2024 MEB EKYS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? 2024 MEB EKYS Sınav Takvimi

04.01.2024
A+
A-

2024 Müdür yardımcılığı sınavı ne zaman yapılacak? 2024 EKYS Başvuru tarihi ne zaman? Başvuru son günü ne zaman? 2024 EKYS sınav ücreti ne kadar oldu? Tüm bu soruların yanıtını sizler için hazırladık. Yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2024 MEB EKYS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? 2024 MEB EKYS Sınav Takvimi

2024 MEB EKYS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? 2024 MEB EKYS Sınav Takvimi

2024 yılı Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme sınavı (EKYS), öğretmen adayları tarafından ne zaman yapılacağı merak konusuydu. Birçok öğretmen 2024 yılı için EKYS yapılacak mı yapılmayacak mı? Diye araştırırken cevap ÖSYM tarafından 2024 yılının sınav takviminin yayımlanması ile netlik kazanmış oldu. 2024 Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı yani EKYS ne zaman yapılacak? 2024 Müdür yardımcılığı sınav tarihi ne zaman? Başvuru tarihi ne zaman? Başvuru son günü ne zaman? 2024 EKYS sınav ücreti ne kadar oldu? Tüm bu soruların yanıtını sizler için hazırladık. Yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2024 EKYS Ne Zaman Yapılacak?

2024 Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı(2024 MEB-EKYS), 18 Şubat 2024 tarihinde  uygulanacaktır. Adaylar başvurularını, 4 – 11 Ocak 2024 tarihleri arasında yapacaklardır. 7 günlük başvuru süresi içerisinde başvuruyu yapamayan adaylar için 18 Ocak 2024 tarihinde geç başvuru hakkı verilecektir. 2024 EKYS Sonuçları ise 8 Mart 2024 tarihinde açıklanacaktır.

Yönetici adayları sınava başvurularını, elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabilecektir.

Sınav tarihi18 Şubat 2024
Başvuru tarihleri4 – 11 Ocak 2024
Geç başvuru günü18 Ocak 2024
Sonuç açıklanma tarihi8 Mart 2024
Sınav Ücreti590 TL

2024 EKYS Geri Sayım Aracı

2024_ekys_sinav_tarihi

2024 EKYS Başvuru Tarihleri

2024 EKYS Sınav Ücreti Ne Kadar?

ÖSYM’nin yayımlamış olduğu sınav takviminde Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavına dair yalnızca sınavın uygulanacağı tarihlerle ilgili bilgileri paylaştı. EKYS 2024 sınav ücreti 590 TL‘dir. Geç başvuru gününde başvuru yapan adaylar, sınav ücretini aynı gün %50 artırımlı olarak (885 TL) yatıracaklardır. 2024 Kılavuzu yayınlanınca güncellenecektir.

2024 EKYS Sınav Ücretini Hangi Bankalara Yatırılacak?

Tavsiyem: ÖSYM https://odeme.osym.gov.tr/ödeme yöntemini kullanarak kredi kartınızla veya hesap kartınızla kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

 • Albaraka Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı         
 • Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeleri
 • ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)  
 • Ziraat Bankası’na sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığıyla ücret yatırılabilecek; şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmayacaktır.

♻️ÖNERİMİZ: Adaylar sınav ücretini, ÖSYM ’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’ de yer alan “ÖDEMELER” alanından TL olarak kredi kartı/banka kartıyla da yatırabilecektir. Bu yöntem ile kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Bu linkten aşağıdaki sayfaya ulaşabilirsiniz> https://odeme.osym.gov.tr/

ekys_sinav_ucreti

DİKKAT !!!

Geç Başvuru GünüGeç Başvuru Ücreti
18 Ocak 2024885 TL (2024 yılı)

EKYS Youtube Kanal ve Kaynak Önerileri için TIKLAYINIZ

 • Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebilecektir. Adaylar sınav ücretini, ÖSYM ’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’ de yer alan “ÖDEMELER” alanından TL olarak kredi kartı/banka kartıyla da yatırabilecektir.
 • Geç başvuru gününde başvuru yapan adaylar, sınav ücretini aynı gün yatıracaktır. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, aynı gün saat 23.59’a kadar ÖSYM ’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’ de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti bankalardan yatırılmayacaktır.
 • Adaylar sınav ücretini, sınava başvuru bilgileri sisteme kaydedildikten sonra yatıracaktır. Sınava başvuru bilgileri sisteme kaydedildiği halde sınav ücretini süresi içinde yatırmayan adayların başvuruları tamamlanmamış olacağından sisteme girilmiş olan başvuru bilgileri silinecek, başvuru kayıt bilgileri iptal edilecek, bina/salon atamaları yapılmayacak, bu adaylar için Sınava Giriş Belgesi de düzenlenmeyecektir.

Sınav ücreti ödeme işlemlerinden kaynaklanabilecek hatalardan ÖSYM ve Millî Eğitim Bakanlığı sorumlu olmayacaktır.

✅Tavsiye Yazılarımız✅ 

EKYS Çalışma Notları İndir

2024 MEB EKYS Konuları ve Soru Dağılımları Neler?

MEB EKYS Başvuru Şartları Neler? Kimler Başvurabilir?

MEB EKYS örnek soruları PDF İndir (ÖSYM)

EKYS Kitap Önerileri | Müdür Yardımcılığı Sınavı Kitap Tavsiyeleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.