2021 Mustafa Kemal Üniversitesi Yaz Okulu

18.02.2021
6.717
A+
A-

2020-2021 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Mustafa Kemal Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Mustafa Kemal Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2021 Mustafa Kemal Üniversitesi Yaz Okulu

2021 Mustafa Kemal Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2020-2021 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Mustafa Kemal Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Mustafa Kemal Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

 

2021 Mustafa Kemal Üniversitesi Yaz Okulu Takvimi

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi tarafından yayımlanan 2021 yaz okulu takvimine göre yaz okulu kayıtları 12-14 Temmuz 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için yaz okulu dersleri 26 Temmuz 2021 tarihinde başlayacak. Öğretim sonunda uygulanacak sınavlar ise 13– 17 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak.

 

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

 

2021 Yılı Mustafa Kemal Üniversitesi Yaz Okulu Akademik Takvimi

 • 12-14 TEMMUZ 2021 Yaz Okulu Başvuru ve Kayıt ve Danışman Onay Tarihleri
 • 16 TEMMUZ 2021 Yaz Okulunda Açılan Derslerin İlanı
 • 26 TEMMUZ-10 EYLÜL 2021 Yaz Okulu Dönemi
 • 10 EYLÜL 2021 Yaz Okulu Ara Sınav Sonuçlarının Sisteme Son Giriş Tarihi
 • 13-17 EYLÜL 2021 Yaz Okulu Yarıyıl Sonu Sınavları
 • 24 EYLÜL 2021 Yaz Okulu Yarıyıl Sonu Sınav Sonuçlarının Sisteme Son Giriş Tarihi
 • 29 EYLÜL 2021 Yaz okulu Tek Ders Sınavı

2020 Mustafa Kemal Üniversitesi Yaz Okulunda Açılacak Dersler Listesi

Yaz okulunda açılacak dersler için tıklayınız.

Başka Üniversitenin yaz okulundan yararlanacak öğrenciler için Form.

Misafir Öğrenci Başvuru Formu için Tıklayınız. 

 

Misafir öğrencilerin yaz okulu ders kaydı:

Yaz okulu Misafir Öğrenci Başvuru formunu ilgili birime fax veya mail atılması durumunda size Öğrenci Numaranız ve şifreniz SMS ile bildirilecektir. Bu şifre ile https://obs.mku.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx web adresinden öğrenci bilgi sistemine girerek ders seçimini yapınız. Öğrenci Numaranızl ile Halk Bankasına ders ücretini ödemeniz durumunda ders kaydını kesinleştirebilirsiniz.

 

Yaz Okulu Sıkça Sorulan Sorular

Yaz Okulu Ücretleri için Tıklayınız

Okulların iletişim bilgileri için tıklayınız

 

2019-2020 Yaz Okulu Uygulama Esasları

MADDE 1 – Mustafa Kemal Üniversitesi Senatosu tarafından, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında belirlenen 2019-2020 Yaz Okulu Uzaktan Eğitim Uygulama Esasları aşağıda verilmiştir.

 • 1. Yaz okulu programında yer alacak başvuru, kayıt ve benzeri süreçler akademik takvime göre yürütülür.
 • 2. 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güz ve Bahar Dönemlerini kapsayan “Yaz Okulu” uygulamasının “Uzaktan Öğretim” yöntemiyle, canlı (senkron) olarak verilecektir.
 • 3. Sınavlar on-line (çevrim içi) olarak yapılacaktır.
 • 4. Öğrenci daha önce alıp başarısız olduğu dersleri ve/veya üst sınıflardaki dersler hariç alamadığı dersleri alabilecektir.
 • 5. Yaz okulunda bir dersin açılabilmesi için gerekli öğrenci sayısı en az 5’tir.
 • 6. Kaydolan öğrenci sayısının 5’ten az olması halinde ilgili ders açılmaz. Yaz okulunda açılan bir derse kesin kayıt yaptıran bir öğrencinin o dersi bırakması mümkün değildir.
 • 7. Öğrencilerin, çevrimiçi derslere katılabilmek için dijital teknolojik imkanlara sahip olmaları kendi sorumluluklarına aittir. İnternet kotasının dolması, bağlantının kesilmesi ve erişememe gibi mazeretler kabul edilmeyecektir.
 • 8. Öğrencinin kaydolmak istediği derslerin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Yaz okulunda açılmaması durumunda, öğrenci kayıtlı olduğu programın taban puanına eşit veya daha yüksek puanlı bir programın yürütüldüğü farklı bir üniversitenin Yaz okulundan ilgili bölüm, program veya anabilim/anasanat dalının görüşü alınarak birim yönetim kurulu tarafından uygun görülmesi halinde farklı üniversiteden online ve/veya yüz yüze ders alabilecektir.
 • 9. Ara sınavlar ders saatlerinde yapılacaktır.
 • 10. Yaz Okulunda derslere devam zorunludur.
 • Uygulama Esaslarında Hükmü Bulunmayan Haller
 • MADDE 2– Bu Uygulama Esaslarında hüküm bulunmayan hallerde ilgili mevzuat hükümleri ile Senato ve Birimlerin ilgili kurul kararları uygulanır.
 • MADDE 3- Bu uygulama esasları yalnızca 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için geçerlidir.
 • MADDE 4- Bu uygulama esasları hükümlerini Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü yürütür.

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

Yaz Okulunu Başka Üniversiteden Nasıl Alırım?

Yaz Okulunu Online Yapan Üniversiteler için TIKLAYINIZ

ÖSYMLİ
ÖSYMLİ
Güncel eğitim haberleri, sınavlara yönelik kitap önerileri, sınav konuları ve çeşitli ders kaynakları ile çalışmalarınıza yardımcı olmaya çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.