Bolu Abant İzzet Baysal Besyo Taban Puanları 2022

25.09.2021
5.650
A+
A-

Bu yazımızda Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2022 yayımlayacağız. Paylaşılan puanlar ilgili üniversitenin yetenek sınavına girebilmeniz için gerekli olan taban puan şartıdır. İsteyen adaylar bir önceki yılın TYT puanını da kullanabilir fakat sınava YKS’ye başvuru yapmak zorundalar.

Bolu Abant İzzet Baysal Besyo Taban Puanları 2022

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2022

Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2022 YKS) hazırlanan adaylar “2022 Besyo taban puanlarını” merak ediyor. Pek çok öğrencinin aklında 2022 BESYO en son kaç puanda kalmıştır? Spor Bilimleri Fakültesi taban puanları kaçtır? Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği taban puanları 2022 Şeklinde sorular yer almaktadır. 2022 BESYO taban puanlarını yazı serisi şeklinde sizlerle paylaşacağız.

Yazılarımızın içeriğinde birçok üniversitenin Spor Bilimleri Fakülteleri ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarına ait taban puanlarını bulabilirsiniz. Bu yazımızda “Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2022″ yayımlayacağız. Paylaşılan puanlar ilgili üniversitenin yetenek sınavına girebilmeniz için gerekli olan taban puan şartıdır. İsteyen adaylar bir önceki yılın TYT puanını da kullanabilir fakat sınava YKS’ye başvuru yapmak zorundalar.

 

UYARI: Sıralanan taban puanları 2021 yılı kılavuzlarına göre hazırlanmıştır. YKS kılavuzunda belirtilen bilgiye göre 2022 yılında Öğretmenlik Bölümü isteyen adaylar için 800.000 sıralama şartı getirilmiştir.

Aşağıda sizler için Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2022 Besyo Taban Puanlarını sıraladık. Hazırladığımız bu liste ÖSYM ve YÖK tarafından verilen son bilgileri içermektedir.

bolu_abant_izzet_baysal_universitesi_besyo_taban_puanlari_basari_siralamalari

 

⇒2022 Üniversitelerin BESYO Taban Puanları⇐

 

UYARI: Rekreasyon, Spor Bilimleri ve Spor Yöneticiliği bölümleri 2022 YKS’ de merkezi yerleştirme puanıyla öğrenci alacak. Yani yetenek sınavı bu bölümler için artık uygulanmayacak.

En güzel eğitici oyuncaklar Mucit Panda’da!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. eray dedi ki:

    beden eğitimi öğretmenliği için tüm üniversitelerde yetenek sınavları kalktı mı