Balıkesir Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2024

27.10.2023
A+
A-

Bu yazımızda Balıkesir Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2024 yayımlayacağız. Paylaşılan puanlar ilgili üniversitenin yetenek sınavına girebilmeniz için gerekli olan taban puan şartıdır.

Balıkesir Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2024

Balıkesir Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2024

Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2024 YKS) hazırlanan adaylar “2024 Besyo taban puanlarını” merak ediyor. Pek çok öğrencinin aklında 2024 BESYO en son kaç puanda kalmıştır? Spor Bilimleri Fakültesi taban puanları kaçtır? Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği taban puanları 2024 Şeklinde sorular yer almaktadır. 2024 BESYO taban puanlarını yazı serisi şeklinde sizlerle paylaşacağız.

Yazılarımızın içeriğinde birçok üniversitenin Spor Bilimleri Fakülteleri ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarına ait taban puanlarını bulabilirsiniz. Bu yazımızda “Balıkesir Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2024 yayımlayacağız. Paylaşılan puanlar ilgili üniversitenin yetenek sınavına girebilmeniz için gerekli olan taban puan şartıdır. 

UYARI: Sıralanan taban puanları 2023 yılı kılavuzlarına göre hazırlanmıştır. YKS kılavuzunda belirtilen bilgiye göre 2024 yılında Öğretmenlik Bölümü isteyen adaylar için 800.000 sıralama şartı getirilmiştir.

Aşağıda sizler için Balıkesir Üniversitesi 2024 Besyo Taban Puanlarını sıraladık. Hazırladığımız bu liste ÖSYM ve YÖK tarafından verilen son bilgileri içermektedir.

Balıkesir Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2024

balikesir_universitesi_besyo_taban_puanlari_2024

Balıkesir Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2024

* Milli Sporcu kontenjanına başvuracak adayların millilik belgesinin, 2018 yılı ve sonrasında düzenlenen uluslararası bir organizasyona ilişkin alınmış Millilik belgesi olması gerekmektedir.

** Engelli adaylar, en düşük düzeyde kol, bacak felci ve uyum kusuru olan, tek taraflı diz altı kesiği olup takma bacağı işlevsel düzeyde kullanabilen ya da geçirilmiş çocuk felcine bağlı bacak güçsüzlüğü bulunan, bağımsız ve desteksiz uzun süre yürüyebilen, koşabilen, merdiven inip çıkabilen, günlük yaşam etkinliklerinde tam bağımsızlığı kazanmış, iç protez takılmamış, bacaklarda sportif donanım (kayak ayakkabısı gibi) giyme sorunu olmayan, iletişim kurma ile ilgili konuşma, anlama ve kavrama sorunu bulunmayan, Beden Kazanma Gücünden azalma oranı % 25-50 olan ortopedik engelliler başvurabilirler.

Balıkesir Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2023

balikesir_universitesi_besyo_taban_puanlari_basari_siralamalari

Balıkesir Üniversitesi Besyo Taban Puanları 2023

ÖNEMLİ UYARI: Beden Eğitimi ve Spor Bölümü için Y-TYT (Ek puansız yerleştirme puanının başarı sırası dikkate alınır) sıralamasında ilk 800.000 içerisine girmiş olma zorunluluğu vardır.

⇒2024 Üniversitelerin BESYO Taban Puanları⇐

 

UYARI: Rekreasyon, Spor Bilimleri ve Spor Yöneticiliği bölümleri 2024 YKS’de merkezi yerleştirme puanıyla öğrenci alacak. Yani yetenek sınavı bu bölümler için artık uygulanmayacak.

Balıkesir BESYO Başvurusu için Gerekli  Evraklar

1. Başvuru formu (Başvuru esnasında verilecektir)

2. 2024 YKS sonuç belgesinin aslı

3. 2024 yılında herhangi bir yükseköğretim kurumuna yerleştirilmiş adayların 2022 yılına ait YKS yerleştirme sonuç (genel yerleştirme, ek yerleştirme ve özel yetenek sınavı yerleştirme) belgesinin aslı

4. 4.5 x 6 ebadında son iki ay içinde çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf

5. TC kimlik numarası olan fotoğraflı nüfus cüzdanının aslı ve bir adet iki yüzü de aynı sayfaya çekilmiş fotokopisi

6. Diploma, mezuniyet belgesi veya öğrenim belgesinin aslı ve bir adet fotokopisi

7. Sağlık Kuruluşlarından alınacak “Sağlık İzin Belgesi” (Bedensel engelli adaylar için son bir yıl içerisinde aldıkları Bedensel Engelli Raporu)

8. Milli sporcu kontenjanlarına başvuracak adayların 2015 yılı ve sonrasında Milli Takım Adına müsabakalara katılmış olması ve bu durumu başvuru esnasında belgelemeleri zorunludur. Milli sporcular için Milli Sporcu Belgesi’nin aslı (Spor Genel Müdürlüğünden veya E-Devlet üzerinden alınan QR ve doğrulama kodlu) veya noterden tasdikli sureti (2014 yılı ve öncesinde katılım sağlanmış millilik belgeleri geçersizdir).

9. Spor özgeçmişi bulunan adaylar “Spor Özgeçmiş” belgelerini ibraz etmeleri durumunda ek puan almaya hak kazanacaklardır.

  • a) Bu belge Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü / Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü/ ilgili Federasyonlar ve özellikle Okullar arası müsabakalar ile Amatör ve Altyapılardaki İl müsabakaları için ASKF veya GHSİM’den alınacak ISLAK İMZA/E-İMZA/KAREKOD onaylı belgedir.
  • b) Onaysız belgeler geçersiz sayılır. Okunamayan, anlaşılır olmayan ve üzerinde tahribat olan belgeler değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • c) Adayların özgeçmiş puanları başvuru esnasında teslim ettikleri onaylı belgeler üzerinden hesaplandırılacaktır. Sonradan verilen veya eksik olan belgeler değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • d) Bedensel engelli sporcu adayların; Sınava gelirken yanlarında, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunca onaylanmış, milli sporculuk kategorisini gösteren belge ile ulusal ve uluslararası başarılarının dökümünü içeren belgeleri getirmeleri sınav jürisine teslim etmeleri gerekmektedir. Sınav sırasında resmi olarak belgelenemeyen milli sporculuk durumu ya da sportif başarı dikkate alınmaz ve puanlanmaz.

10. 2023-YKS puanları ile bir yükseköğretim programına yerleştirilen veya özel yetenek sınavı sonucu kayıt olan adayların ortaöğretim başarı puanlarına ilişkin katsayıları yarıya düşürülecektir.

11. Halen bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı adayların öğrenim gördükleri Yükseköğretim Kurumlarından alacakları öğrenci belgelerini sunmaları zorunludur. Bu durumda olup da ilgili belgenin sunulmamasından doğacak her türlü sorumluluk adayın kendisine aittir.

12. Eksik belge ve posta ile yetenek sınavına başvuru kabul edilmeyecektir. Başvurular adayın kendisi tarafından şahsen yapılacaktır.

13. Belge teslim süresi tamamlandıktan sonra belge değişikliği yapılmayacak ve yeni belge alınmayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.