2020 MEB EKYS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? 2020 MEB EKYS Sınav Takvimi

28.02.2019
3.586
A+
A-
2020 MEB EKYS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? 2020 MEB EKYS Sınav Takvimi

2020 EKYS (MEB Yönetici Atama Sınavı) Ne Zaman Yapılacak? Geri Sayım Aracı

2020 yılı Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme sınavı (EKYS), öğretmen adayları tarafından ne zaman yapılacağı merak konusuydu. Birçok öğretmen 2020 yılı için EKYS yapılacak mı yapılmayacak mı ? Diye araştırırken cevap ÖSYM tarafından 2020 yılının sınav takviminin yayımlanması ile netlik kazanmış oldu. 2020 EKYS ne zaman yapılacak? Başvuru tarihi ne zaman? Başvuru son günü ne zaman? 2020 EKYS sınav ücreti ne kadar oldu? Tüm bu soruların yanıtını sizler için hazırladık. Yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2020 EKYS Ne Zaman Yapılacak?

2020 Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2020-MEB-EKYS), 15 Mart 2020 tarihinde  uygulanacaktır. Adaylar başvurularını, 22 ocak ile 30 Ocak 2020 tarihleri arasında yapacaklardır. 8 günlük başvuru süresi içerisinde başvuruyu yapamayan adaylar için geç başvuru günü de verilecektir. Öğretmen adayları sınava başvurularını, elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabilecektir.

 

Sınav tarihi15 Mart 2020
Başvuru tarihleri22 Ocak 2020
30 Ocak 2020
Geç başvuru günü13 Şubat 2020
Sonuç açıklanma tarihi9 Nisan 2020

 

2020 EKYS Geri Sayım Aracı

 

2020 EKYS Sınav Ücreti Ne Kadar?

ÖSYM’nin yayımlamış olduğu sınav takviminde Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavına dair yalnızca sınavın uygulanacağı tarihlerle ilgili bilgileri paylaştı. EKYS 2019 sınav ücreti 180 TL idi. Yapılacak zamların %20 oranında olduğu varsayılırsa 220-250 TL civarında olması beklenmektedir.

 

2020 EKYS Sınav Ücretini Hangi Bankalara Yatırılacak?

Tavsiyem: ÖSYM https://odeme.osym.gov.tr/ödeme yöntemini kullanarak kredi kartınızla veya hesap kartınızla kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Albaraka Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı         

 

Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeleri

 

ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

 

Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)  

 

Ziraat Bankası’na sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığıyla ücret yatırılabilecek; şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmayacaktır.

 

EKYS Çalışma Notları İndir

 

Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebilecektir. Adaylar sınav ücretini, ÖSYM ’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından TL olarak kredi kartı/banka kartıyla da yatırabilecektir.

Geç başvuru gününde başvuru yapan adaylar, sınav ücretini aynı gün yatıracaktır. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, aynı gün saat 23.59’a kadar ÖSYM ’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti bankalardan yatırılmayacaktır.

Adaylar sınav ücretini, sınava başvuru bilgileri sisteme kaydedildikten sonra yatıracaktır. Sınava başvuru bilgileri sisteme kaydedildiği halde sınav ücretini süresi içinde yatırmayan adayların başvuruları tamamlanmamış olacağından sisteme girilmiş olan başvuru bilgileri silinecek, başvuru kayıt bilgileri iptal edilecek, bina/salon atamaları yapılmayacak, bu adaylar için Sınava Giriş Belgesi de düzenlenmeyecektir.

Sınav ücreti ödeme işlemlerinden kaynaklanabilecek hatalardan ÖSYM ve Millî Eğitim Bakanlığı sorumlu olmayacaktır.

 

EKYS Çalışma Notları İndir

Tavsiye Yazılarımız

MEB EKYS örnek soruları PDF İndir (ÖSYM)

2020 MEB EKYS Konuları ve Soru Dağılımları Neler?

2020 MEB EKYS Başvuru Şartları Neler? Kimler Başvurabilir?

ÖSYMLİ
ÖSYMLİ
Güncel eğitim haberleri, sınavlara yönelik kitap önerileri, sınav konuları ve çeşitli ders kaynakları ile çalışmalarınıza yardımcı olmaya çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.