Erzurum Atatürk Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2022

26.09.2021
A+
A-

Bu yazımızda Erzurum Atatürk Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2022 yayımlayacağız. Paylaşılan puanlar ilgili üniversitenin yetenek sınavına girebilmeniz için gerekli olan taban puan şartıdır. İsteyen adaylar bir önceki yılın TYT puanını da kullanabilir fakat sınava YKS’ye başvuru yapmak zorundalar.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2022

Erzurum Atatürk Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2022

Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2022 YKS) hazırlanan adaylar “2022 Besyo taban puanlarını” merak ediyor. Pek çok öğrencinin aklında 2022 BESYO en son kaç puanda kalmıştır? Spor Bilimleri Fakültesi taban puanları kaçtır? Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği taban puanları 2022 Şeklinde sorular yer almaktadır. 2022 BESYO taban puanlarını yazı serisi şeklinde sizlerle paylaşacağız.

Besyo taban puanları Erzurum 2022 içeriğinde üniversitenin Spor Bilimleri Fakülteleri ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarına ait taban puanlarını bulabilirsiniz. Bu yazımızda Erzurum Atatürk Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2022 yayımlayacağız. Paylaşılan puanlar ilgili üniversitenin yetenek sınavına girebilmeniz için gerekli olan taban puan şartıdır. İsteyen adaylar bir önceki yılın TYT puanını da kullanabilir fakat sınava YKS’ye başvuru yapmak zorundalar.

 

UYARI: Sıralanan taban puanları 2021 yılı kılavuzlarına göre hazırlanmıştır. YKS kılavuzunda belirtilen bilgiye göre 2022 yılında Öğretmenlik Bölümü isteyen adaylar için 800.000 sıralama şartı getirilmiştir.

Aşağıda sizler için Erzurum Atatürk Üniversitesi 2022 Besyo Taban Puanlarını sıraladık. Hazırladığımız bu liste ÖSYM ve YÖK tarafından verilen son bilgileri içermektedir.

erzurum_ataturk_universitesi_Besyo_Taban_Puanlari_2020_basari_sirasi

 

⇒2022 Üniversitelerin BESYO Taban Puanları⇐

 

UYARI: Rekreasyon, Spor Bilimleri ve Spor Yöneticiliği bölümleri 2022 YKS’de merkezi yerleştirme puanıyla öğrenci alacak. Yani yetenek sınavı bu bölümler için artık uygulanmayacak.

Erzurum Atatürk Besyo Başvuru Şartları

a) Türkiye Cumhuriyeti veya KKTC vatandaşı olmak.

b) 2021-TYT puanı en az 150 olmak. (2020 yılı TYT Puanı ile başvuru yapmak isteyen adaylar için ÖSYS Kılavuzlarında yer alan hükümlere bağlı olarak işlem yapılacaktır.)

c) Öğretmenlik programlarına yapılacak başvurularda TYT’ de en düşük 800.000 inci başarı sırasına sahip olmak. (Ek puansız yerleştirme puanının başarı sırası dikkate alınır.)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.