Hacettepe Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2024

28.10.2023
A+
A-

Bu yazımızda Hacettepe Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2024 yayımlayacağız. Paylaşılan puanlar ilgili üniversitenin yetenek sınavına girebilmeniz için gerekli olan taban puan şartıdır.

Hacettepe Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2024

Hacettepe Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2024

Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2024 YKS) hazırlanan adaylar “2024 Besyo taban puanlarını” merak ediyor. Pek çok öğrencinin aklında 2024 BESYO en son kaç puanda kalmıştır? Spor Bilimleri Fakültesi taban puanları kaçtır? Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği taban puanları 2024 Şeklinde sorular yer almaktadır. 2024 BESYO taban puanlarını yazı serisi şeklinde sizlerle paylaşacağız.

Yazılarımızın içeriğinde birçok üniversitenin Spor Bilimleri Fakülteleri ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarına ait taban puanlarını bulabilirsiniz. Bu yazımızda “Hacettepe Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2024 yayımlayacağız. Paylaşılan puanlar ilgili üniversitenin yetenek sınavına girebilmeniz için gerekli olan taban puan şartıdır.

UYARI: Sıralanan taban puanları 2023 yılı kılavuzlarına göre hazırlanmıştır. YKS kılavuzunda belirtilen bilgiye göre 2024 yılında Öğretmenlik Bölümü isteyen adaylar için 800.000 sıralama şartı getirilmiştir.

Aşağıda sizler için Hacettepe Üniversitesi 2024 Besyo Taban Puanlarını sıraladık. Hazırladığımız bu liste ÖSYM ve YÖK tarafından verilen son bilgileri içermektedir.

hacettepe_universitesi_besyo_taban_puanlai_siralamalari

Hacettepe Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2024

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programına; liselerin Spor alan/kol bölümlerinden veya diğer bölümlerinden mezun olanlardan ve milli sporculardan 2024 ve Y-TYT puanı en düşük üçyüzbininci (300.000) başarı sırasına sahip T.C. vatandaşları ve Hacettepe Üniversitesi tarafından kabul edilen minimum başvuru şartını ve Madde 6’daki koşulları yerine getiren Uluslararası öğrenci adaylar kabul edilir.

⇒2024 Üniversitelerin BESYO Taban Puanları⇐

 

UYARI: Rekreasyon, Spor Bilimleri ve Spor Yöneticiliği bölümleri 2024 YKS’de merkezi yerleştirme puanıyla öğrenci alacak. Yani yetenek sınavı bu bölümler için artık uygulanmayacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Aynur Varhan dedi ki:

    Oğlum onur varhan voleybol mezunu olup 270 puan aldı üniversitemize başvurdu kabul edildi daha sonra 300 puan diyerek kabul edilmedi anlayamadığım kabul edip sınava çağırıp sonrada kabul edilmedi bunun açıklamasını istiyorum teşekkürler

  2. Miraç dedi ki:

    Merhabalar, OBP siz puan ile mi alıyor 2022 de

  3. eray dedi ki:

    öğretmenlik için yetenek sınavları bütün üniversitelerde kalktı mı