2022 MEB EKYS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? 2022 MEB EKYS Sınav Takvimi

31.01.2021
A+
A-

2022 yılı Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme sınavı (EKYS), öğretmen adayları tarafından ne zaman yapılacağı merak konusuydu. Birçok öğretmen 2022 yılı için EKYS yapılacak mı yapılmayacak mı? Diye araştırırken cevap ÖSYM tarafından 2022 yılının sınav takviminin yayımlanması ile netlik kazanmış oldu. 2022 Müdür yardımcılığı sınavı ne zaman yapılacak? 2022 EKYS Başvuru tarihi ne zaman? Başvuru son günü ne zaman? 2022 EKYS sınav ücreti ne kadar oldu? Tüm bu soruların yanıtını sizler için hazırladık. Yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2022 MEB EKYS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? 2022 MEB EKYS Sınav Takvimi

2022 MEB EKYS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? 2022 MEB EKYS Sınav Takvimi

2022 yılı Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme sınavı (EKYS), öğretmen adayları tarafından ne zaman yapılacağı merak konusuydu. Birçok öğretmen 2022 yılı için EKYS yapılacak mı yapılmayacak mı? Diye araştırırken cevap ÖSYM tarafından 2022 yılının sınav takviminin yayımlanması ile netlik kazanmış oldu. 2022 Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı yani EKYS ne zaman yapılacak? 2022 Müdür yardımcılığı sınav tarihi ne zaman? Başvuru tarihi ne zaman? Başvuru son günü ne zaman? 2022 EKYS sınav ücreti ne kadar oldu? Tüm bu soruların yanıtını sizler için hazırladık. Yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2022 EKYS Ne Zaman Yapılacak?

2022 Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2022 MEB-EKYS), 20 Mart 2022 tarihinde  uygulanacaktır. Adaylar başvurularını, 3-10 Şubat 2022 tarihleri arasında yapacaklardır. 7 günlük başvuru süresi içerisinde başvuruyu yapamayan adaylar için 18 Şubat 2022 tarihinde geç başvuru hakkı verilecektir. 2022 EKYS Sonuçları ise 8 Nisan 2022 tarihinde açıklanacaktır.

Yönetici adayları sınava başvurularını, elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabilecektir.

Sınav tarihi20 Mart 2022
Başvuru tarihleri3-10 Şubat 2022
Geç başvuru günü18 Şubat 2022
Sonuç açıklanma tarihi8 Nisan 2022

2022 EKYS Geri Sayım Aracı

2022_ekys_sinav_tarihi_basvuru_gec_basvuru_sonuc_tarihleri

2022 EKYS Tarihi

2022 EKYS Sınav Ücreti Ne Kadar?

ÖSYM’nin yayımlamış olduğu sınav takviminde Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavına dair yalnızca sınavın uygulanacağı tarihlerle ilgili bilgileri paylaştı. EKYS 2022 sınav ücreti 285 TL’dir. Geç başvuru gününde başvuru yapan adaylar, sınav ücretini aynı gün %50 artırımlı olarak (427,5 TL) yatıracaklardır. 2022 Kılavuzu yayınlanınca güncellenecektir.

2022 EKYS Sınav Ücretini Hangi Bankalara Yatırılacak?

Tavsiyem: ÖSYM https://odeme.osym.gov.tr/ödeme yöntemini kullanarak kredi kartınızla veya hesap kartınızla kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

 • Albaraka Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı         
 • Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeleri
 • ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)  
 • Ziraat Bankası’na sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığıyla ücret yatırılabilecek; şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmayacaktır.

EKYS Çalışma Notları İndir

EKYS Youtube Kanal ve Kaynak Önerileri için TIKLAYINIZ

 • Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebilecektir. Adaylar sınav ücretini, ÖSYM ’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’ de yer alan “ÖDEMELER” alanından TL olarak kredi kartı/banka kartıyla da yatırabilecektir.
 • Geç başvuru gününde başvuru yapan adaylar, sınav ücretini aynı gün yatıracaktır. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, aynı gün saat 23.59’a kadar ÖSYM ’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’ de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti bankalardan yatırılmayacaktır.
 • Adaylar sınav ücretini, sınava başvuru bilgileri sisteme kaydedildikten sonra yatıracaktır. Sınava başvuru bilgileri sisteme kaydedildiği halde sınav ücretini süresi içinde yatırmayan adayların başvuruları tamamlanmamış olacağından sisteme girilmiş olan başvuru bilgileri silinecek, başvuru kayıt bilgileri iptal edilecek, bina/salon atamaları yapılmayacak, bu adaylar için Sınava Giriş Belgesi de düzenlenmeyecektir.

Sınav ücreti ödeme işlemlerinden kaynaklanabilecek hatalardan ÖSYM ve Millî Eğitim Bakanlığı sorumlu olmayacaktır.

Tavsiye Yazılarımız

EKYS Çalışma Notları İndir

2022 MEB EKYS Konuları ve Soru Dağılımları Neler?

MEB EKYS Başvuru Şartları Neler? Kimler Başvurabilir?

MEB EKYS örnek soruları PDF İndir (ÖSYM)

EKYS Kitap Önerileri | Müdür Yardımcılığı Sınavı Kitap Tavsiyeleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.