2023 TYT Kimya Kitap Önerileri

16.07.2022
A+
A-

2023 TYT sınavına hazırlık yapan öğrenciler, süreci en iyi ve en verimli şekilde geçirebileceği eğitim kaynakları arayışındadır. Öğrencilerin bu arayışları için 2023 TYT kimya kitap önerileri listesi hazırladık. 2023 TYT Kimya soru bankası ve konu anlatımlı kitap önerilerini yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2023 TYT Kimya Kitap Önerileri

2023 TYT Kimya Kitap Önerileri

2023 TYT sınavına hazırlık yapan öğrenciler, süreci en iyi ve en verimli şekilde geçirebileceği eğitim kaynakları arayışındadır. Öğrencilerin bu arayışları için 2023 TYT kimya kitap önerileri listesi hazırladık. Sınav hazırlık sürecinde bol bol soru çözmek, hem öğrenmeyi hem de sınava ilişkin tecrübe kazanmayı sağlar. Her öğrenci için çok önemli olan bu konuya ilişkin aradıkları en güncel 2023 TYT kimya soru bankası önerileri listemizden faydalanabilirsiniz. Tüm kimya ders konularını pekiştirmeye yardımcı olacak ve hiçbir konuyu atlamadan geçmemenizi sağlayacak 2023 TYT kimya konu anlatım önerileri listemizi inceleyebilirsiniz.

TYT Kimya Konu Anlatım Önerileri 2023

tyt-kimya-kitap-onerileri-

Nego Yayınları TYT AYT Kimya Konu Anlatımlı

Üniversiteye giriş sınavı TYT için hazırlık yapan öğrenciler için Nego Yayınları tarafından hazırlanan kimya konu anlatımlı kitabı, konuların kolayca anlaşılabilmesi için maddeli anlatımlara yer verilmiştir. Kitapta ilk 9 ünite “Temel Yeterlilik Testi” ve 11 ünitede ise “Alan Yeterlilik Testi” konuları kapsıyor. Çok sade ve oldukça akıcı bir dil yapısına sahip olmasıyla tüm konuları kolayca kavrayabilmeye yardımcı oluyor. Tam tamına 509 sayfadan oluşan TYT kimya kitabının her ünite sonunda yeterli miktarda özgün test sorusu bulunuyor.

tyt-kimya-kitap-onerileri-1

Final Yayınları TYT AYT Kimya Konu Anlatımlı

İbrahim Keser tarafından yazılan Final Yayınları tarafından yayımlanmış olan TYT Kimya konu anlatımlı kitabı tam 784 sayfadan oluşuyor. Maddeli ve detaylı konu anlatımların yer aldığı kitapta, öğrencilerin en fazla takıldığı konulara daha geniş yer veriliyor. Bu açıdan sadece 2023 TYT sınav hazırlık süreci için değil aynı zamanda da okul sınavlarında başarıyı yakalamak isteyenler içinde avantaj sağlıyor.

2023 TYT Kimya Konuları ve Soru Dağılımı +PDF

TYT Kimya Soru Bankası Önerileri 2023

tyt-kimya-kitap-onerileri-2

Doğan Akademi TYT Kimya Soru Bankası(Kolay Seviye)

Kimya konularını kavramış olsa da soru tiplerinin farklılaşması nedeniyle soru çözümünde sorun yaşayan öğrenciler için Doğan Akademi tarafından yayımlanmış soru bankasıdır. Tam 184 sayfadan oluşan kaynak kitap, orta seviye zorluğa sahiptir. Tüm öğrencilerin kolayca çözüm sağlayabileceği ve kimya sorularının çözümüne ilişkin alışkanlık kazanabileceği bir kitaptır

tyt-kimya-kitap-onerileri-3

Ders Ortamı Yayınları TYT Kimya Konu Özetli Soru Bankası(Orta Seviye)

MEB müfredatına uygun olarak hazırlanmış, Ders Ortamı Yayınları tarafından basılmış kimya soru bankası, piyasadaki en çok tercih edilen soru bankalarından birisidir. Diğer tüm soru bankalarından farklı olarak testlerin kapsamındaki konulara ilişkin kısa konu özetleri bulunuyor. Bu şekilde konuları çok daha iyi kavrayabilmek mümkün oluyor. Standart kimya konularını kapsayan orta seviyede hazırlanmıştır. Tam 256 sayfadan oluşan soru bankasındaki yüzlerce soruyla verimli bir hazırlık süreci geçirebilirsiniz.

TYT Konuları TEK SAYFA okumak için TIKLAYINIZ.

tyt-kimya-kitap-onerileri-4

Limit Yayınları TYT Kimya Soru Bankası(Orta Seviye)

Osman Duvarcı tarafından yazılan “Limit Yayınları” tarafından yayınlanan TYT kimya soru bankası öğrencilere tüm limitlerini eline almasını sağlıyor. Soru bankası yüzlerce soruluk toplam 304 sayfadan oluşuyor. Orta zorluk seviyesinde öğrencilerin kendilerini ÖSYM sistemine uygun olarak sınamasına yardımcı oluyor.

tyt-kimya-kitap-onerileri-5

Puan Yayınları TYT-AYT Kimya Soru Bankası (Zor Seviye)

TYT sınav hazırlık dönemini daha verimli şekilde geçirerek, en yükseği hedefleyen kişiler için Puan Yayınları’ndan etkili bir kaynaktır. İlk 10 bin gibi çok yüksek hedefi bulunan öğrencilerin kendi sınırlarını en iyi şekilde zorlayabileceği bir soru bankasıdır. Yeni müfredata ve ÖSYM son sistemine uygun olarak hazırlanmıştır. Tam 310 sayfadan oluşan soru bankasında, bölüm sonu ölçme ve değerlendirme soruları da bulunmaktadır. Akıllı tahtaya uygun olan soru bankası çek kopart olarak hazırlanmıştır. Yeni nesil mantık muhakeme temelli sorularla öğrencilerin, kimya konularında kendisini tam anlamıyla geliştirebilmesine yardımcı oluyor. Zorluk seviyesi çok yüksek olan soru bankası, piyasadaki en çok tercih edilen soru bankalarından birisidir.

YKS (TYT-AYT) Konuları için TIKLAYINIZ

TYT Matematik Youtube Kanal Önerileri için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.