2023 YKS (TYT-AYT) Türkçe Edebiyat Youtube Kanal Önerileri

20.07.2022
A+
A-

Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) kendi imkânları ile çalışan birçok aday sınava hazırlanırken örnek soru çözümleri ve video dersleri izleyebileceği Youtube Kanal Önerilerini merak ediyor. Bu yazımızda sizlere 2023 YKS (TYT-AYT) Türkçe Edebiyat dersi için kanal tavsiyelerinde bulunacağız.

2023 YKS (TYT-AYT) Türkçe Edebiyat Youtube Kanal Önerileri

2023 YKS (TYT-AYT) Türkçe Edebiyat Youtube Kanal Önerileri

Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) kendi imkânları ile çalışan birçok aday sınava hazırlanırken örnek soru çözümleri ve video dersleri izleyebileceği Youtube Kanal Önerilerini merak ediyor. Bu yazımızda sizlere 2023 YKS (TYT-AYT) Türkçe Edebiyat dersi için kanal tavsiyelerinde bulunacağız.

Çalışmalarınızdan verim almak için Youtube’dan videoları izlerken mutlaka not almaya dikkat edin. Böylelikle konuları daha çabuk kavrayabilirsiniz. Diğer bir husus ise uzun ve sıkıcı gelen videoların hızını ekranın altındaki ayarlar düğmesinden basarak hızlandırabilirsiniz. Kısa süre içerisinde daha çok soru çözümlü soru imkânı bulabilirsiniz. Şimdi de Türkçe Edebiyat youtube kanal önerilerini anlatmaya başlayalım.

 

2023 YKS (TYT-AYT) Türkçe Edebiyat Youtube Kanal Önerileri

Aşağıda sizler için önerilerde bulunduğumuz kanalların tanıtım ve ilgili ders videolarının youtube ekranlarını paylaştık. İlk izlenim için kanalı deneyebilir sonrasında kanala abone olarak yeni gelen videolardan da haberdar olabilirsiniz.

 

Önder Hoca

Önder Hoca ve Ethem Hoca sayesinde “TÜRKÇE – EDEBİYAT” artık cepte. TYT, AYT, KPSS, DGS, ALES benzeri sınavlar için içerik üretmeye başlıyoruz. Dil bilgisi, paragraf, edebiyat ve anlam bilgisi konularında ne kadar yol aldığınızı görünce siz de şaşıracaksınız. Pratik bilgiler ve taktikler ile edebiyat dinlemeye, Türkçe konularıyla ilgili pratik yollar önermeye başlıyoruz. Önder Hoca videoları neden sildi? Önder Hoca videoları sildi, diyenler olacak mutlaka ama merak etmeyin. Yeni bir projede Türkçe daha kolay, edebiyat daha kolay öğreneceğiniz noktaya geliyor. ÖSYM sınavlarında artık daha seçici sorularla çıkıyor karşınıza, yeni tipte sorularla geliyor. Yeni tarz sorular da bizden sorulur. Yeni tarz soruların en güzel örnekleriyle hem videolarımızda hem de soru bankalarımızda karşılaşacaksınız. PDF’lerle uğraşmayacak, uzun uzun not tutmayacaksınız. Video defter hazırladık sizler için. Tek amacımız işinizi kolaylaştırmak. “ Sınavda ne çıkar. “ TÜRKÇEDEKİ BÜTÜN KONULARIN SORU ÇÖZÜMLERİ BU FORMATLA SİZLERLE. Ses Bilgisi, Yazım Kuralları, Noktalama İşaretleri, Biçim Bilgisi, İsim, Sıfat (Ön Ad), Zarf (belirteç), Zamir (Adıl), Tamlamalar, Edat (İlgeç), Bağlaç, Ünlem, Fiiller, Cümlenin Öğeleri, Cümlenin Türleri, Anlatım Bozukluğu… Türkçede “Ful çekmek” istiyorsanız bu ÖSYM tarzı soru çözümlerini mutlaka izlemelisiniz. Başarılı ve daha özgüvenli bir şekilde motivasyonlu soru çözmek için bu ÖSYM tarzı soruları sindirerek incelemeli ve kendinizi denemelisiniz.

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız.

 Fulya Hoca

Fulya Hoca farkıyla Türkçe ve Edebiyat öğrenmek artık çok kolay. Ücretsiz olarak ister video derslerle isterseniz yazılı notlarla (pdf, slayt, konu anlatımları, online testler) artık Türkçe ve Edebiyat derslerinize son noktayı koyun. 20 Ekim 2015 tarihinde katıldı. 4.093.215 görüntüleme ile 70,4 bin aboneye yayın yapmaktadır. Kanala ait abonelerin yorumları: “ Hocam 2 senedir mezuna kalıyorum. Çok güzel anlatıyorsun Allah’ın izniyle sızın sayenizde Türkçeden umutluyum bu sene teşekkür ediyorum :)” “Ses tonunuz bir harika. Keyifle dinledim sonuna kadar, not almadım çünkü sabah öğle arasında tekrar dinleyeceğim… Bu bir terapi gibiydi… Tane tane sözcükler, sakinlik ve “anlayış” dolu bir ses tonu. Paha biçilmez emeğiniz ve çok kıymetli vaktiniz için sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız.” “Youtube’de en iyi ders anlatım kanallarından birisi sizsiniz kesinlikle anlatımınız mükemmel hocam videoların devamı gelsin.”

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız.

Harun Ardıç

Youtube’ de pek aktif bir kanal olmasa da farklı soru çözümlerini dinlemek için önerebileceğimiz bir kanaldır. 1 Ocak 2013 tarihinde katıldı. 3.916.818 görüntüleme ile 25,2 aboneye yayın yapmaktadır. Kanala ait yorumlar şöyle: “ Hocam! Allah Razı Olsun sizi izleyerek ve kendi çabalarımla Edebiyat Bölümünü kazandım.” “Sınava iki gün kala çalışmaya başlayan bir mal olarak videolarınızı yarıladım . Her şey için teşekkürler hocam çok iyisiniz.” “Harun Hocam Allah sizden razı olsun üniversiteyi kazandım çok şükür keşke 12.sınıfa tekrar dönsem de daha çok dinleseydim sizi Allah başımızdan eksik etmesin sizin gibileri.”

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız.

 

Kampüs

Hayallerinizdeki üniversite için hazırlanırken Kampüs kanalı TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve AYT (Alan Yeterlilik Testi) alanında bilmeniz gereken dersleri alanındaki uzman hocalarıyla sizlerle paylaşıyor. Kampüs kanalı Tonguç akademiye ait bir kanaldır. Anlaşılır anlatım tarzını grafiklerle desteklemesi de öğrenciler tarafından beğenilen bir özelliğidir. Kanala ait abonelerin yorumu şöyle: “Hocam çok anlaşılır bir biçimde anlatıyorsunuz sayenizde Türkçe Edebiyat çalışırken sıkılmıyorum çok sağ olun” diğer yorum “Türkçeye de bismillah deyip başladık. Başlar başlamaz hoca beni etkiledi ya su gibi hiç takılmadan ve her ayrıntısına kadar anlattı. Mükemmel bir anlatım gerçekten ilk defa anlamadığım tek nokta bile yok emeğinize ağzınıza sağlık hocam. 2020 Tayfaya başarılar.” Son olarak bir yorum daha “Türkçeyi bu kadar mükemmel anlatabilen biri olacağını hiç düşünmemiştim. Hangi kaynaktan baktıysam bakayım, kâğıttakini okuyup geçiyorlar. Sizin gibi güzelce anlatamıyorlar. Ağzınıza sağlık.”

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız.

 

Benim Hocam Türkçe Edebiyat

15 Oca 2014 tarihinde Youtube’ ye katıldı. Birçok derste ve konuda videosu bulunan bir kanal. 969 bin aboneye yayın yapmaktadır.  Kanalın Türkçe Edebiyat videolarını izleyen öğrencilerin yorumları: “Hocam denemelerde kendi testlerimde falan 36 37 net yapıyordum tüm sene boyunca hiç 35 altına inmedim ama gerçek sınavda 28 oldu çok moralim bozuldu mezuna kaldım bu sene tekrar sizinle hazırlanacağım inşallah bu sene daha iyi olur 35 üstü hedef.” Diğer bir yorum “ 2020 tayfayım ve kadir hocayı çok öneren oldu. Bence bu adam bu işi biliyor adamım. Bence izleyin başarın.”

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız.

 

Rüştü Hoca ile Türkçe

6 Haziranda Youtube 2014 tarihinde katıldı. 21.129.417 görüntüleme 312 bin aboneye yayın yapmaktadır. Öğrenciler tarafından sevilen ve birçok videosu yüz binlerce izlenme alan Rüştü Hocayı Türkçe dersine çalışan öğrencilerin mutlaka izlemesi gerekiyor. Kanala abone öğrencilerin yorumları “Kesinlikle diğer videolarınız gibi faydalı ve mükemmel hem kitaplarınızı hem videolarınızı kardeşlerim ve kuzenlerime önerdim. Youtube gibi bir platformdan paylaştığınız için teşekkürler hocam.” “Hocam Efsanesin!! İlk kez bugün keşfettim sizi hayran kaldım Maşallah.. Ahh üniversite sınavına hazırlanırken keşke siz olsaydınız. Yaptığınız hizmet verdiğiniz taktikler 10 numara 5 yıldız. Yeni Nesil çok şanslı bizim zamanımızda yoktu bunlar. Anlatımınız muhteşem 52 dk video nasıl geçti anlamadım bile yeğenim için araştırıyordum benim bile sınavlara giresim geldi :)”

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız.

 

Hocalara Geldik

Hocalara geldik kanalı, her biri alanında uzman bir ekibin bir araya gelerek oluşturduğu bir projedir. Kanalımız tamamen kendi imkânları ile tüm içerikleri profesyonel bir şekilde hazırlamaktadır. Hocalara geldik youtube kanalımızın birincil amacı öğrencinin maksimum fayda sağlayacağı kaliteli bir içeriğe ulaşmasıdır. Kısa zamanda büyük bir abone kitlesine ulaşan kanala 1 milyonu geçkin kişi kaydoldu. Ders anlatan hocaların eğlenceli anlatım tarzı öğrenciler tarafından beğeniliyor. Her seviyeye hitap eden anlatım tarzları kanalın büyümesinde etkin oldu. Sizler de sıkılmadan dersi dinlerken not alarak daha çok verim alabilirsiniz. Kanal abonelerinden bir öğrenciye ait yorum: “4 yıl lise okudum, 4 yıllık lise hayatım boyunca haftada 5 saat dil ve anlatım dersi gördüm. Eğitim-öğretimin bir yılında yani 9 ay var, bu 9 ayın ortalama her ayında 20 gün okula geldim. Bu da 9 ayda 180 gün yapar. 180 günün 30 günü devamsızlık, izin vs. ile geçti. Geriye 150 gün kaldı, bu 150 günün 15 günü de kar tatili, resmi tatiller vs ile geçti, kaldı 135 gün.. 135%5=27 hafta boyunca okula geldim. Bir yıllık eğitim-öğretim yılında yaklaşık 27*5=135 saat dil ve anlatım dersi gördüm. 135*4 =540 saat 4 yıllık dil ve anlatım dersi gördüm. Şimdi bu 540 saati düz hesap 500 saat yapalım, hoca gelmedi vs. neyse işte 500 saatlik dil ve anlatım dersinde o kadar konu anlatıldı bunu sadece 20 saati sözcükte anlam olsa, bu 20 saatin 1 saati sözcükte anlam özellikleri oldu. O kadar şeye rağmen ben, yan anlamı 12 dakikalık videonun 3. dakikasında anladım. Sorun bende biliyorum” Hocalarımızın anlatımı çok güzel hepinizin yüreğine sağlık. Pdf’ler de ücretsiz olsa çok daha güzel olur.”

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız.

 

 Tonguç Akademi kanalına da bakabilirsiniz.

 

YKS Konuları ve Soru Dağılımları

YKS Hakkında Her Şey için TIKLAYINIZ

YKS Çıkmış Sorular İndirmek için TIKLAYINIZ

YKS Kitap Önerisi | AYT-TYT Kitap Tavsiyesi

YKS Youtube Kanal Önerileri için TIKLAYINIZ

YKS Çalışma Programı İndir

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.