2024 YKS (TYT-AYT) Biyoloji Youtube Kanal Önerileri

15.07.2023
A+
A-

Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) kendi imkânları ile çalışan birçok aday sınava hazırlanırken örnek soru çözümleri ve video dersleri izleyebileceği Youtube Kanal Önerilerini merak ediyor. Bu yazımızda sizlere 2024 YKS (TYT-AYT) Biyoloji dersi için kanal tavsiyelerinde bulunacağız.

2024 YKS (TYT-AYT) Biyoloji Youtube Kanal Önerileri

2024 YKS (TYT-AYT) Biyoloji Youtube Kanal Önerileri

Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) kendi imkânları ile çalışan birçok aday sınava hazırlanırken örnek soru çözümleri ve video dersleri izleyebileceği Youtube Kanal Önerilerini merak ediyor. Bu yazımızda sizlere 2024 YKS (TYT-AYT) Biyoloji kanal tavsiyelerinde bulunacağız.

Çalışmalarınızdan verim almak için Youtube’ den videoları izlerken mutlaka not almaya dikkat edin. Böylelikle konuları daha çabuk kavrayabilirsiniz. Diğer bir husus ise uzun ve sıkıcı gelen videoların hızını ekranın altındaki ayarlar düğmesinden basarak hızlandırabilirsiniz. Kısa süre içerisinde daha çok soru çözümlü soru imkânı bulabilirsiniz. Şimdi de Biyoloji youtube kanal önerilerini anlatmaya başlayalım.

 

2024 YKS (TYT-AYT) Biyoloji Youtube Kanal Önerileri

Aşağıda sizler için önerilerde bulunduğumuz kanalların tanıtım ve ilgili ders videolarının youtube ekranlarını paylaştık. İlk izlenim için kanalı deneyebilir sonrasında kanala abone olarak yeni gelen videolardan da haberdar olabilirsiniz.

OnBilim Biyoloji

Onbilim Biyoloji kanalı 2022 yılında yayına girmiş bir biyoloji eğitim kanalıdır. Lise öğrencilerine yönelik biyoloji içerikleri ile AYT ve TYT sınavları ve “Daha önce sorduğum yazılı soruları” serisi ile yazılılarından yüksek puan alarak öğrencilerine Youtube, İnstagram ve Tiktok üzerinden olabildiğince destek olmayı hedeflemektedir.

Kanalda eğitim veren öğretmen kimdir?

Moleküler Biyolog unvanına sahip olan Banu Can OLGUN, Marmara Üniversitesi-Pedagojik Formasyon eğitimi ile birlikte kariyerine Biyoloji Öğretmeni olarak devam etmektedir. Çeşitli okullarda görev aldıktan sonra YouTube, İnstagram ve Tiktok üzerinden biyoloji eğitimleri vermektedir.

Neden “OnBilim Biyoloji” Kanalını İzlemelisiniz?

  1. Zengin içeriğinde; TYT – AYT Konu Anlatımı, 9, 10, 11 ve 12.sınıf yazılı hazırlık videoları, animasyonlarla biyoloji videoları, soru çözüm videoları mevcuttur.
  2. Her hafta düzenli olarak iki veya üç yeni içerik eklenmektedir.
  3. Video içerikleri yoğun sıklıkla görsel ve animasyonlarla desteklenmekte olup klasik ders anlatımından ziyade pro-aktif öğrenmeyi sağlamaktadır.
  4. Biyoloji ezberlenerek değil mantık kurularak öğrenilebilecek bir alandır. Bu sebeple, videolarda sıklıkla kullanılan görseller ve animasyonlar aracılığıyla;
  5. anlatılan konuyu kafanızda kolayca canlanmasını sağlayarak,
  6. örnekler sayesinde gündelik yaşamla ilişkisini sağlam bir şekilde kurarak,
  7. ders içerisinde çeşitli sorulara yorumlarda vereceğiniz cevaplar ile pro-aktif katılım sağlayarak

Hedefinizdeki üniversiteye/başarı sıralamasına en kolay şekilde ulaşmanıza yardımcı olacağım.

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız.

Hocalara Geldik (Her Seviye için Uygun)

Hocalara geldik kanalı, her biri alanında uzman bir ekibin bir araya gelerek oluşturduğu bir projedir. Kanalımız tamamen kendi imkânları ile tüm içerikleri profesyonel bir şekilde hazırlamaktadır. Hocalara geldik youtube kanalımızın birincil amacı öğrencinin maksimum fayda sağlayacağı kaliteli bir içeriğe ulaşmasıdır. Kısa zamanda büyük bir abone kitlesine ulaşan kanala 1 milyonu geçkin kişi kaydoldu. Ders anlatan hocaların eğlenceli anlatım tarzı öğrenciler tarafından beğeniliyor. Her seviyeye hitap eden anlatım tarzları kanalın büyümesinde etkin oldu. Sizler de sıkılmadan dersi dinlerken not alarak daha çok verim alabilirsiniz. Kanal abonelerinden bir öğrenciye ait yorum: “Hoca gerçekten çok güzel biyoloji anlatıyor videoda anlatan hocalardan hiçbir şey anlamam normalde ama bu hoca efsane anlatıyor, hep bu hoca anlatsın” diğer bir yorum “bir matematik lisans öğrencisi olarak söylüyorum daha öz ve daha iyi bir anlatım daha önce görmedim elinize sağlık hocam çok başarılı”  ve bir yorum daha “Allah sizden razı olsun valla hocam YKS’ ye çalışırken güncel konuları nereden dinleyeceğim derken sizin videoları gördüm hem için hazırlanmış hem de fundamentals falan bir kaç kişi önermişti ama siz konuyu daha hakim bir şekilde anlatıyorsunuz konuyu kafada daha iyi bir şekilde oturtuyorsunuz ve en sevdiğim; biliyoruz diye kısa kısa geçmeden tam tersi detayları temel baz alarak veriyorsunuz”

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız.

FUNDAmentals Biyoloji

FUNDAmentals Biyoloji YKS (TYT+AYT) videoları, Biyoloji Öğretim Programına, ÖSYM ‘nin yeni sınav sistemine ve bu sınav sisteminde farklılaşan soru tiplerine uygun olarak hazırlanmıştır. 20 Kasım 2015 tarihinde Youtube katıldı. 17.964.684 görüntüleme ve 121 bin aboneye ulaştı. Kanala abone öğrencilerin yorumları şöyle: “Hocam yaklaşık 2 hafta önce başladım YKS biyoloji ye açıkçası başta ön yargılıydım fen yapamam diye ama sizi izledikten sonra testleri çözünce konulara hakim olduğumu fark ettim ve son konulardayım şuan bana ön yargımın yersiz olduğunu gösterdiniz çok teşekkür ederim Allah sizden razı olsun :)” diğer bir yorum “Hocam ben sizin büyük bir ihtimal MEB müfredatının ders kitaplarından gittiğinizi düşünüyorum. Eğer bu şekildeyse gerçekten en iyisini yapıyorsunuz. Çünkü tarih dersinde bile MEB ders kitaplarından soru geliyor. Ayrıca anlatımınız için de çok teşekkürler hocam. :)” ve diğer bir yorum daha “ 2 yıldır öğrenemediğim konuyu seninle öğrendim. Seni seviyorum. Artan netlerim senin sayende :)”

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız.

 

SELİN HOCA

Kanalın açıklaması Biyoloji hiç bu kadar kolay olmamıştı… ✓ YKS Biyoloji Serisi (80 video) (Yeni Müfredat) ✓ Adım Adım YKS Biyoloji (191 video) (ARŞİV) ✓ BİYOKAMP Serisi (33 video) ✓ BİYOKAMP 5’li Denemeleri (TYT + AYT) ✓ Son Prova Denemeleri ✓ 9 – 10 – 11 – 12. Sınıf Biyoloji Ders Notları ve Videoları ✓ YKS Biyoloji Tarama Sınavları ✓ TYT – AYT Biyoloji Deneme Sınavları ✓ YGS – LYS Biyoloji Deneme Sınavları ✓ Biyoloji Genel Soru Çözümleri ✓ LGS Anahtar Sorular Serisi ✓ LYS Anahtar Sorular Serisi ✓ Yazılıya Hazırlık Soruları (9 – 10 – 11 – 12. Sınıf) ✓ Limit Yayınları YKS Biyoloji Soru Bankası Çözümleri ✓ Kitap İncelemeleri ✓ Sohbet / Rehberlik. 28 Mart 2015 tarihinde Youtube katıldı. 26.026.390 görüntüleme ve 156 bin aboneye ulaştı. Selin Hoca kamalında yayımladığı videolar ile birlikte Biyoloji deneme sınavları, konu anlatım notları ve konu kavrama testleri PDF’si de paylaşmaktadır. Kanal abone öğrencilerin yorumu şöyle: “ Hocam sizi daha yeni keşfettim ve biyolojiyi baştan aldım çok kaliteli konuyu karman çorban anlatan değil de sade ve dolu bir şekilde anlatıyorsunuz hocam çok teşekkür ederim.” Diğer bir yorum “Biyolojinin en kolay konusu gibi görünen ama Biyolojinin en önemli alt yapı konusudur. Bu konuyu iyi anlamamışsak diğer konuları da anlamamız mümkün değil ve Selin Hocam bu efsane anlatımızdan ötürü çok çok teşekkür ederim. Her başlığı çok güzel bir şekilde ele almışsınız. Allah sizden razı olsun.”

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız.

 

Kampüs

Hayallerinizdeki üniversite için hazırlanırken Kampüs kanalı TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve AYT (Alan Yeterlilik Testi) alanında bilmeniz gereken dersleri alanındaki uzman hocalarıyla sizlerle paylaşıyor. Kampüs kanalı Tonguç akademiye ait bir kanaldır. Anlaşılır anlatım tarzını grafiklerle desteklemesi de öğrenciler tarafından beğenilen bir özelliğidir. Kanala ait abonelerin yorumu şöyle: “Hocam çok anlaşılır bir biçimde anlatıyorsunuz sayenizde biyoloji çalışırken sıkılmıyorum çok sağ olun” diğer yorum “Biyolojiye de bismillah deyip başladık. Başlar başlamaz hoca beni etkiledi ya su gibi hiç takılmadan ve her ayrıntısına kadar anlattı. Mükemmel bir anlatım gerçekten ilk defa anlamadığım tek nokta bile yok emeğinize ağzınıza sağlık hocam. 2022 Tayfaya başarılar.” Son olarak bir yorum daha “Biyolojiyi bu kadar mükemmel anlatabilen biri olacağını hiç düşünmemiştim. Hangi kaynaktan baktıysam bakayım, kâğıttakini okuyup geçiyorlar. Sizin gibi güzelce anlatamıyorlar. Ağzınıza sağlık.”

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız.

 

Bekir Avşar

Biyoloji dersi, yenilenen müfredata uygun olarak TYT ve AYT konularına göre oynatma listeleriyle verilmiştir. TYT ve AYT konu anlatımları eksiksiz bir şekilde kanalımda yeralmakla birlikte 9.sınıf, 10.sınıf, 11.sınıf biyoloji konu anlatımı oynatma listelerine de ulaşabilirsiniz. Ayrıca derece hedefi olan öğrenciler için hazırladığım Derece İçin Biyoloji videoları bu alandaki büyük bir eksiği kapatmaktadır. Sosyal medyada özellikle derece hedefi olan öğrenciler için sınırlı içerik olduğunu gördüğümden bu öğrenciler için; kaynak tavsiyesi, zaman yönetimi, çalışma stratejileri, sınav stratejileri, kısa, orta ve uzun vadeli hedef oluşturma gibi konularda rehberlik ve motivasyon videoları yayınlamaktayım. 2019 YKS için oluşturduğum 2019 YKS Rehberlik ve Motivasyon oynatma listesine de sürekli yeni videolar atmaktayım. Kanala ait yorumalar:” hangi insan böyle sanal bir platformda sırf insanlar bir şeyler öğrensin sınavlarını geçsin diye karşılıksız emek verir saatlerini harcar elinize emeğinize sağlık saygıdeğer hocam siz temiz kalpli bir insansınız Allah razı olsun bir sürü kişinin duasını alıyorsunuz o yeter.” Diğer bir yorum “ her biyolojicinin biyoloji ezber değildir olayları birbirine bağlaman gerekir mantık falan deyip de sadece Bekir Avşar’ın olayları birbirine bağlatıp bize mantığını öğretmesi… Galiba sınava son 34 gün kala biyolojiyi sevmeye başlıyorum.” Son olarak bir yorum daha “Hocam her şeyi mantığıyla anlatıyorsunuz süper ben aslında bitirmiştim sistemleri ama tekrar olsun diye yine de dinliyorum süpersiniz.”

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız.

 

Benim Hocam Biyoloji

15 Ocak 2014 tarihinde youtube katıldı. Birçok derste ve konuda videosu bulunan bir kanal. 969 bin aboneye yayın yapmaktadır.  Dilek Kuvvet ile hazırlamış oldukları video dersleri konu sıralaması ile izleyebilirsiniz. 63 ders videosundan oluşan seri ile ücretsiz olarak evde dershane hizmetini yaşayacaksınız. Videolar eğer uzun gelirse hızlandırarak izleyebilirsiniz. Kanala ait kitaplar ile birlikte daha da verim alabilirsiniz. Kanalın Biyoloji videolarını izleyen öğrencilerin yorumları: “Hayatınızda görüp görebileceğiniz en değerli en kıymetli ve gerçekten üstüne basa basa söylüyorum en iyi biyoloji anlatan öğretmendir. Birebir şahidim iki sene biyoloji dersimize girdi. Tam anlamıyla mükemmel.” Diğer bir yorum “ Anlatımınız çok güzel. Ancak hocam konuları elimizde ders notları yokmuş gibi işleseniz daha güzel olabilir.”

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız.

 

Çiğdem Hocam, Biyoloji Sınıfı ve Barış Hoca Biyoloji kanallarına da bakabilirsiniz.

 

YKS Konuları ve Soru Dağılımları

YKS Hakkında Her Şey için TIKLAYINIZ

YKS Çıkmış Sorular İndirmek için TIKLAYINIZ

YKS Kitap Önerisi | AYT-TYT Kitap Tavsiyesi

YKS Youtube Kanal Önerileri için TIKLAYINIZ

YKS Çalışma Programı İndir

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.