2024 EKYS Youtube Kanal ve Kaynak Önerileri

15.08.2023
A+
A-

2024 EKYS’ ye yani Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavına hazırlanan adaylar için “2024 EKYS Youtube Kanal Önerileri” ve “2024 EKYS Kaynak tavsiyeleri” hakkında detaylı bilgilendirme yapacağız. EKYS konularına çalışmaya başlamadan önce hangi kaynaklardan çalışmanın daha faydalı olacağını bilmek sizler için kolaylık sağlayacaktır. Bu yazımızda Müdür veya müdür yardımcısı olmak isteyen adayların hazırlandığı EKYS sınavı için faydalı bulduğumuz Youtube kanallarını ve kaynak önerilerini paylaşacağız.

2024 EKYS Youtube Kanal ve Kaynak Önerileri

2024 EKYS Youtube ve Kaynak Önerileri

2024 EKYS’ ye yani Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavına hazırlanan adaylar için “2024 EKYS Youtube Kanal Önerileri” ve “2024 EKYS Kaynak tavsiyeleri” hakkında detaylı bilgilendirme yapacağız. EKYS konularına çalışmaya başlamadan önce hangi kaynaklardan çalışmanın daha faydalı olacağını bilmek sizler için kolaylık sağlayacaktır. Bu yazımızda Müdür veya müdür yardımcısı olmak isteyen adayların hazırlandığı EKYS sınavı için faydalı bulduğumuz Youtube kanallarını ve kaynak önerilerini paylaşacağız.

Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında müdür veya müdür yardımcısı olmak için pek çok öğretmen EKYS’ ye hazırlanıyor. Sınavın kapsamının çok geniş ve konularının da detaylı olması sebebiyle adaylar farklı çalışma stratejilerine başvuruyor. Özellikle video destekli çalışma stratejisi zamanı kısıtlı olan idareci adayları için önemli bir avantaj konumundadır. EKYS konuların ele alan ve bu konular ile ilgili soru çözümü yapan Youtube kanallarını aşağıda sizler için sıraladık.

2024 EKYS Youtube Kanal Önerileri

Eğitimci İkizler

Eğitimci İkizler kanalı EKYS’ de çıkacak konularını sizler için anlatıyor. Özellikle mevzuat konularında akılda kalıcı somut örnekleri ile dikkat çekiyor. EKYS (  Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı) ile ilgili konu anlatım, pekiştirme testi ve deneme gibi çalışmalar yapmaktadır. Konu sonlarındaki pekiştirme testleri ile konuların kalıcı olmasına yardımcı oluyor. EKYS videolarını kolaylıkla izleyebilmeniz için oynatma listesi de hazırlanmış.

Kanal Videosu:

 

Ay Eğitim

Ay Eğitim kanalı, sitemize yorumlar kısmından öneri olarak gelmiştir. Mevzuat konuları çıkmış sorularını çözümlemektedir. Pek çok kanun ve yönetmeliği sorular eşliğinde çalışabilirsiniz. Konuları pekiştirmenizde faydalı olacaktır. EKYS ve MEB müfettişlik sınavına hazırlanmak isteyen öğretmen adaylarına tavsiyemizdir. 25 adet videodan oluşan EKYS video oynatma listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kanal Linki:  TIKLAYINIZ

 

HD Akademi
HD Akademi EKYS konuların detaylı bir şekilde ele alan bir eğitim kanalıdır. Özellikler mevzuat konularında sıkıntı çekiyorsanız sizlere önerebilirim. Konu anlatımı sonrasında test çözümleri ile konuların kalıcı bir şekilde öğrenilmesini sağlıyor. Videolardaki testleri isterseniz video açıklama kısmından da indirebilirsiniz. Konuların grafik destekli anlatımı da ayrıca belirmem gereken güzel bir yönü.

Kanal Linki:

 

Nurettin Akman
Nurettin Akman Hocamız EKYS’ ye hazırlanan idareci adaylarının zorluk çektiği eğitim bilimleri konularında çok güzel ve açıklayıcı videolar hazırlamaktadır. Sınıf tahtası üzerinden kavram haritaları çizerek öğrenmenin pekişmesine yardımcı olmaktadır. EKYS’ de 28 adet eğitim bilimleri sorusu çıkacaktır. Geçen yıllardaki soruların zor olan kısmının eğitim bilimleri sorularından olduğunu da harlatmak isteriz. EKYS’ deki diğer konulardan da içerik hazırlamaktadır.

Kanal Linki:  TIKLAYINIZ

 

Serkan Tigit

Serkan Tigit eğitim kanalı olarak içerikler üretmektedir. Özellikle ÖSYM’ nin yaptığı sınavlara yönelik videoları ile öne çıkmaktadır. EKYS konularını ve güncel bilgileri adaylara sunmaktadır. İnkılap Tarihi, Matematik, Genel kültür gibi konuların oynatma listelerini kontrol edebilirsiniz. EKYS’ ye yönelik 33 videolu oynatma listesini de inceleyebilirsiniz.

Kanal Linki:  TIKLAYINIZ

 

Diğer Kaynaklar

Youtube’ deki içeriklere ek olarak sendikası olan öğretmenler için kaynak önerimiz de olacaktır. Eğitim Bir Sen Sendikasında üye olan öğretmenler isterse EBS Akademi üzerinden de derslerini çalışabilir. EKYS’ ye yönelik tüm konular video şeklinde hazırlanıp adayların paneline yüklenmiştir. Online denemelere de katılmanıza olanak tanımaktadır. EBS akademi sitesine girdikten sonra kaydol bağlantısına tıklayarak kaydolabilirsiniz. Cep telefonunuza onay kodu gelmektedir. Eğer Eğitim Bir Sen üyesi değilseniz kayıt işlemini yapamazsınız.

TES Akademi: Türk Eğitim Sen sendikasına üye olan öğretmenler için hazırlanmış bir çalışma panelidir. Yukarıda anlattığım gibi kayıt işleminden sonra ilgili kaynaklara ulaşabilirsiniz. TES Akademinin PDF şeklinde hazırlamış olduğu kaynaklar yazılı materyallerden hazırlanmak isteyen adayların çok işene yarayacaktır.

Sonuç olarak: Size faydalı olabileceğini düşündüğümüz dijital içerikleri paylaştık. Ayrıca KPSS için hazırlanmış videoları da izleyebilirsiniz. Videolardaki anlatımlar yavaş geliyorsa Youtube’nin video hızlandırma özelliğini kullanabilirsiniz. 

onay-isaretiYORUM YAPIN PDF ARŞİVİ GÖNDERELİM ! Yukarıdaki içerikle alakalı en az üç cümleden oluşan faydalı yorumlar olursa sizlere hazırlamış olduğum tüm konuları kapsayan EKYS PDF arşivini ücretsiz olarak göndereceğim.

Tavsiye Yazılarımız

EKYS Çalışma Notları İndir

MEB EKYS Başvuru Şartları Neler? Kimler Başvurabilir?

EKYS Konuları ve Soru Dağılımları Neler?

MEB EKYS örnek soruları PDF İndir (ÖSYM)

2024 MEB EKYS Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

EKYS Kitap Önerileri | Müdür Yardımcılığı Sınavı Kitap Tavsiyeleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 151 YORUM
 1. Resul dedi ki:

  EKYS ile ilgili merak ettiğim tüm sorulara cevap buldum. Yararlanabileceğim kaynaklar hakkında çok yardımcı oldunuz. Emeklerinize sağlık, teşekkürler.

 2. FATİH dedi ki:

  LÜTFEN BANA DA NOTLARI ATARMISINIZ

 3. Mahmut doğan Özmen dedi ki:

  İnternet sitesinde; ‘Eğer ulaşamazsanız notları mail atarız’ yazıyordu. 1 saat içinde EKYS ye dair tüm dosyaları gönderdi site sahibi. Tekrar söylüyorum iyiki varsınız. Çok teşekkür ederim

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Rica ederim hocam, başarılar dilerim.

   1. Uğur dedi ki:

    Kaynak önerilerinin çok faydalı. Hangi kaynaktan çalışacağım diye karasizdim. Bu yorumlar sayesinde karar erdim. İyi ki varsiniz.

    1. Selma Karakuş dedi ki:

     Sayenizde hangi konuya hangi hocalardan çalışılacak öğrendim. Yardımcı yazılı kaynak ismi de önerirsiniz faydalı olur.Sayenizde yüksek puan alırım inşallah. Her şey için teşekkürler

   2. Çağla Pınar dedi ki:

    Çok faydalı bir site. Teşekkur ederiz. Göndereceğiniz kaynaklar için şimdiden teşekkürler

    1. ÖSYMLİ dedi ki:

     Çalışmanız için doküman arşivini mail adresiniz gönderdik. İyi çalışmalar dileriz.

     1. VEYİS ÖZKULLUK dedi ki:

      MERHABALAR ÖNCELKLE EMEĞINIZAE SAĞLIK BANADA EKYS DÖKÜMANLARINI GÖNDEREBILIRSENIZ ÇOK MUTLU OLURUM ŞIMDIDEN TEŞEKKÜRLER

   3. Mehmet Harun Yücel dedi ki:

    Faydalı bir bilgilendirme olmuş. Bu konuda deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Ayrıca göndereceğiniz PDF yi çok merak ettim.

  2. Süleyman dedi ki:

   Tebrikler güzel bir yazı olmuş

  3. NurayAkça dedi ki:

   Bana da notları atar mısınız lütfen

   1. Aynur dedi ki:

    Paylaşımlarınız için teşekkür ederim.
    Emeğinize sağlık

    1. M.Güler dedi ki:

     Bütün sınavlar için çok faydalı bilgiler var. Nereden başlayacağını bilmeyenlere yol göstericidir. Emeğinize sağlık.

  4. Akif dedi ki:

   çok bilgilendirici bir yazıydı, teşekkür ederim. Lütfen ders notlarını mail adresime atar mısınız?

 4. Hardwell dedi ki:

  İçeriğinizi dikkatli okudum. Gerçekten çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Sınava girecekler için iyi bir kaynak araştırması olmuş.

  1. Emine dedi ki:

   Yol haritası çizmemizde yardımcı olduğunuz; bu kısa zaman diliminde yol göstericimiz olduğunuz için teşekkürler..

  2. Seda dedi ki:

   Verimli ve cok guzel bilgiler tesekkur ederiz

   1. Ali TÜRK dedi ki:

    Çalışmaya nereden nasıl başlarım diye düşünürken,sitenizdeki faydalı içeriklere ulaştım.Benim için iyi bir başlangıç oldu.Paylaşım için teşekkür ederim.

 5. emre dedi ki:

  gayet verimli bir yol gösteriş olmuş teşekkürler emeğinize pdf notunuza da talibim

  1. Fuat Tepe dedi ki:

   Hazırlık sürecimiz çok kısıtlı. Sınava hazırlanmak konusunda yol gösterici oldunuz.Paylaşımlar için teşekkür ederim.

  2. Ömer Bozdoğan dedi ki:

   Ihtiyaç duydugumda bilgi için bu siteye girerim. Sınav konusunda doyurucu bilgilere ve taze açıklamalara her zaman ulaşabilirsiniz. Bir başvuru kaynagı OLARAK ÖSYMLI. COM HER ZAMAN FAVORİMDİR.

 6. Mustafa Öztürk dedi ki:

  Yol haritası çok güzel olmuş emeğinize sağlık

 7. Gokhan dedi ki:

  Hocam açıklayıcı bilgileriniz için çok teşekkürler. Kafa karışıklığı vardı onu giderme açısından çok iyi oldu. Konuların pdf’lerini rica etsem gönderebilir misiniz?

 8. M.YASAR dedi ki:

  Hocam çok teşekkür ederim. Akşam yorum yaptım sabahına içeriklerin olduğu mail elime ulaştı. Süpersiniz.

 9. Abdullah dedi ki:

  Bu faydalı paylaşımınız için teşekkür ederim

 10. M.YASAR dedi ki:

  Hocam paylaşımınız için teşekkürler. Sizlerin tavsiyesi nedir? Yazılı bir kaynak mı yoksa videolar üzerinden gitmek mi bu kısa sürede daha çok işimize yarar?

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba hocam, süre kısıtlı olduğu için bilginizin olduğu derslerde videolar yeterli olacaktır. Daha önce bilgi sahibi olmadığınız konular için ders notları ve videolar ile çalışma yapabilirsiniz. Gönderdiğim kaynaklar yeterli olacaktır.

   1. Fatih YEŞİLYURT dedi ki:

    Aydınlatıcı, faydalı bilgi,faydalanmak isteyen için çok iyi.

  2. A.ŞAHAP dedi ki:

   İçerik, detay ve hem pdf hem de video seçenekler çok güzel ifade edilmiş. Göndereceğiniz döküman dosyalar bu kısa sürede faydalı olacağını umuyorum. Sınava az zaman var. Şimdiden emeğinize sağlık.

   1. Melis dedi ki:

    Hocam bazı video kanalları ücretli maalesef kitap üzerinden gidip videoları pekiştirme için kullanmak mantıklı olur mu

1 2 3 11