İzmir Ege Besyo Taban Puanları 2023

14.10.2022
A+
A-

Bu yazımızda İzmir Ege Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2023 yayımlayacağız. Paylaşılan puanlar ilgili üniversitenin yetenek sınavına girebilmeniz için gerekli olan taban puan şartıdır.

İzmir Ege Besyo Taban Puanları 2023

İzmir Ege Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2023

Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2023 YKS) hazırlanan adaylar “2023 Besyo taban puanlarını” merak ediyor. Pek çok öğrencinin aklında 2023 BESYO en son kaç puanda kalmıştır? Spor Bilimleri Fakültesi taban puanları kaçtır? Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği taban puanları 2023 Şeklinde sorular yer almaktadır. 2023 BESYO taban puanlarını yazı serisi şeklinde sizlerle paylaşacağız.

Yazılarımızın içeriğinde birçok üniversitenin Spor Bilimleri Fakülteleri ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarına ait taban puanlarını bulabilirsiniz. Bu yazımızda “İzmir Ege Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2023 yayımlayacağız. Paylaşılan puanlar ilgili üniversitenin yetenek sınavına girebilmeniz için gerekli olan taban puan şartıdır. İsteyen adaylar bir önceki yılın TYT puanını da kullanabilir fakat sınava YKS’ye başvuru yapmak zorundalar.

 

UYARI: Sıralanan taban puanları 2022 yılı kılavuzlarına göre hazırlanmıştır. YKS kılavuzunda belirtilen bilgiye göre 2023 yılında Öğretmenlik Bölümü isteyen adaylar için 800.000 sıralama şartı getirilmiştir.

Aşağıda sizler için İzmir Ege Üniversitesi 2023 Besyo Taban Puanlarını sıraladık. Hazırladığımız bu liste ÖSYM ve YÖK tarafından verilen son bilgileri içermektedir.

izmir-ege-besyo-taban-puanlari

İzmir Ege Üniversitesi 2023 Besyo Taban Puanları

 

⇒2023 Üniversitelerin BESYO Taban Puanları⇐

 

UYARI: Rekreasyon, Spor Bilimleri ve Spor Yöneticiliği bölümleri 2023 YKS’de merkezi yerleştirme puanıyla öğrenci alacak. Yani yetenek sınavı bu bölümler için artık uygulanmayacak. İlgili aramalar: besyo taban puanları izmir,besyo taban puanları ege

Genel Başvuru Koşulları

Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavları’na ön kayıt yaptırabilmek için adaylar (yabancı uyruklular dahil) öncelikle, Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi resmi internet sitesinde (http://sporbilimleri.ege.edu.tr) yer alan link aracılığı ile ön kayıt için gerekli olan Online
Başvuru formunu dolduracak ve istenen belgeleri sisteme yükleyeceklerdir.

Aday öğrencilerin sadece internet üzerinden ön başvuru yapması ve başvuru numarası alması, sınavlara katılma hakkını vermemektedir.

Aday öğrencilerin internet ön kayıtlarını fakülte onaylayacak ve aday sınavlara katılma hakkı kazanacaktır. Fakülte tarafından onaylanmamış ve aday/göğüs numarası verilmemiş hiçbir aday, sınavlara katılamaz.

Posta ya da faks ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Sınavlara herhangi bir yüksek öğrenim kurumuna kayıtlı bulunan ya da herhangi bir yüksek öğrenim programını kazanmış adaylar da katılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.