Diyarbakır Dicle Besyo Taban Puanları 2022

25.09.2021
A+
A-

Bu yazımızda Diyarbakır Dicle Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2022 yayımlayacağız. Paylaşılan puanlar ilgili üniversitenin yetenek sınavına girebilmeniz için gerekli olan taban puan şartıdır. İsteyen adaylar bir önceki yılın TYT puanını da kullanabilir fakat sınava YKS’ye başvuru yapmak zorundalar.

Diyarbakır Dicle Besyo Taban Puanları 2022

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2022

Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2022 YKS) hazırlanan adaylar “2022 Besyo taban puanlarını” merak ediyor. Pek çok öğrencinin aklında 2022 BESYO en son kaç puanda kalmıştır? Spor Bilimleri Fakültesi taban puanları kaçtır? Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği taban puanları 2022 Şeklinde sorular yer almaktadır. 2022 BESYO taban puanlarını yazı serisi şeklinde sizlerle paylaşacağız. Yazılarımızın içeriğinde birçok üniversitenin Spor Bilimleri Fakülteleri ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarına ait taban puanlarını bulabilirsiniz. Bu yazımızda “Diyarbakır Dicle Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2022 yayımlayacağız. Paylaşılan puanlar ilgili üniversitenin yetenek sınavına girebilmeniz için gerekli olan taban puan şartıdır. İsteyen adaylar bir önceki yılın TYT puanını da kullanabilir fakat sınava YKS’ye başvuru yapmak zorundalar.

 

UYARI: Sıralanan taban puanları 2021 yılı kılavuzlarına göre hazırlanmıştır. YKS kılavuzunda belirtilen bilgiye göre 2022 yılında Öğretmenlik Bölümü isteyen adaylar için 800.000 sıralama şartı getirilmiştir.

Aşağıda sizler için Diyarbakır Dicle Üniversitesi 2022 Besyo Taban Puanlarını sıraladık. Hazırladığımız bu liste ÖSYM ve YÖK tarafından verilen son bilgileri içermektedir.

diyarbakir_dicle_universitesi_Besyo_Taban_Puanlari_2020_basari_siralamalari

Antrenörlük Eğitimi ve Spor Yöneticiliği Programlarına ön kayıt için gerekli minimum TYT (HAM) PUANLAR yukarıda listelenmiştir.

⇒2022 Üniversitelerin BESYO Taban Puanları⇐

 

UYARI: Rekreasyon, Spor Bilimleri ve Spor Yöneticiliği bölümleri 2022 YKS’de merkezi yerleştirme puanıyla öğrenci alacak. Yani yetenek sınavı bu bölümler için artık uygulanmayacak.

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Besyo Ön Kayıt Şartları

BESYO Özel Yetenek Sınavına ön kayıt yaptıracak adaylarda aşağıdaki şartlar aranır:

a) Türkiye Cumhuriyeti veya KKTC vatandaşı olmak,

b) Lise veya dengi bir ortaöğretim kurumundan mezun olmak veya kesin kayıtların başlama tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak, (Kesin kayıtlarda mezuniyet belgesini beyan edemeyen adaylar kayıt hakkını kaybedecektir)

c) “Sportif Yetenek Testine girmesinde sağlık engeli yoktur” ifadesinin yer aldığı “Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu” almak. Bu rapor göğüs numarası alınırken görevlilere teslim edilecektir.

d) 2020-TYT sınavında ya da 2019-TYT sınavında Çizelge 2a’da belirtilen taban puanı almak veya Çizelge 2b’de belirtilen başarı sırasına girmiş olmak.

– 2019-TYT puanının geçerli olabilmesi için 200 ve üzeri puan almış olmak ve 2020- YKS’ye başvuru yapmış olmak şartları aranır.

– Antrenörlük Eğitimi ve Spor Yöneticiliği Programlarına ön kayıt için, Ortaöğretim Başarı Puanı eklenmemiş haliyle TYT PUANI dikkate alınır.

– Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programına ön kayıt için, Ortaöğretim Başarı Puanı eklenmemiş haliyle TYT BAŞARI SIRASI (en düşük 800 000) dikkate alınır.

e) Engelli kontenjanına, görme ve işitme engelli adaylardan, engel düzeyi aşağıda belirtilen sınırlarda olanlar başvuru yapabilir. Diğer engel gruplarında olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Görme engelli : B2 ve B3 görme düzeyi olanlar müracaat edebilir.
İşitme engelli : 55-90 dB arası işitme kaybı olanlar müracaat edebilir.

f) Engelli adayların, engel durumlarını belgeleyen ve sınav başvuru tarihi itibariyle en fazla 1 yıl öncesine ait, üniversite veya devlet hastanelerinden alınan “Engelli Sağlık Kurulu Raporu”na sahip olması gerekir.

g) Engelli adayların, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu veya Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu tarafından verilen, 2017 yılı ve öncesine ait sporcu lisansının bulunması zorunludur.

h) Engelli adaylar, Engelli Sağlık Kurulu Raporunu, Sporcu lisansını ve varsa sporcu özgeçmiş belgelerini, 10 -17 Ağustos 2020 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde, şahsen veya posta ile D.Ü. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna teslim edecektir. Postadaki gecikmelerde sorumluluk adaylara aittir.

ı) Milli sporcu kontenjanına başvuru yapacak adayların, ilgili özerk veya resmi Spor Federasyonlarından alınmış ve Spor Genel Müdürlüğünce onaylatılmış, A veya B sınıfı Millilik Belgesini (Ek 2), 10 -17 Ağustos 2020 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde, şahsen veya posta ile D.Ü. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna teslim edecektir. Postadaki gecikmelerde sorumluluk adaylara aittir.

En güzel nevresim takımı modelleri Madame Coco 'da sizi bekliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.