2024 ÖSYM fotoğraf güncelleme nasıl yapılır?

11.11.2023
A+
A-

ÖSYM fotoğraf güncelleme ile ilgili sıkıntı yaşayan öğrenciler için ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’den güzel haber geldi. ÖSYM fotoğraf güncelleme işlemi için başvuru merkezlerine gitmek zorunda kalan adaylar artık AİS üzerinden otomatik olarak fotoğraflarını güncelleyebilecekler. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’nün sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımı sizler için yazımıza ekliyoruz. ÖSYM fotoğraf güncelleme nasıl yapılır? Merak edilen detaylar…

2024 ÖSYM fotoğraf güncelleme nasıl yapılır?

ÖSYM fotoğraf güncelleme nasıl yapılır? AİS fotoğraf güncelleme işlemi!

ÖSYM fotoğraf güncelleme ile ilgili sıkıntı yaşayan öğrenciler için ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’den güzel haber geldi. ÖSYM fotoğraf güncelleme işlemi için başvuru merkezlerine gitmek zorunda kalan adaylar artık AİS üzerinden otomatik olarak fotoğraflarını güncelleyebilecekler. ÖSYM Başkanının sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımı sizler için yazımıza ekliyoruz. ÖSYM fotoğraf güncelleme 2024 nasıl yapılır? Merak edilen detaylar…

ÖSYM fotoğraf güncelleme işlemi için öncelikle Aday işlemi Sistemine girmelisiniz. Eğer şifreniz yoksa e-devlet şifresi ile de giriş sağlayabilirsiniz. Başvuru işlemini yaparken otomatik olarak kimlikteki fotoğrafınız güncellenecektir.osym-fotograf-guncelleme-nasil-yapilir

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ün 2024 ÖSYM fotoğraf güncelleme işlemi ile ilgili yapmış olduğu açıklamaları sizler için paylaşıyoruz.

“Adaylarımızın başvuru işlemlerini kolaylaştırmak ve bu konudaki taleplerine çözüm üretmek için çalışıyoruz.”

“Şubat ayında Aday İşlemleri Sistemi (ÖSYM AİS) mobil uygulamasını adaylarımızın kullanımına sunduk. Adaylarımız başvuru işlemleri başta olmak üzere tüm işlemlerini mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilmektedir.”

“Adaylarımız için önemli bir yeniliğimizi daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Artık adaylarımız ÖSYM Başvuru Merkezlerine gitmeden fotoğraflarını kendileri güncelleyebilecekler.”

“T.C. Kimlik Kartı bulunan fakat sistemimizde güncel fotoğrafı olmayan adaylarımız fotoğraf güncelleme işlemleri için artık başvuru merkezlerine gitmeden fotoğraf güncelleme işlemlerini ve sınav başvurularını Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden gerçekleştirebilecekler.”

“Bu durumdaki adaylarımızın fotoğrafları sınavlara başvuruları esnasında T.C. Kimlik Kartlarındaki fotoğraflarıyla otomatik olarak güncellenecektir.”

osym-fotograf-guncelleme-nasil-yapilir-1-1

UYARILAR VE HATIRLATMALAR

  • 1-) Fotoğraf işlemi için bir şey yapmanıza gerek yok. Başvuru yaparken sistem güncelleyecektir.
  • 2-) Eğer yeni kimlik kartınız yoksa olmayacaktır. Çünkü resimleri yeni kimliklerin olduğu sistemden çekiliyor.
  • 3-) Başvuruyu daha önce yaptıysanız resimle ilgili bir işlem yapmanıza gerek yok. Sistemdeki resim güncel demektir.
  • 4-) Eski kimliğim var ve fotoğrafım güncel diyorsanız, sınav başvurusu ve sınava giriş ile ilgili bir sıkıntı olmayacaktır. Eski kimlikler 2023’e kadar geçerlidir.

 

ÖSYM AİS ekranına girerek fotoğrafınızı kontrol etmek için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

ÖSYM AİS EKRANINA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.