edilmesi halinde ders talebi iptal edilecektir.
 7. Yaz öğretimi ücreti, Fakülte ve MYO öğrencileri için kredi başına 2.266 TL, Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Sınıfı öğrencileri için ise 7.374 TL olarak belirlenmiştir. Tam burslu öğrencilerimiz belirtilen ücretlerin yarısını ödeyeceklerdir.
 8. Yaz Öğretimi, Çağ Üniversitesi Yaz Öğretimi Yönetmeliği hükümlerine uygun şekilde yürütülmektedir. Öğrenci başvurularının bu duyuruda belirtilen hususlara uygun yapılması gerekir.
 9. Yaz Öğretiminde dersler ve sınavlar, yüzyüze yapılacaktır.
 10. Yaz Okulunda en fazla 3 (üç) ders alınabilmektedir.
 11. Yaz Okulunda başvurulan ders açılmadığı takdirde, öğrenci açılan başka bir derse kayıt yaptırabileceği gibi, başvurulan ancak açılmayan dersi yaz okulunda açan başka bir üniversiteden de alabilir.  Bunun için EK 3’ de yer alan “Diğer Üniversite Yaz Okulu Başvuru Formu”nu doldurarak ilgili fakülte/yüksekokula Online İletişim Sistemi aracılığıyla göndereceklerdir. İlgili akademik birim gerekli incelemeyi yaptıktan sonra başvuru sonucunu öğrenciye Online İletişim Sistemi üzerinden bildirecektir. Yaz Okulunda başka bir üniversiteden ders alabilmek için, 
 • Söz konusu dersin/derslerin devam zorunluluğunun yerine getirilmiş olması ve harf notunun FF, FD, DD, DC olması,
 • Söz konusu ders/dersler için başvuru tarihleri arasında Çağ Üniversitesi Yaz Okuluna başvuru yapılmış olmasına rağmen derslerin açılmamış olması, şartları aranmaktadır.
 1. Yaz Okulunda öğretim süresi 7 (yedi) haftadır.
 2. Yaz Okulunda tekrar alınan dersin başarı notu, en son alınan yarıyıldaki nottan düşükse değerlendirmeye alınmamaktadır.
 3. Yaz Öğretiminde uygulanacak esaslar, normal eğitim-öğretim dönemlerinde uygulanan esaslarla aynıdır.

EK 1: Yaz Okulu Ders Talep Formu (Fakülte ve MYO için)

EK 2: Yaz Okulu Ders Talep Formu (Yabancı Diller Yüksekokulu için)

EK 3: Diğer Üniversite Yaz Okulu Başvuru Formu

2024 Çağ Üniversitesi Yaz Okulu Ücretleri

Yaz öğretimi ücreti, Fakülte ve MYO öğrencileri için kredi başına 2.266 TL, Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Sınıfı öğrencileri için ise 7.374 TL olarak belirlenmiştir. Tam burslu öğrencilerimiz belirtilen ücretlerin yarısını ödeyeceklerdir.

✅TAVSİYE YAZILARIMIZ✅

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

Yaz Okulunu Başka Üniversiteden Nasıl Alırım?

Yaz Okulunu Online Yapan Üniversiteler için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.