2023 YKS (TYT-AYT) Matematik Youtube Kanal Önerileri

20.07.2022
A+
A-

Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) kendi imkânları ile çalışan birçok aday sınava hazırlanırken örnek soru çözümleri ve video dersleri izleyebileceği Youtube Kanal Önerilerini merak ediyor. Bu yazımızda sizlere 2023 YKS (TYT-AYT) Matematik dersi için kanal tavsiyelerinde bulunacağız.

2023 YKS (TYT-AYT) Matematik Youtube Kanal Önerileri

2023 YKS (TYT-AYT) Matematik Youtube Kanal Önerileri

Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) kendi imkânları ile çalışan birçok aday sınava hazırlanırken örnek soru çözümleri ve video dersleri izleyebileceği Youtube Kanal Önerilerini merak ediyor. Bu yazımızda sizlere 2023 YKS (TYT-AYT) Matematik kanal tavsiyelerinde bulunacağız.

Çalışmalarınızdan verim almak için Youtube’dan videoları izlerken mutlaka not almaya dikkat edin. Böylelikle konuları daha çabuk kavrayabilirsiniz. Diğer bir husus ise uzun ve sıkıcı gelen videoların hızını ekranın altındaki ayarlar düğmesinden basarak hızlandırabilirsiniz. Kısa süre içerisinde daha çok soru çözümlü soru imkânı bulabilirsiniz. Şimdi de matematik youtube kanal önerilerini anlatmaya başlayalım.

 

2023 YKS (TYT-AYT) Matematik Youtube Kanal Önerileri

Aşağıda sizler için önerilerde bulunduğumuz kanalların tanıtım ve ilgili ders videolarının youtube ekranlarını paylaştık. İlk izlenim için kanalı deneyebilir sonrasında kanala abone olarak yeni gelen videolardan da haberdar olabilirsiniz.

Şenol Hoca (Başlangıç için Kolay Seviye)

Matematik dersi için zorlanan arkadaşlar, Matematiği size kolay ve anlayabileceğiniz bir dille anlatmaya çalışıyor. Korkacak hiçbir şey yok siz de öğrenebilirsiniz. Ayrıca matematiği sevmeniz de şart değil, nefret etmeyin yeter 🙂 Sadece videoları izleyince matematik dünyanız anında değişmeyecek. Ama zaman ayırırsanız, emek verip yazarak ve tekrar ederek çalışırsanız, birde üstüne bol soru çözerseniz var ya işte o zaman matematiği ipte oynatırsınız 🙂 diye kendini tanıtıyor hocamız. 7 Eylül 2011 tarihinde Youtube katıldı, 264.611.537 görüntüleme ve 1,07 milyon aboneye yayın yapmakta. Şenol Hocayı yakından takip eden bir öğrencinin yorumu şöyle: “ Merhaba Şenol Hocam, 49 yaşındayım ve bugün yeniden matematik çalışmaya başladım. Matematikte liseye kadar hiç de fena değildim ama ondan sonra ne olduysa en kötü derslerimden biri haline geldi. Ondan sonra da gündelik işlevsel (alış verişte olduğu gibi) toplama, çarpma gibi işlemlerden başka durumda matematik bana uzak kaldı. Şimdi Suudi Arabistan’da bir yüksekokulda İngilizce öğretiyorum. Memlekete dönünce de ALES’ e girme niyetim var. O yüzden yeniden matematik çalışmaya karar verdim. Bir süredir de internetten kaynak arıyordum ki size rastladım. Sitenizin düzeni, hazırladığınız videolar, konuları anlatış şekliniz, hepsi, beynimin uzun zamandır kullanmadığım kısımlarını harekete geçirmeye başladı. En temel konulardan başlayarak, matematik dünyasına yeniden daldım. Ve bundan keyif de alıyorum (hayret). Emeğiniz için teşekkürler.”

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız.

 

Hocalara Geldik (Her Seviye için Uygun)

Hocalara geldik kanalı, her biri alanında uzman bir ekibin bir araya gelerek oluşturduğu bir projedir. Kanalımız tamamen kendi imkânları ile tüm içerikleri profesyonel bir şekilde hazırlamaktadır. Hocalara geldik youtube kanalımızın birincil amacı öğrencinin maksimum fayda sağlayacağı kaliteli bir içeriğe ulaşmasıdır. Kısa zamanda büyük bir abone kitlesine ulaşan kanala 1 milyonu geçkin kişi kaydoldu. Ders anlatan hocaların eğlenceli anlatım tarzı öğrenciler tarafından beğeniliyor. Her seviyeye hitap eden anlatım tarzları kanalın büyümesinde etkin oldu. Sizler de sıkılmadan dersi dinlerken not alarak daha çok verim alabilirsiniz. Kanal abonelerinden bir öğrenciye ait yorum: “ Matematiği sıfırdan başlayanlar için söylüyorum; Bu kanalda neredeyse tüm matematik konu anlatım videolarını izleyen biri olarak söylüyorum. Vural hocayı keşfetmeden önce matematikte 2x ifadesini 2 basamaklı bir sayı zannederdim (O kadar kötüydüm matematikte). Vural hoca ve Koray hoca sayesinde şu anda matematik netlerim hem TYT hem AYT için 35 – 40. Kısacası bu adamlarla yola çıkarsanız ve kendi içinizde disiplin oluşturursanız emin olun yapabilirsiniz. Vural hocanın da dediği gibi “Matematik zordur ama imkansız değildir.” Eğer bu yazıyı okursa ona sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Hepinize başarılı çalışmalar diliyorum. Saygılar

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız.

 

Ceyhun Hoca (Sevilen Kanal- Orta Seviye)

17 Şubat 2016 tarihinde Youtube katıldı. 6.797.360 görüntüleme ve 25,8 aboneye sahip bir kanal. Her seviyeden öğrenci Matematik dersi için Ceyhun Hoca’dan faydalanabilir. Konu anlatım videolarına ek olarak PDF kaynakları ile çalışmalarınızı pekiştirebilir ve bol bol soru çözme imkanı bulabilirsiniz. Kanal abonelerinden bir öğrenciye ait yorum: “3 hafta geçmesine rağmen geometride cidden dediğiniz gibi yaptım soruları önce kendim çözmeye çalıştım ve daha sonra benzeri ile karşılaştığımda neler yapmamam gerektiğini ve neleri yapmam gerektiğini çok çok rahat görebilir hale geldim geometri kitaplarını gözümün önünde fazla durup moralimi bozmasın diye en altlara koyan ben bugün sizin geometri notlarınızı masamda demirbaş yaptım bunda sizin payınız çok büyük Allah ne muradınız varsa versin sizin gibi Allah rızası için bu işleri severek yapan insanlar olduğu sürece bize çalışmak, iyi yerlere gelmek ve bu ülke için vatanına milletine faydalı bir insan olarak kendimizi yetiştirmek ve geliştirmek düşüyor çok sağ olun teşekkür ederim bunca büyük emekleriniz için”

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız.

 

Sıfırdan Sonsuza Matematik

2 Temmuz 2016 tarihinde Youtube katıldı. 39,5 bin aboneye yayın yapmakta. Konu anlatım ve soru çözüm videoları öğrenciler tarafından ilgiyle izlenmekte. Kanal abonelerinden bir öğrenciye ait yorum: “Hocam biliyorum yaşınız çok büyük değil lâkin ben ellerinizden öpmek istiyorum. 12 yıldır matematikten hep korktum, her defasında kaçmak istedim. Anlamadıkça aptal gibi hissettim. Kolayca yapabilenlere hep imrendim. Elbette sonunda tüm bunlar ben ve hayal ettiğim meslek ile aramda kocaman bir engel oluşturdu. Gülünç bir puan alarak mezuna kaldım. Sınavdan beri 4 hatta 5 aydır da erteledim matematiği. Fakat daha fazla yapamazdım. Birkaç “temelden” başladığını iddia eden kanal ve kitaplarla uğraştım fakat sayılar doğal sayılar tam sayılar vesaire gidiyorlardı. İş soru çözümüne gelince daha ilk sorulardan yapamadığım zaman üzülmüştüm. Tekrar kırılmıştı hevesim. Benim ihtiyacım olan bunlar değil dedim kendi kendime. Her şeyden evvel GERÇEKTEN temeli atmalıydım. Az evvel birlikte temeli attık hocam. Gerçekten çok teşekkür ediyorum size. Keşke YKS için videoları tamamlasanız. Siz en iyisisiniz çünkü. Saygılarım ve sevgilerimle. Diğer bir yorum: “Böylesini görmedim. Bunca yıl anlamaya çalışıp anlayamayıp sorunun ben de olduğunu düşünüp sürekli düzeltmeye çalışmak ve başaramamak üzücüydü. Keşke her öğretmen sizin kadar nasiplense”

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız.

 

Rehber Matematik

11 Eylül 2016 tarihinde Youtube katıldı.  41.133.275 görüntülemeye ve 319 bin aboneye ulaştı. Matematiği sana kolay ve anlaşılır bir dille anlatmaya çalışıyorum. Bunu yaparken de MEB in matematik dersi kazanımlarına özellikle dikkate alıyorum. Çünkü gireceğin tüm sınavlardaki soruların sınırları bu kazanımlarla belirlenmekte. Ne fazlasıyla ne de eksiğiyle tastamam matematik dersleri için izle, tekrar et, benimle birlikte çöz… Dersler %100 ücretsizdir. Şimdi de, bundan sonra da 🙂 Matematik konularını eğitimde HÜCRELEME YÖNTEMİYLE sizlere anlatmaya çalıştım. Peki nedir bu Hücreleme Yöntemi? Gireceğiniz sınavlarda soruların kapsamı hakkındaki elimizdeki tek güvenilir kaynak MEB tarafından belirlenmiş olan matematik kazanımlarıdır. Bu kazanımlar ışığında sınav soruları oluşturulmaktadır. Ben de bu kazanımları hücreleme yöntemi ile her bir kazanımı bir ders videosu olarak sizlere sunuyorum. Bu yöntem sayesinde öğrenci anlayamadığı ders kazanımını tüm bir konuyu baştan dinlemek zorunda kalmadan istediği kazanımı seçerek öğrenebilecektir. Kanala abone olan öğrencilerden birisine ait yorum: “Her deneme çözdüğümde yapamadığım sorularda keşke Mehmet Hoca bu soruları da çözse diyordum. Gerçek olacağını hiç düşünmezdim :)”

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız.

 

Sizlerin de önerdiği kanallar varsa yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

YKS Konuları ve Soru Dağılımları

YKS Hakkında Her Şey için TIKLAYINIZ

YKS Çıkmış Sorular İndirmek için TIKLAYINIZ

YKS Kitap Önerisi | AYT-TYT Kitap Tavsiyesi

YKS Youtube Kanal Önerileri için TIKLAYINIZ

YKS Çalışma Programı İndir

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.