2023 TYT Türkçe Kitap Önerileri

16.07.2022
A+
A-

2023 TYT sınavına hazırlanan öğrencilerin, sınav hazırlık sürecinde aradıkları 2023 TYT Türkçe kitap önerileri listesi hazırladık. TYT 2023 hazırlık döneminde öğrencilerin merak ettikleri TYT Türkçe soru bankası önerileri listemizden, seviyeleri için en uygun olanlarını kolayca bulabiliyor. Konuları pekiştirmeye ve daha farklı anlatımlardan yararlanmaya yardımcı olacak TYT Türkçe konu anlatımı önerileri ile hazırlık dönemini daha verimli geçireceksiniz.

2023 TYT Türkçe Kitap Önerileri

2023 TYT Türkçe Kitap Önerileri

2023 TYT sınavına hazırlanan öğrencilerin, sınav hazırlık sürecinde aradıkları 2023 TYT Türkçe kitap önerileri listesi hazırladık. Soru bankaları, sınav hazırlık döneminde öğrencilerin soru çözme alışkanlığı kazanmalarına yardımcı oluyor. Piyasada en çok tercih edilen ve önceki yıllardaki hazırlık dönemlerinde başarıya ulaştıran kitapları tüm öğrenciler için hazırladık. TYT 2023 hazırlık döneminde öğrencilerin merak ettikleri 2023 TYT Türkçe soru bankası önerileri listemizden, seviyeleri için en uygun olanlarını kolayca bulabiliyor. Konuları pekiştirmeye ve daha farklı anlatımlardan yararlanmaya yardımcı olacak 2023 TYT Türkçe konu anlatımı önerileri ile hazırlık dönemini daha verimli geçireceksiniz.

TYT Türkçe Konu Anlatım Önerileri 2023

tyt-turkce-kitap-onerileri

Palme TYT Türkçe Konu Anlatımlı

Sibel Vural tarafından yazılan ve piyasaya Palme Yayınları tarafından sunulan konu anlatımlı kitap, TYT konularını tamamlamak isteyen öğrenciler için birebir. Tam 432 sayfadan oluşan kitapta, TYT konu anlatımları için hazırlanan özel çözümlü örneklerde yer almaktadır. Ayrıca konu anlatımları ardından gelen konuyla bağlantılı testlerle konuları pekiştirebilme ve kendini sınayabilme imkanı vermektedir.

2023 TYT Türkçe Konuları ve Soru Dağılımı +PDF

tyt-turkce-kitap-onerileri

Limit Yayınları Türkçe El Kitabı

Feyzullah Çelikbağ” ve “Mehmet Saylan” tarafından yazılan, Limit Yayınları tarafından piyasaya sunulan 2023 MEB müfredatıyla uyumlu Türkçe konu anlatımlı kitabıdır. Tam 460 sayfadan oluşan detaylı anlatımların mevcut olduğu kitap, TYT konularını kavramada en büyük yardımcınız olacak. Tüm TYT Türkçe konularına hakim olmanızı sağlayan konu anlatımlı el kitabında ayrıca konu anlatım sonlarında konuyla ilgili testler de bulunuyor.

tyt-turkce-kitap-onerileri

Yazıt Yayınları TYT Türkçe Konu Kitabı

Mesude Kılıç” ve “Server Mutlu” tarafından yazılan, Yazıt Yayınları tarafından yayınlanan TYT Türkçe Konu Kitabı, TYT hazırlık döneminde konuları pekiştirmenize yardımcı oluyor. 335 sayfadan oluşan kitapta konu anlatımı sonu testleri sizleri beklemektedir.

TYT Konuları TEK SAYFA okumak için TIKLAYINIZ.

TYT Türkçe Soru Bankası Önerileri 2023

tyt-turkce-kitap-onerileri-3

 

Yayın Denizi Yayınları(Kolay Seviye)

TYT öğrencileri için Yayın Denizi Yayınları tarafından yayımlanan, “Yaşar Tatlıtürk” ve “Hatice Cebir” tarafından hazırlanmıştır. Tam 304 sayfadan oluşan kapsamlı soru bankası “çek-kopar test” yapısındadır. Mantıksal, düşünme becerisini geliştirmeye yönelik, sözel ağırlıklı soruların yer aldığı soru bankasındaki soruların yanıtlarıysa video çözümlüdür. Soru bankası, orta seviyelere geçiş yapmadan önce daha kolay kitaplarla devam etmek ve kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için uygundur.

tyt-turkce-kitap-onerileri

Arı Yayınları Türkçenin Ritmi Soru Bankası(Orta Seviye)

TYT öğrencileri için “paragraf sorularını” sevdiren hoca olarak da gösterilen “Hamza Kaya” tarafından yazılan soru bankası Arı Yayınları bünyesinde yayınlanmıştır. Tam 372 sayfalık bir soru bankasıdır. Kitapta hem dil bilgisi hem de paragraf soruları ağırlığı bulunuyor. Özellikle önceki yıllardaki TYT sınavlarında ÖSYM tarafından kullanılan soru tipleri üzerinden yola çıkmış testler sizleri beklemektedir. Kitabın zorluk seviyesi ise ÖSYM ayarı olarak belirtilen orta seviyedir.

tyt-turkce-kitap-onerileri

Karekök Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası Kitabı (Orta-Zor Seviye)

Soru bankası “Meltem Ünal” tarafından yazılmış, Karakök Yayınları tarafından piyasaya sürülmüştür. Tam 414 sayfadan oluşan soru bankası, Karekök Yayınları’nın uzun yıllara dayanan deneyimini taşıyor. ÖSYM tarafından yapılan tüm sınavlarda çıkan sorulara ilişkin başarılı analizleriyle, sınav hazırlık döneminde öğrencilere büyük destek sağlamıştır. 2023 TYT için hazırlanan bu soru bankasında da ağırlıklı olarak “ÖSYM tarzı sorular” öne çıkıyor. Özellikle takip yeteneği ve paragraf soruları üzerine eğilen bir soru yapısına sahiptir.

tyt-turkce-kitap-onerileri

Limit Yayınları TYT Kronometre Dil Bilgisi Soru Bankası (Zor Seviye)

Yine “Feyzullah Çelikbağ” ve “Mehmet Saylan” hoca ikilisinin yazdığı soru bankası Limit Yayınları tarafından basılmıştır. 2023 TYT’ de hedeflerini çok yüksek tutan öğrenciler için en uygun kitap. 280 sayfadan oluşmasına rağmen oldukça zor seviyedeki sorularıyla, gerçekten verimli bir çalışma deneyimi sunuyor. Soru bankası özellikle dil bilgisi konusunda sorun yaşayan ve bu sorunları tespit ederek, çözmek isteyen öğrenciler için birebir. Soru bankasının en önemli avantajı ise TYT yeni sınav sistemi modeli ile uyumlu soru ve test yapısına sahip olmasıdır.

tyt-turkce-kitap-onerileri

Endemik Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası(İleri Seviye Zor)

ÖSYM sınavlarına ilişkin soru bankası hazırlamada geçmiş yıllarda büyük başarı yakalayan Endemik Yayınları’nın soru hazırlama komisyonu olan “Endemik Komisyon” tarafından hazırlanmıştır. 315 sayfadan oluşan kitap, TYT 2023’de Türkçede hayata yer vermek istemeyenler için birebirdir. Zorluk seviyesiyle de piyasadaki çoğu alternatifine göre zorluk seviyesi bir tık önde bulunuyor. Hazırlık döneminde daha önce başka soru bankaları çözmediyseniz, bu soru bankasına başlamadan önce kolay-orta seviye soru bankalarına bakmanızda fayda var.

YKS (TYT-AYT) Konuları için TIKLAYINIZ

TYT Türkçe Youtube Kanal Önerileri için TIKLAYINIZ

2023 TYT Deneme Sınavı Önerileri için TIKLAYINIZ

En Kolay TYT Türkçe Konuları için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Hatice dedi ki:

    Diğer dersler için de kitap önerileri olacak mı

    1. ÖSYMLİ dedi ki:

      Merhaba, yazılarımızı belirli aralıklarla paylaşacağız:)