fbpx
Osymli.com

İstanbul Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2020

27.02.2020
808
A+
A-

Bu yazımızda İstanbul Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2020 yayımlayacağız. Paylaşılan puanlar ilgili üniversitenin yetenek sınavına girebilmeniz için gerekli olan taban puan şartıdır. İsteyen adaylar bir önceki yılın TYT puanını da kullanabilir fakat sınava YKS’ye başvuru yapmak zorundalar.

İstanbul Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2020

İstanbul Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2020

Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2020 YKS) hazırlanan adaylar 2020 Besyo taban puanlarını merak ediyor. Pek çok öğrencinin aklında 2020 BESYO en son kaç puanda kalmıştır? Spor Bilimleri Fakültesi taban puanları kaçtır? Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği taban puanları 2020 Şeklinde sorular yer almaktadır. 2020 BESYO taban puanlarını yazı serisi şeklinde sizlerle paylaşacağız. Yazılarımızın içeriğinde birçok üniversitenin Spor Bilimleri Fakülteleri ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarına ait taban puanlarını bulabilirsiniz. Bu yazımızda İstanbul Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2020 yayımlayacağız. Paylaşılan puanlar ilgili üniversitenin yetenek sınavına girebilmeniz için gerekli olan taban puan şartıdır. İsteyen adaylar bir önceki yılın TYT puanını da kullanabilir fakat sınava YKS’ye başvuru yapmak zorundalar.

 

UYARI: Sıralanan taban puanları 2019 yılı kılavuzlarına göre hazırlanmıştır. YKS kılavuzunda belirtilen bilgiye göre 2020 yılında Öğretmenlik Bölümü isteyen adaylar için 800.000 sıralama şartı getirilmiştir.

Aşağıda sizler için İstanbul Üniversitesi 2020 Besyo Taban Puanlarını sıraladık. Hazırladığımız bu liste ÖSYM ve YÖK tarafından verilen son bilgileri içermektedir.

istanbul_universitesi_Besyo_Taban_Puanlari_2020_basari_sirasi

 

⇒2020 Üniversitelerin BESYO Taban Puanları⇐

 

UYARI: Rekreasyon, Spor Bilimleri ve Spor Yöneticiliği bölümleri 2020 YKS’de merkezi yerleştirme puanıyla öğrenci alacak. Yani yetenek sınavı bu bölümler için artık uygulanmayacak.

ÖSYMLİ
ÖSYMLİ
Güncel eğitim haberleri, sınavlara yönelik kitap önerileri, sınav konuları ve çeşitli ders kaynakları ile çalışmalarınıza yardımcı olmaya çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.