2022 TYT Türkçe Konuları ve Soru Dağılımı +PDF

21.08.2021
A+
A-

2022 TYT’ye hazırlanan adaylar için “2022 TYT Türkçe Konuları” ve “2022 TYT Türkçe Soru Dağılımları” hakkında detaylı bilgilendirme yapacağız. Temel Yeterlik Testi Türkçe konularına çalışmaya başlamadan önce hangi konulardan sorumlu olduğunuzu bilmek sizler için faydalı olacaktır. Bu yazımızda MEB müfredatına uygun olarak hazırlanmış 2022 TYT Türkçe konularını ayrıntılı olarak listeleyeceğiz. İsterseniz 2022 TYT Türkçe Konuları PDF dosyasını da indirebilirsiniz.

2022 TYT Türkçe Konuları ve Soru Dağılımı +PDF

2022 TYT Türkçe Konuları ve Soru Dağılımı +PDF

2022 TYT’ye hazırlanan adaylar için 2022 TYT Türkçe Konuları ve 2022 TYT Türkçe Soru Dağılımları hakkında detaylı bilgilendirme yapacağız. Temel Yeterlik Testi Türkçe konularına çalışmaya başlamadan önce hangi konulardan sorumlu olduğunuzu bilmek sizler için faydalı olacaktır. Bu yazımızda MEB müfredatına uygun olarak hazırlanmış 2022 TYT Türkçe konularını ayrıntılı olarak listeleyeceğiz. İsterseniz 2022 TYT Türkçe Konuları PDF dosyasını da indirebilirsiniz.

Anlam Bilgisi öncelikli konudur. Yükseköğretim Kurumları sınavında ÖSYM her yıl ortalama olarak 30-34 soru civarında anlam bilgisine dayalı soru sormaktadır. Sözcükte anlam, cümlede anlam, paragrafta anlam gibi yorumlamaya dayalı konuları içermektedir. Pek çok öğrenci TYT ’de Türkçe dersinden başarısız olmaktadır bunu temel sebebi anlama dayalı soruların seçici olmasından kaynaklanmaktadır. Çalışmalarınızı planlarken TYT Türkçe Konularındaki yorum içerikli soruları ön plana almanızı öneririm.

Dilbilgisi konusu ile ilgili sorular adaylar tarafından genelde çözülebiliyor. Yükseköğretim Kurumları sınavında ÖSYM her yıl ortalama olarak 6-10 soru civarında dilbilgisine dayalı soru sormaktadır. Bu konular ses bilgisi, yazım kuralları, sözcük türleri ve noktalama işaretlerini kapsamaktadır. Konu içeriğine hâkim olan öğrenciler genellikle bu soruları çözebilmektedir. Şimdi de TYT Türkçe Konularını inceleyelim:

TYT Türkçe Konuları 2022

Anlam Bilgisi

 • Sözcükte Anlam
 • Söz Yorumu
 • Deyim ve Atasözü
 • Cümlede Anlam
 • Paragrafta Anlam
  Paragrafta Anlatım Teknikleri
  Paragrafta Konu-Ana Düşünce
  Paragrafta Yapı
  Paragrafta Yardımcı Düşünce

Dilbilgisi

 • Ses Bilgisi
 • Yazım Kuralları
 • Noktalama İşaretleri
 • Sözcükte Yapı
  Kök
  Ek
  Gövde
  Yapı Bakımından Sözcükler
 • Sözcük Türleri
  İsimler (Ad)
  Zamirler (Adıl)
  Sıfatlar (Ön Ad)
  Zarflar (Belirteç)
  Edat – Bağlaç – Ünlem
 • Fiil, Fiilimsi, Ek Fiil
 • Sözcük Grupları
 • Cümlenin Ögeleri
  Temel Ögeler
  Yardımcı Ögeler
 • Cümle Türleri
  Yüklemin Türüne Göre Cümleler
  Yüklemin Yerine Göre Cümleler
  Anlamına Göre Cümleler
  Yapılarına Göre Cümleler
 • Anlatım Bozukluğu

TYT Türkçe konularını iki bölüm halinde anlam bilgisi ve dilbilgisi olarak yukarıdaki listede paylaştık. Sayfanın sonunda konuları PDF dosyası olarak indirebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz zaman kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

TYT Türkçe Soru Dağılımı 2022

2021-tyt-turkce-konulari-soru-dagilimi

YKS (TYT-AYT) Konuları için TIKLAYINIZ

>>Tüm 2022 TYT Konuları TEK sayfada<<

TYT Türkçe Kitap Önerileri için TIKLAYINIZ

Yukarıdaki tabloda TYT Türkçe konularının yıllara göre soru dağılımlarına yer verdik. En çok soru çıkan konuları tespit ederek çalışmalarınızı bu doğrultuda şekillendirebilirsiniz.

2022 TYT Türkçe Konuları PDF İndir

Ders çalışırken sürekli olarak internetten konuları araştırmak yerine konuların PDF’sini sitemizden indirebilirsiniz. İnternet erişimine uzak olduğunuz vakitlerde bilgisayarınıza veya telefonunuza konuların PDF’sini indirerek konulara kolay yoldan erişebilirsiniz. Türkçe Konuları Tıkla PDF İndir

2022 TYT Türkçe Çalışma Takip Çizelgesi

TYT Türkçe için hazırladığımız çalışma takip çizelgesini de sizlerin planlı ilerlemenizi sağlayacak. Bu aylık/günlük ders takip çizelgesinin size katkısı bitirdiğiniz konuları veya eksik kaldığınız konuları somut olarak görecek olmanızdır. Böylece TYT Türkçe dersine daha verimli çalışacaksınız. Türkçe dersini için neler yapmanız gereceğini net görebilecek ve bir sonraki gün ne yapacağınızı bilerek planlı ve programlı çalışarak sınava daha sağlam hazırlanacaksınız!

yks-tyt-turkce-ders-takip-cizelgesi-pdf-indir-calisma-plani

En güzel nevresim takımı modelleri Madame Coco 'da sizi bekliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.