İstanbul Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2023

13.10.2022
A+
A-

Bu yazımızda İstanbul Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2023 yayımlayacağız. Paylaşılan puanlar ilgili üniversitenin yetenek sınavına girebilmeniz için gerekli olan taban puan şartıdır.

İstanbul Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2023

İstanbul Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2023

Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2023 YKS) hazırlanan adaylar “2023 Besyo taban puanlarını” merak ediyor. Pek çok öğrencinin aklında 2023 BESYO en son kaç puanda kalmıştır? Spor Bilimleri Fakültesi taban puanları kaçtır? Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği taban puanları 2022 Şeklinde sorular yer almaktadır. 2023 BESYO taban puanlarını yazı serisi şeklinde sizlerle paylaşacağız.

Yazılarımızın içeriğinde birçok üniversitenin Spor Bilimleri Fakülteleri ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarına ait taban puanlarını bulabilirsiniz. Bu yazımızda “İstanbul Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2023 yayımlayacağız. Paylaşılan puanlar ilgili üniversitenin yetenek sınavına girebilmeniz için gerekli olan taban puan şartıdır. İsteyen adaylar bir önceki yılın TYT puanını da kullanabilir fakat sınava YKS’ye başvuru yapmak zorundalar.

 

UYARI: Sıralanan taban puanları 2022 yılı kılavuzlarına göre hazırlanmıştır. YKS kılavuzunda belirtilen bilgiye göre 2023 yılında Öğretmenlik Bölümü isteyen adaylar için 800.000 sıralama şartı getirilmiştir.

Aşağıda sizler için İstanbul Üniversitesi 2023 Besyo Taban Puanlarını sıraladık. Hazırladığımız bu liste ÖSYM ve YÖK tarafından verilen son bilgileri içermektedir.

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Spor Bilimleri Fakültesi Lisans Programları için yapılacak olan Özel Yetenek Sınavına başvuracak adayların, TYT sınavında elde edilen ve ÖSYM Başkanlığı tarafından bu yıl kullanılmak için dönüştürülmüş TYT ham puanı  ile:

 

istanbul-universitesi-besyo-taban-puanlari

İstanbul Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2023

TYT ham puanının tutuyor olması halinde tüm adaylar, Fakültemizin diğer lisans programlarına da online başvuru yapabilirler. Başvurular ve değerlendirme sonuçları; aday tarafından yapılan tercih sıralaması esas alınarak her bir lisans programı için ayrı ayrı değerlendirilir, ilan edilir.

Geçen sene veya bu yıl TYT / AYT sonuçlarına göre herhangi bir yükseköğretim kurumuna yerleştirilmiş / yerleştirmeye hak kazanmış adaylar da yukarıda belirtilen TYT ham taban puanını almak koşulu ile Fakültemiz Özel Yetenek Sınavı’na başvurabilirler.

⇒2023 Üniversitelerin BESYO Taban Puanları⇐

 

UYARI: Rekreasyon, Spor Bilimleri ve Spor Yöneticiliği bölümleri 2022 YKS’de merkezi yerleştirme puanıyla öğrenci alacak. Yani yetenek sınavı bu bölümler için artık uygulanmayacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.