2023 MEB EKYS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? 2023 MEB EKYS Sınav Takvimi

08.03.2023
A+
A-

2023 Müdür yardımcılığı sınavı ne zaman yapılacak? 2023 EKYS Başvuru tarihi ne zaman? Başvuru son günü ne zaman? 2023 EKYS sınav ücreti ne kadar oldu? Tüm bu soruların yanıtını sizler için hazırladık. Yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2023 MEB EKYS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? 2023 MEB EKYS Sınav Takvimi

2023 MEB EKYS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? 2023 MEB EKYS Sınav Takvimi

2023 yılı Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme sınavı (EKYS), öğretmen adayları tarafından ne zaman yapılacağı merak konusuydu. Birçok öğretmen 2023 yılı için EKYS yapılacak mı yapılmayacak mı? Diye araştırırken cevap ÖSYM tarafından 2023 yılının sınav takviminin yayımlanması ile netlik kazanmış oldu. 2023 Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı yani EKYS ne zaman yapılacak? 2023 Müdür yardımcılığı sınav tarihi ne zaman? Başvuru tarihi ne zaman? Başvuru son günü ne zaman? 2023 EKYS sınav ücreti ne kadar oldu? Tüm bu soruların yanıtını sizler için hazırladık. Yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2023 EKYS Ne Zaman Yapılacak?

2023 Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı(2023 MEB-EKYS), 21 Mayıs 2023 tarihinde  uygulanacaktır. Adaylar başvurularını, 18 – 24 Ocak 2023 tarihleri arasında yapacaklardır. 6 günlük başvuru süresi içerisinde başvuruyu yapamayan adaylar için 11 – 13 Nisan 2023 tarihinde geç başvuru hakkı verilecektir. 2023 EKYS Sonuçları ise —– tarihinde açıklanacaktır.

Yönetici adayları sınava başvurularını, elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabilecektir.

Sınav tarihi 21 Mayıs 2023
Başvuru tarihleri18 – 24 Ocak 2023
Geç başvuru günü11 – 13 Nisan 2023
Sonuç açıklanma tarihi—-

2023 EKYS Geri Sayım Aracı

YENİ: ÖSYM Yönetim Kurulu’nun kararıyla Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illerinde 2023-MEB-EKYS sınavı yapılmayacaktır. 2023-MEB-EKYS sınavına Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya sınav merkezlerinde girmek için tercihte bulunan adayların, sınav merkezi tercihlerini güncellemeleri gerekmektedir. Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya sınav merkezlerinde sınava girmek için tercihte bulunan ancak belirtilen sürede sınav merkezi tercihini güncellemeyen adaylardan sınav merkezi Hatay olan adaylar Adana ilinde; sınav merkezi Kahramanmaraş olan adaylar Gaziantep ilinde; sınav merkezi Malatya olan adaylar Elazığ ilinde sınava alınacaktır.

YENİ: 2023-MEB-EKYS sınavına başvuran tüm adaylar, 11-13 Nisan 2023 tarihleri arasında 13 Nisan 2023 tarihi saat 23.59’a kadar ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden (https://ais.osym.gov.tr) ve ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması’ndan sınav merkezi tercihlerini güncelleyebilecektir.

2023 EKYS Sınav Ücreti Ne Kadar?

ÖSYM’nin yayımlamış olduğu sınav takviminde Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavına dair yalnızca sınavın uygulanacağı tarihlerle ilgili bilgileri paylaştı. EKYS 2023 sınav ücreti 285 TL‘dir. Geç başvuru gününde başvuru yapan adaylar, sınav ücretini aynı gün %50 artırımlı olarak (427,5 TL) yatıracaklardır. 2023 Kılavuzu yayınlanınca güncellenecektir.

2023 EKYS Sınav Ücretini Hangi Bankalara Yatırılacak?

Tavsiyem: ÖSYM https://odeme.osym.gov.tr/ödeme yöntemini kullanarak kredi kartınızla veya hesap kartınızla kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

 • Albaraka Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı         
 • Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeleri
 • ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)  
 • Ziraat Bankası’na sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığıyla ücret yatırılabilecek; şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmayacaktır.

♻️ÖNERİMİZ: Adaylar sınav ücretini, ÖSYM ’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’ de yer alan “ÖDEMELER” alanından TL olarak kredi kartı/banka kartıyla da yatırabilecektir. Bu yöntem ile kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Bu linkten aşağıdaki sayfaya ulaşabilirsiniz> https://odeme.osym.gov.tr/

ekys_sinav_ucreti

DİKKAT !!!

Geç Başvuru GünüGeç Başvuru Ücreti
11 -13 Nisan 2023427,5 TL

EKYS Youtube Kanal ve Kaynak Önerileri için TIKLAYINIZ

 • Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebilecektir. Adaylar sınav ücretini, ÖSYM ’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’ de yer alan “ÖDEMELER” alanından TL olarak kredi kartı/banka kartıyla da yatırabilecektir.
 • Geç başvuru gününde başvuru yapan adaylar, sınav ücretini aynı gün yatıracaktır. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, aynı gün saat 23.59’a kadar ÖSYM ’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’ de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti bankalardan yatırılmayacaktır.
 • Adaylar sınav ücretini, sınava başvuru bilgileri sisteme kaydedildikten sonra yatıracaktır. Sınava başvuru bilgileri sisteme kaydedildiği halde sınav ücretini süresi içinde yatırmayan adayların başvuruları tamamlanmamış olacağından sisteme girilmiş olan başvuru bilgileri silinecek, başvuru kayıt bilgileri iptal edilecek, bina/salon atamaları yapılmayacak, bu adaylar için Sınava Giriş Belgesi de düzenlenmeyecektir.

Sınav ücreti ödeme işlemlerinden kaynaklanabilecek hatalardan ÖSYM ve Millî Eğitim Bakanlığı sorumlu olmayacaktır.

✅Tavsiye Yazılarımız✅ 

EKYS Çalışma Notları İndir

2022 MEB EKYS Konuları ve Soru Dağılımları Neler?

MEB EKYS Başvuru Şartları Neler? Kimler Başvurabilir?

MEB EKYS örnek soruları PDF İndir (ÖSYM)

EKYS Kitap Önerileri | Müdür Yardımcılığı Sınavı Kitap Tavsiyeleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.