2022 TYT Matematik Kitap Önerileri

18.08.2021
A+
A-

2022 TYT sınavına hazırlık aşamasında olan öğrencilerin, bu süreçteki en büyük yardımcıları sınav hazırlık kitapları oluyor. Bu yüzden öğrencilerin sınav hazırlıklarına ilişkin aradıkları 2022 TYT Matematik kitap önerileri listesi hazırladık.

2022 TYT Matematik Kitap Önerileri

2022 TYT Matematik Kitap Önerileri

2022 TYT sınavına hazırlık aşamasında olan öğrencilerin, bu süreçteki en büyük yardımcıları sınav hazırlık kitapları oluyor. Bu yüzden öğrencilerin sınav hazırlıklarına ilişkin aradıkları 2022 TYT Matematik kitap önerileri listesi hazırladık. Çoğu öğrencinin en fazla zorlandığı derslerden birisi olmasından dolayı matematikte soru çözme alışkanlığı kazanımı, iyi bir çalışma metodu oluşturur. Bu konuda en çok tercih edilen ve önceki yıllarda başarılı olan soru kitaplarını sizler için derledik. 2022 TYT sınavına hazırlanan adaylara yönelik 2022 TYT Matematik soru bankası önerileri listesi sizlerin faydasına olacaktır. Bu listede her seviyeye uygun zorluk kademesine sahip test ve sınavların bulunduğu matematik soru bankaları yer alıyor. Konuları pekiştirmek isteyen öğrenciler için konu anlatım sonlarında testleri bulunan kapsamlı 2022 TYT matematik konu anlatım önerileri yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

TYT Matematik Konu Anlatım Önerileri 2022

tyt-matematik-kitap-onerileri-

Tonguç Akademi TYT Problemler 321 Soruda Bitir İşi

2022 TYT sınav hazırlık sürecinde her öğrenci için matematik, bireysel olarak çalışılması en zorlu derslerden birisidir. Matematikteki net sayısını arttırmak isteyen öğrenciler için hazırlanmış “Mehmet Dural” imzası taşıyan 321 Soruda Bitir İşi isimli konu anlatımlı matematik kitabı, detaylı anlatımlarıyla tüm konuları tam olarak kavramaya yardımcı oluyor. Rehber matematik fasiküllerinde bulunan kare kodlar sayesinde Youtube üzerinden konu anlatımlarına da ulaşılabiliyor. Ayrıca konuyla bağdaşık, konu sonu testleri de konuları pekiştirmeye yardımcı oluyor.

2022 TYT Matematik Konuları ve Soru Dağılımı +PDF

tyt-matematik-kitap-onerileri-

Sınav Dergisi TYT Matematik 24 Adımda Konu Anlatımlı Soru Bankası

2022 TYT sınavına hazırlıkta matematik konularını hızlı ve kolayca kavramaya yardımcı olacak anlatımıyla Sınav Dergisi yayınları öne çıkıyor. Tam 440 sayfadan oluşan 24 Adımda Konu Anlatımlı Soru Bankası kitabı da yeni nesil mantıklı problemleri içeriyor. Son değişen müfredata uygun olarak hazırlandığından, ÖSYM tarafından 2022 TYT matematikte kapsama alınacak konulara daha iyi çalışma imkanı veriyor.

tyt-matematik-kitap-onerileri-

 

Palme Yayıncılık TYT Matematik Konu Anlatımlı

2022 TYT matematik alanındaki hazırlık süreci için hazırlanmış en kapsamlı matematik konu anlatımlarından birisidir. Palme Yayıncılık tarafından yayımlanan kitap tam 624 sayfadan oluşuyor. Güncel MEB müfredatına uygun olarak hazırlanan kitap, sınav hazırlık sürecinin yanı sıra okuldaki derslerdeki başarı için konuları kapsamlı olarak pekiştirebilme şansı veriyor.

TYT Konuları TEK SAYFA okumak için TIKLAYINIZ.

TYT Matematik Soru Bankası Önerileri 2022

tyt-matematik-kitap-onerileri-

Üç Dört Beş Yayıncılık TYT Matematik Soru Bankası(Orta Seviye)

Üç Dört Beş Yayıncılık tarafından yayımlanan TYT Matematik soru bankası kitabı, “Mehmet Kıvrak” tarafından hazırlanmış ve derlenmiştir. Tam 416 sayfadan oluşan kitap özellikle “ÖSYM” tarzında hazırlanmış olduğundan, sınav hazırlığı için çok önemli bir destek oluşturuyor. ÖSYM’nin önceki yıllarda sorduğu sorulara benzer niteliktedir. Ayrıca yeni nesil soru sistem ve alışkanlığına benzer yapıdaki sorulara kadar sınav odaklı bir soru bankasıdır. Orta seviye zorluğu bulunduğundan tüm öğrenciler için sınav hazırlık sürecinde çok yardımcı olur.

tyt-matematik-kitap-onerileri-

Acil Yayınları TYT Acil Matematik Soru Bankası(Kolay-Orta Seviye)

Acil Yayınları bünyesinde “İbrahim Turan Başay” ve “Mahsum Öztürk” tarafından hazırlanan TYT matematik soru bankası etkili bir sınav hazırlığı sunuyor. 2000’i aşkın matematik sorusunun yer aldığı kitapta sorular “A” ve “A+” olarak iki gruba ayrılmıştır. A grubundaki sorular daha çok ilk giriş seviyesini temsil eden daha kolay soruları kapsar. A plus grubu ise konuları kavramaya ve ilerletmeye yardımcı olacak orta seviye zorluğa sahiptir.

tyt-matematik-kitap-onerileri-

Karekök Yayınları TYT Matematik Soru Bankası(Orta Seviye)

Karekök Yayınları basımları, önceki yıllardaki sınavlarda soru benzerlik yapısı bakımından yakaladığı başarıyla, sınav hazırlık süreçlerinin en önemli kaynakları arasında bulunuyor. 2022 TYT matematik hazırlık sürecinde de soru bankasıyla güncel ÖSYM soru tarzına uygun olarak hazırlanmıştır. Standart ve yanı sıra farklı soru tipleriyle, konulara her açıdan çalışabilmeye yardımcı olur. 400 sayfadan oluşan kitap akıllı tahta ve uzaktan eğitime de uygundur.

tyt-matematik-kitap-onerileri-

Tammat Yayıncılık TYT Matematik 4.0 TYT Geometri 4.0 Soru Bankası

2022 TYT’ deki sayısal bölüm konularına yönelik kapsamlı bir soru bankasıdır. Çift taraflı kitabın bir tarafı matematik sorularından, diğer tarafı geometri sorularından oluşuyor. Böylelikle diğer pek çok soru bankasına nazaran her bir konuda daha kapsamlı ve daha yüksek sayıda soru çözebilme şansı veriyor. ÖSYM’nin yeni tarz soru tipine uygun soruların yer aldığı kitap “Akıllı Tahta ile Uyumlu” özelliğine de sahiptir.

YKS (TYT-AYT) Konuları için TIKLAYINIZ

TYT Matematik Youtube Kanal Önerileri için TIKLAYINIZ

En güzel nevresim takımı modelleri Madame Coco 'da sizi bekliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.