İstanbul Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2022

26.09.2021
26.669
A+
A-

Bu yazımızda İstanbul Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2022 yayımlayacağız. Paylaşılan puanlar ilgili üniversitenin yetenek sınavına girebilmeniz için gerekli olan taban puan şartıdır. İsteyen adaylar bir önceki yılın TYT puanını da kullanabilir fakat sınava YKS’ye başvuru yapmak zorundalar.

İstanbul Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2022

İstanbul Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2022

Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2022 YKS) hazırlanan adaylar “2022 Besyo taban puanlarını” merak ediyor. Pek çok öğrencinin aklında 2022 BESYO en son kaç puanda kalmıştır? Spor Bilimleri Fakültesi taban puanları kaçtır? Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği taban puanları 2022 Şeklinde sorular yer almaktadır. 2022 BESYO taban puanlarını yazı serisi şeklinde sizlerle paylaşacağız.

Yazılarımızın içeriğinde birçok üniversitenin Spor Bilimleri Fakülteleri ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarına ait taban puanlarını bulabilirsiniz. Bu yazımızda “İstanbul Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2022 yayımlayacağız. Paylaşılan puanlar ilgili üniversitenin yetenek sınavına girebilmeniz için gerekli olan taban puan şartıdır. İsteyen adaylar bir önceki yılın TYT puanını da kullanabilir fakat sınava YKS’ye başvuru yapmak zorundalar.

 

UYARI: Sıralanan taban puanları 2021 yılı kılavuzlarına göre hazırlanmıştır. YKS kılavuzunda belirtilen bilgiye göre 2022 yılında Öğretmenlik Bölümü isteyen adaylar için 800.000 sıralama şartı getirilmiştir.

Aşağıda sizler için İstanbul Üniversitesi 2022 Besyo Taban Puanlarını sıraladık. Hazırladığımız bu liste ÖSYM ve YÖK tarafından verilen son bilgileri içermektedir.

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Spor Bilimleri Fakültesi Lisans Programları için yapılacak olan Özel Yetenek Sınavına başvuracak adayların, geçen sene yapılan TYT sınavında elde edilen ve ÖSYM Başkanlığı tarafından bu yıl kullanılmak için dönüştürülmüş TYT ham puanı veya bu yıl yapılan TYT Sınavından:

istanbul_universitesi_besyo_taban_puanlai_siralamalari

TYT ham puanının tutuyor olması halinde tüm adaylar, Fakültemizin diğer lisans programlarına da online başvuru yapabilirler. Başvurular ve değerlendirme sonuçları; aday tarafından yapılan tercih sıralaması esas alınarak her bir lisans programı için ayrı ayrı değerlendirilir, ilan edilir.

Geçen sene veya bu yıl TYT / AYT sonuçlarına göre herhangi bir yükseköğretim kurumuna yerleştirilmiş / yerleştirmeye hak kazanmış adaylar da yukarıda belirtilen TYT ham taban puanını almak koşulu ile Fakültemiz Özel Yetenek Sınavı’na başvurabilirler.

⇒2022 Üniversitelerin BESYO Taban Puanları⇐

 

UYARI: Rekreasyon, Spor Bilimleri ve Spor Yöneticiliği bölümleri 2022 YKS’de merkezi yerleştirme puanıyla öğrenci alacak. Yani yetenek sınavı bu bölümler için artık uygulanmayacak.

En güzel eğitici oyuncaklar Mucit Panda’da!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.