2024 KPSS Tarih Kitap Önerileri

31.07.2023
A+
A-

Bu yazımız 2024 Lisans, Ön Lisans ve Lise KPSS tarih kaynakları için kaliteli ve ÖSYM sınav soruları tarzına yakın yayınların hazırladığı güncel kitap önerileri listesinden oluşmaktadır. ÖSYM’ nin yaptığı sınavlara uygun olarak hazırlanmış 2024 KPSS Tarih konu anlatımı, soru bankası ve branş deneme tavsiyelerini ayrıntılı olarak listeleyeceğiz.

2024 KPSS Tarih Kitap Önerileri

2024 KPSS Tarih Kitap Önerileri

2024 KPSS’ ye hazırlanan adaylar için “2024 KPSS Tarih Kitap Önerileri” hakkında detaylı bilgilendirme yapacağız. Kamu personeli seçme sınavı konularına çalışmaya başlayan adayların konuyu çalışırken kullanacakları konu anlatımı kitapları, video ders notu kitapları; çalıştıkları konuların ardından soru çözmeleri için soru bankası kitapları ve konularını bitirdikten sonra sınava hazırlık için kullanacakları deneme kitaplarından en çok tavsiye edilen 2024 KPSS kitap önerilerini sizler için derledik. Aşağıdaki bağlantılardan ilgili başlığa kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bu yazımız 2024 KPSS tarih kaynakları için kaliteli ve ÖSYM sınav soruları tarzına yakın yayınların hazırladığı güncel kitap önerileri listesinden oluşmaktadır. ÖSYM’ nin yaptığı KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim (Lise) uygun olarak hazırlanmış 2024 KPSS Tarih Konu anlatımı, soru bankası ve branş deneme tavsiyelerini ayrıntılı olarak listeleyeceğiz.

KONU ANLATIMI VE VİDEO DERS NOTU KİTAPLARI

kpss_tarih_kitap_onerileri_tavsiyeleri

2024 KPSS Ramazan Yetgin Tarih Konu Anlatımı Benim Hocam Yayınları

Tarih konu anlatımı kitabı Ramazan Yetgin hocaya ait her konunun önemli noktalarına değindiği anlaşılır ve detaylı anlatımıyla tavsiye edilen KPSS tarih konu anlatımı kitaplarındadır. 368 sayfalık kitap renkli basım ve güncel ÖSYM tarih konularını içermektedir. Konu anlatımından sonra çıkmış tarih sorularına benzer sorularla hazırlanmış testler bulunmaktadır. KPSS adaylarının tavsiye ettiği kaliteli içerikli kaynaklardan biridir bakabilirsiniz.

kpss_tarih_kitap_onerileri_tavsiyeleri_2

2024 KPSS ÖSYM Ne Sorar Selami Yalçın Tarih Konu Anlatımı Video Destekli Yediiklim Yayınları

ÖSYM ne sorar formatıyla çıkmış sorulara paralel çıkması muhtemel konulara değinilen kitap, güncel baskısıyla ve ücretsiz video destekli konu anlatımı ile KPSS adaylarının tavsiye ettiği güzel kaynaklardan biridir. 248 sayfalık kitapta konular sınavda sorulan konuların önemli yerlerine değinilerek anlaşılır anlatılmıştır.

kpss_tarih_kitap_onerileri_tavsiyeleri_3

Doğru Tercih Yayınları KPSS 2024 Tarihin Pusulası Konu Anlatımı

Tarih konularının önemli yerlerinin vurgulandığı, her sayfada konuyla ilgili örnek soruların bulunan KPSS Doğru Tercih tarih konu anlatımı kitabı önerilen kaliteli kaynaklardan biridir. 2024 güncel baskısı ve akıcı anlatımıyla birçok aday tarafından tavsiye edilen kitaplardandır. 448 sayfalık tarih konu anlatımı kitabı ÖSYM’nin tarih konuları kapsamına uygun hazırlanmıştır.

kpss_tarih_kitap_onerileri_tavsiyeleri_4

2024 KPSS Aşina Tarih Video Ders Notu Mehmet Celal Özyıldız İsem Yayıncılık

Mehmet Celal Özyıldız video ders notu kitabı tarih konu anlatımı videoları ile bire bir uyumlu olarak hazırlanmıştır. Tarih konu anlatımını Mehmet Celal hocadan dinleyen adayların not tutmak yerine tercih ettikleri video ders notu kitabıdır. 2024 KPSS güncel tarih ders notları ile tavsiye edilen kaynaklardan biridir.

kpss_tarih_kitap_onerileri_tavsiyeleri_5

2024 KPSS Tarih Video Ders Notu Aydın Yüce HocaWebde Yayınları

Aydın Yüce’ nin tarih konu anlatımı videolarının ders notu kitabı videolarla bire bir uyumlu yazılmıştır zamanı kısıtlı olan adayların tercih ettiği video ders notu kitaplarından biridir. 336 sayfalık ders notu kitabı videodaki notları içerdiğinden ders videolarını izleyerek 2024 KPSS’ ye hazırlanan birçok adayın tavsiye ettiği kaynaklardandır. Tarih dersini videodan, notları ders notu kitaptan takip ederek konulara çalışmak isteyen adaylar bakabilirler.

2024 KPSS Tarih Konuları Neler?

KPSS Tüm Çıkmış Sorular İNDİRMEK için TIKLAYINIZ

kpss_tarih_kitap_onerileri_tavsiyeleri_6

2024 KPSS Genel Kültür Tüm Adaylar İçin TarihPerver Konu Anlatımı Yargı Yayınları

Tüm adaylar için hazırlanan TarihPerver konu anlatımı kitabı pratik notlarla hazırlanmış tavsiye edilen kitaplardan biridir.  288 sayfalık tarih konu anlatım kitabı ÖSYM tarih konularını anlaşılır akıcı anlatımı ile KPSS adayların tavsiye ettiği konu anlatımı kitaplarındandır. Tüm adaylara yönelik olduğundan KPSS, YKS gibi sınavların konularını kapsamaktadır.

kpss_tarih_kitap_onerileri_tavsiyeleri_7

Yeni Trend 2024 KPSS Tarih Lisans Konu Anlatımı Video Destekli Yeni Trend Yayınları

Güncellenmiş yeni baskısı, video destekli konu anlatımı ve her konudan sonra çözümlü konu kavrama testleri ile kaliteli bir içeriğe sahip olduğu dile getirilen Yeni Trend yayınları kitabı KPSS adaylarının önerdiği konu anlatımı kitaplarındandır. 328 sayfalık kitap içeriği detaylı ve anlaşılır konu anlatımıyla konunun önemli noktalarına değinilerek yazılmıştır. Konu anlatımı kitabı video destekli olarak hazırlanmıştır ve adaylar tarafından tavsiye edilen kaynaklardandır.

SORU BANKASI KİTAPLARI

kpss_tarih_kitap_onerileri_tavsiyeleri_8

2024 KPSS Ezberbozan Tarih Soru Bankası Video Çözümlü Pegem Akademi Yayınları

ÖSYM sorularının tarzında ve tamamı video çözümlü sorulardan oluşan Ezberbozan tarih soru bankası kitabı tavsiye edilen kaliteli yayınlardan biridir. 336 sayfalık soru bankası kitabında her konudan farklı tarz sorulardan oluşan testlerden oluşmaktadır. Kitap üzerindeki QR kodu okutarak uygulamayı indirip soru çözüm videolarını izleyebilirsiniz.

kpss_tarih_kitap_onerileri_tavsiyeleri_9

2024 KPSS Tarih Tamamı Çözümlü Soru Bankası Aydın Yüce HocaWebde Yayınları

Yeni MEB müfredatına uygun hazırlanmış tamamı çözümlü sorulardan oluşan tarih soru bankası birçok aday tarafından önerilen kaliteli kitaplardandır. Aydın Yüce ait 432 sayfalık tarih soru bankası kitabındaki sorular KPSS çıkmış tarih soruları ile paraleldir. Her konudan birden fazla test ve her testte konuyla ilgili farklı tarz sorularla hazırlanmıştır. Konuları çalıştıktan sonra bol soru çözmek isteyen adaylar için güzel kaynaklardan biri olduğu söylenebilir.

2024 KPSS Kaç Net Kaç Puan Eder?

2024 KPSS Youtube Hoca Önerileri için TIKLAYINIZ

kpss_tarih_kitap_onerileri_tavsiyeleri_10

2024 KPSS Tarih Tamamı Çözümlü Soru Bankası Ramazan Yetgin Benim Hocam Yayınları

Tamamı çözümlü, özgün ve sınav müfredatına uygun sorularla hazırlanan testlerden oluşmaktadır. Benim hocam yayınları Ramazan Yetkin’ e ait soru bankası 416 sayfa ve güncel baskı ile yeni müfredata uygun hazırlanmıştır. Her konudan testlerin yer aldığı ÖSYM tarzı sorularla 2024 KPSS’ ye hazırlanan adayların tavsiye ettiği kaliteli kitaplardan biridir.

kpss_tarih_kitap_onerileri_tavsiyeleri_11

2024 KPSS Genel Kültür Tarih Ösym Ne Sorar Tamamı Çözümlü Soru Bankası Yediiklim Yayınları

ÖSYM ne sorar formatında tamamı video çözümlü sorularla Selami Yalçın’ a ait 368 sayfalık tarih soru bankası kaliteli ve yeni tarz sorularıyla 2024 KPSS adaylarına önerilen yayınlardan biridir. Her konudan özgün sorularla hazırlanan testlerin çözümleri video çözümleri ile desteklenmiştir. Soru çözümlerine ulaşmak için kitap üzerindeki QR kodu okutarak ulaşabileceksiniz.

kpss_tarih_kitap_onerileri_tavsiyeleri_12

2024 KPSS Genel Kültür Divan-ı Tarih Tamamı Çözümlü Soru Bankası Yargı Yayınları

Güncellenmiş yeni baskı ve yeni müfredata uygun hazırlanmış tarih soru bankası Mehmet Sürek’ e aittir. 422 sayfalık kitapta her konudan testlerin yer aldığı soruların tamamı çözümlerinin detaylı yazıldığı tarih soru bankalarındadır. ÖSYM tarzı sorularla, özgün ve kaliteli yayınlardan biri olan Yargı yayınları Divan-ı Tarih tamamı çözümlü soru bankası kitabı tavsiye edilen kaynaklardadır.

kpss_tarih_kitap_onerileri_tavsiyeleri_13

2024 KPSS Aşina Tarih Çözümlü Soru Bankası Mehmet Celal Özyıldız İsem Kitap

İsem yayınlarının Aşina tarih soru bankası özgün yeni tarz sorularla hazırlanmıştır. Yazarlığını Mehmet Celal Özyıldız’ın yaptığı soru bankası kitabı 312 sayfadır. Sorular yeni müfredata uygun olarak güncellenmiştir. Güncellenen yeni kitap 2024 KPSS adaylarının önerdiği yayınlardan biridir. Konuyu çalıştıktan sonra konu tekrarını yapmak ve konu eksiklerini belirlemek için kullanabilir.

kpss_tarih_kitap_onerileri_tavsiyeleri_14

2024 KPSS Genel Kültür Bumerang Tarih Tamamı Çözümlü Soru Bankası Yediiklim Yayınları

Tamamı çözümlü sorulardan oluştuğundan ve soruların yeni müfredata uygun ÖSYM tarzı olduğundan tavsiye edilen soru bankalarından biridir. 464 sayfalık Bumerang tarih soru bankası kitabı Yediiklim yayınlarına aittir. Güncellenmiş yeni baskısında her konudan ÖSYM soru tarzında ve özgün sorulardan oluşan testlerle hazırlanmıştır. Soruların tamamının çözümleri testlerden sonra detaylı olarak yazılmıştır.

DENEME KİTAPLARI

kpss_tarih_kitap_onerileri_tavsiyeleri_15

2024 KPSS Tarih 30 Deneme Çözümlü Pegem Akademi Yayınları

Konularını bitiren adayların konu tekrarlarını ve konu eksiklerini tespit etmek için deneme çözmeleri gerektiği tavsiye edilir. Pegem yayınları KPSS tarih 30′ lu deneme kitabı konu tekrarı ve eksiklerinizi belirlemeniz için önerilen kaliteli kaynaklardan biridir. 192 sayfalık kitap içerisinde 30 deneme vardır. Deneme sorularının tamamı çözümlüdür ve soru çözümlerine ulaşmak için kitap üzerindeki QR kodu okutarak ulaşabilirsiniz.

kpss_tarih_kitap_onerileri_tavsiyeleri_20

2024 KPSS Genel Kültür %100 Tarih Tamamı Çözümlü 20 Deneme Yargı Yayınları

ÖSYM soru tarzında sorularla hazırlanan 20′ li deneme Yargı yayınlarına ait ve deneme soruların tamamı çözümlüdür. Konu tekrarlarını deneme çözerek yapmak isteyen adaylar için önerilen kaynaklardandır. Deneme kitabı 200 sayfadır soruların çözümleri denemelerden sonra anlaşılır ve detaylı yazılmıştır.

kpss_tarih_kitap_onerileri_tavsiyeleri_17

2024 KPSS Genel Kültür Tarih Tamamı Çözümlü 20 Deneme Sınavı Yediiklim Yayınları

Yediiklim yayınlarına ait 20′ li deneme kitabı soruları güncel sorularla hazırlanmış ve tamamı çözümlüdür. 176 sayfalık kitapta her deneme 27 sorudan oluşmaktadır. Deneme çözümleri testlerden sonra detaylı ve anlaşılır olarak yazılmıştır. Güncel baskısıyla 2024 KPSS’ye hazırlanan adayların tercih ettiği kaliteli kaynaklardan biridir.

kpss_tarih_kitap_onerileri_tavsiyeleri_16

2024 KPSS Tüm Adaylar Tarihperver Tarih 25 Deneme Yargı Yayınları

Tüm adaylar için hazırlanan tarih deneme kitabındaki soruların tamamı çözümlüdür. Soruların çözümleri kitap sonunda çözümler bölümünde yer almaktadır. 231 sayfadan oluşan deneme kitabında sorular ÖSYM formatında güncel baskıyla önerilen deneme kitaplarından biridir.

kpss_tarih_kitap_onerileri_tavsiyeleri_19

2024 KPSS Tarih Ataman 30 Deneme Çözümlü Yargı Yayınları

Yargı yayınlarının 30′ lu tarih denemesi 2024 KPSS güncel baskısıyla sınava yönelik önerilen deneme kitaplarından biridir. 264 sayfalık deneme kitabındaki soruların tamamı çözümlüdür. Sınavla uyumlu sorulardan oluşan Yargı yayınları tarih denemesini konularınızı tamamladıktan sonra tarih tekrarı yapmak için çözüp deneme çözümlerinden konu eksiklerinizi belirleyebileceğiniz kaynaklardandır.

2024 KPSS Konuları TEK sayfada TIKLAYINIZ

>2024 KPSS Çalışma Programı İNDİR<

“Yukarıdaki yazıda olmayan ama sizin severek çözdüğünüz ve faydalı olduğuna inandığınız kaynaklar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.