Bolu Abant İzzet Baysal Besyo Taban Puanları 2024

27.10.2023
A+
A-

Bu yazımızda Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2024 yayımlayacağız. Paylaşılan puanlar ilgili üniversitenin yetenek sınavına girebilmeniz için gerekli olan taban puan şartıdır.

Bolu Abant İzzet Baysal Besyo Taban Puanları 2024

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2024

Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2024 YKS) hazırlanan adaylar “2024 Besyo taban puanlarını” merak ediyor. Pek çok öğrencinin aklında 2024 BESYO en son kaç puanda kalmıştır? Spor Bilimleri Fakültesi taban puanları kaçtır? Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği taban puanları 2024 Şeklinde sorular yer almaktadır. 2024 BESYO taban puanlarını yazı serisi şeklinde sizlerle paylaşacağız.

Yazılarımızın içeriğinde birçok üniversitenin Spor Bilimleri Fakülteleri ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarına ait taban puanlarını bulabilirsiniz. Bu yazımızda “Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2024 yayımlayacağız. Paylaşılan puanlar ilgili üniversitenin yetenek sınavına girebilmeniz için gerekli olan taban puan şartıdır.

 

UYARI: Sıralanan taban puanları 2023 yılı kılavuzlarına göre hazırlanmıştır. YKS kılavuzunda belirtilen bilgiye göre 2024 yılında Öğretmenlik Bölümü isteyen adaylar için 800.000 sıralama şartı getirilmiştir.

Aşağıda sizler için Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2024 Besyo Taban Puanlarını sıraladık. Hazırladığımız bu liste ÖSYM ve YÖK tarafından verilen son bilgileri içermektedir.

bolu_abant_izzet_baysal_universitesi_besyo_taban_puanlari_basari_siralamalari

Bolu Abant İzzet Baysal Besyo Taban Puanları 2024

Düzeltme: Antrenörlük Eğitimi, Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi ve Spor Yöneticiliği Bölüm sınavına başvuracak milli sporcu olan adayların YKS sınavından en az 160.000 TYT puanı almış olmaları

⇒2024 Üniversitelerin BESYO Taban Puanları⇐

 

UYARI: Rekreasyon, Spor Bilimleri ve Spor Yöneticiliği bölümleri 2024 YKS’ de merkezi yerleştirme puanıyla öğrenci alacak. Yani yetenek sınavı bu bölümler için artık uygulanmayacak.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

1) Aday başvuru formu (Başvuru esnasında doldurulacaktır),

2) Elektronik ortam başvuru form çıktısı,

3) 2024 yılına ait YKS Sonuç Belgesi internet çıktısı,

4) Kimlik numarası olan T.C., K.K.T.C., fotoğraflı nüfus cüzdanının aslı ve bir adet iki yüzü de aynı sayfaya çekilmiş fotokopisi (Geçerlilik süresi ve kimlik numarası yazılı olan Pasaportlar da kabul edilecektir),

5) Milli sporcuların, milli sporcu olduklarını gösteren ve ilgili kurumca verilen belgenin aslı ya da noter tasdikli sureti (K.K.T.C. ve yabancı uyruklu adayların millilik belgeleri geçerli değildir),

6) Sportif öz geçmiş değerlendirmesinden yararlanmak isteyen adayların; Tablo A’da bulunan Sporculuk Seviyesi Puanı kriterlerinden “lisanslı sporculuktan” puan alabilmeleri için en az 1 yıllık, Tablo B’de bulunan Hakemlik ve Antrenörlük Seviyesinde puan alabilmeleri için en az 12 aylık geçerli olan belgelerinin aslı ya da noter tasdikli sureti,

7) Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, Özel Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, Spor Lisesi ve Spor Meslek Lisesinin “Spor” alanlarından başvuru yapacak adaylar, öğrenim gördükleri kurumlarından, 30.03.2012 tarihine kadar mezun olan veya bu tarihte kayıtlı olan öğrenciler, durumlarını belgelendirdikleri takdirde ek puan için değerlendirmeye alınacaklardır.

8) “Spor Yapmasında Sakınca Yoktur” ibaresi olan Sağlık Raporu getirilecektir. ÖNEMLİ UYARI: Eksik evrak ile başvuru kesinlikle kabul edilmeyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. eray dedi ki:

    beden eğitimi öğretmenliği için tüm üniversitelerde yetenek sınavları kalktı mı