2023 YKS (TYT-AYT) Fizik Youtube Kanal Önerileri

20.07.2022
A+
A-

Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) kendi imkânları ile çalışan birçok aday sınava hazırlanırken örnek soru çözümleri ve video dersleri izleyebileceği Youtube Kanal Önerilerini merak ediyor. Bu yazımızda sizlere 2023 YKS (TYT-AYT) Fizik dersi için kanal tavsiyelerinde bulunacağız.

2023 YKS (TYT-AYT) Fizik Youtube Kanal Önerileri

2023 YKS (TYT-AYT) Fizik Youtube Kanal Önerileri

Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) kendi imkânları ile çalışan birçok aday sınava hazırlanırken örnek soru çözümleri ve video dersleri izleyebileceği Youtube Kanal Önerilerini merak ediyor. Bu yazımızda sizlere 2023 YKS (TYT-AYT) Fizik kanal tavsiyelerinde bulunacağız.

Çalışmalarınızdan verim almak için Youtube’dan videoları izlerken mutlaka not almaya dikkat edin. Böylelikle konuları daha çabuk kavrayabilirsiniz. Diğer bir husus ise uzun ve sıkıcı gelen videoların hızını ekranın altındaki ayarlar düğmesinden basarak hızlandırabilirsiniz. Kısa süre içerisinde daha çok soru çözümlü soru imkânı bulabilirsiniz. Şimdi de fizik youtube kanal önerilerini anlatmaya başlayalım.

 

2023 YKS (TYT-AYT) Fizik Youtube Kanal Önerileri

Aşağıda sizler için önerilerde bulunduğumuz kanalların tanıtım ve ilgili ders videolarının youtube ekranlarını paylaştık. İlk izlenim için kanalı deneyebilir sonrasında kanala abone olarak yeni gelen videolardan da haberdar olabilirsiniz.

Umut Öncül Hoca

2015 yılında Fizik dersi ile başlayan ve daha sonra yaptığım çalışmayı anlamlı bulan çok değerli öğretmen arkadaşlarımla çıktığımız bu güzel yolculuk bizi sizlerle buluşturmaya devam ediyor. Derslere farklı bir bakış kazandırmak, ders notlarını sizlerle paylaşmak, hedefinize ulaşmanız için önünüzdeki engelleri bir bir kaldırmak adına çalışmalarımıza tüm enerjimizle devam ediyoruz. İstatistikler:  18 Mayıs 2011 tarihinde katıldı 64 milyondan fazla görüntüleme ve 240 bin abonesi ile hala yayın yapmaktadır.

Bir öğrencinin Umut Öncül Hoca hakkındaki yorumu “ Merhabalar arkadaşlar eğer bu kanalı takip ediyorsanız gerçekten fizik konuları hakkında anlamak isteyip de anlayamayacağınız bir konu olacağını sanmıyorum şu an videosunun altına yorum attığım hoca ki alıcısı açık olan öğrenciye vermek isteyip de veremediği bir konu bir ders olduğunu düşünmüyorum. Bu güne kadar birçok fizik hocası tanıdım aralarında en eğlenceli ve en güzel şekilde dersi anlatan bu adamdı 🙂 Ben şu an üniversite 3. sınıf moleküler biyoloji ve genetik okuyan bir öğrenciyim belki diyebilirsiniz adam biyoloji okuyor fizikçiye yorum yapıyor, fizik bölümündeki arkadaşlarım hala bana çözemedikleri sorularda ne yapabilirim diye soruyorlar ayrıca fizik gerçekten her yerde ben hala fiziğin faydalarını görüyorum hayatımda mesela kullandığınız bir makinenin işleyişini öğrendiğinizde gerçekten o makineyle neler yapabileceğinizi anlayabilirsiniz ben bu gün bölümümde kullanılan bütün makinelerin ne işe yaradığını araştırıp öğrendim geriye sadece neler yapabileceğimi düşünmek kaldı ayrıca fizik ile alakalı karşıma çıkan derslerde diğer arkadaşlarım dersi veremezken ben tam not ile geçtim neyse konumuz bu değil 🙂 Ben seneler önce fizik gördüm ama görmekle kalmayıp o bakış açısını nasıl bakılması gerektiğini öğrendim ki şüphesiz ki bu adam bana nasıl bakılması gerektiğini öğrenmemde çok büyük rol oynadı ben bunları neden mi yazıyorum öyle bakınırken hocamın videosunu gördüm ve sizlere ne kadar şanslı olduğunu söylemek istedim sadece bu 🙂 Hocam uzun seneler geçti sizin derslerinizi alamamın üzerinden ama siz ki onca sene sonra bile olsa bana bunları söyletebildiniz çok değerli bir insansınız ister ders ister diğer konular olsun doğru yaklaşmayı kolay öğretmeyi bildiniz size teşekkür ederim iyi öğretmeler 🙂 Not: Bu adamın dersine giriyorsanız kıymetini bilin.

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız

Hocalara Geldik Fizik

‘’Sohbet tadında’’ videolarla başladığımız yolculukta her ders, her yeni konuya başlarken böyle söyler Hocalarımız… ‘’Kaliteli eğitim, her öğrencinin hakkıdır’’ bilinciyle öğrenci odaklı içerikler üretmeye devam eden ve öğrencileriyle birlikte büyüyen bir marka Hocalara Geldik. Videolar, internet sitesi, uygulamalar, dijital içerikler derken birbiriyle uyumlu, birbirini destekler yapıda güncel kitaplarla içerik üretimini de genişletiyor. İstatistikler 27 Kasım 2014 tarihinde katıldı. 500.668.504 görüntüleme ve 1,01 Milyon aboneye yayın yapmaktdır.

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız

Kolay Fizik

27 Aralık 2015 tarihinde Youtube’ye katıldı. Henüz 7 bin civarında aboneye yayın yapmaktadır. Anlaşılır konu anlatım tarzı ile eksik olduğunuz konuları tamamlama imkanı bulabilirsiniz. İzlenme sayısının azlığı sizi yanıltmasın. Eğer temeliniz iyi değilse bu kanaldan başlayabilirsiniz. Fiziğin kolay yolu…kolayfizik FIRAT KURT ( FIRAT HOCA ) En güncel fizik ders videolarını bu kanalda bulabilirsiniz. Fiziği kolaylaştırmaya çalışan bir kanal olmaya çalışıyorum.

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız

Benim Hocam Fizik

15 Ocak 2014 tarihinde Youtube’ ye katıldı. Birçok derste ve konuda videosu bulunan bir kanal. 969 bin aboneye yayın yapmaktadır.  Barış AKINCIOĞLU ile hazırlamış oldukları video dersleri konu sıralaması ile izleyebilirsiniz. 40 ders videosundan oluşan seri ile ücretsiz olarak evde dershane hizmetini yaşayacaksınız. Videolar eğer uzun gelirse hızlandırarak izleyebilirsiniz. Kanala ait kitaplar ile birlikte daha da verim alabilirsiniz.

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız

Fizikle Barış

Fizikle Barışma zamanınız geldi.20 yıllık öğretmenlik tecrübesi ile siz öğrencilere kısa zamanda fiziği öğretme çabasındayım. Sizleri sıkmadan ihtiyaç duyacağınız bilgileri eksiksizce vermeye çalışan kanalıma hoş geldiniz diyorum. Umarım güzel günler göreceğiniz geleceğinize bir nebze katkımız olur dileğiyle, İyi çalışmalar… 28 Aralık 2017 tarihinde youtube katıldı ve  92,9 bin aboneye yayın yapmakta. Kanala ait abonelerden birinin yorumu: “ Hocam her şey için teşekkürlerimi sunmak istiyorum sizlere. Bu sene fizikle alakalı doğru düzgün bir kanal ararken Allah sizle karşılaştırdı beni. Çok kaliteli bir ders anlatış şekliniz var size olan saygım çok büyük. 2.5k dayım ve bunda çok fazla payınız olduğunu bilmenizi isterim. Bütün arkadaşlarıma sizi tavsiye edeceğimden emin olabilirsiniz umarım daha da iyi yerlere gelirsiniz. Kendinize iyi bakın hocam sağlıcakla kalın.”

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız

Papatya Hoca

Papatya Hoca ile Fizik derslerine hazırlanmak ister misiniz? Online eğitim platformumuzda istediğiniz dersi istediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz. Ayrıca ders notlarını inceleyerek konuları pekiştirebilirsiniz. 20 Ekim 2016 tarihinde yayına başladı ve 24,7 aboneye yayın yapmaktadır. Videolarının izlenme sürelerinin azlığı sizi yanıltmasın hocamızın motivasyon konusundaki başarısı da göz ardı edilemez.

Kanal Videosu

Öğreten Olsa Kanalı- YKS Fizik-YENER HOCA

Kanalın Fizik dersi ile ilgili kısmını Yener Hoca üstlenmektedir. Enerjik ders anlatımı ile sizler de dikkatle dinleyeceksiniz. 49 seri videodan oluşan konu anlatımı ve soru çözümleri ile eksik olduğunuz kısımları tamamlama imkanı bulabilirsiniz. İşte konular: *Fizik bilimine giriş *Fizik nedir ? *Fizik fizik bilimine giriş konu anlatımı *Fizik bilimine giriş soruları *Fizik bilimine giriş konu anlatımı *Fizik bilimine giriş kavram haritası *Fizik bilimine giriş klasik sorular *Fizik bilimine giriş konu *Fizik bilimine giriş konu anlatım *Fizik bilimine giriş konu anlatım *Fizik bilimine giriş konusu *Fizik bilimine giriş *Fizik bilimine giriş soru çözüm *Fizik bilimine giriş soru çözümü *Fizik bilimine giriş test *Fizik bilimine giriş *Fizik bilimine giriş özet *Fizik bilimine giriş çözümlü soru *Bilimsel yöntem *Fiziğin Alt Dalları *Gözlem, Çıkarım, Nicel gözlem, Nitel gözlem *Bağımlı Değişken, Kontrol Değişkeni *modelleme, füzyon, fizyon, radyoaktif Kanal abonelerinden birine ait yorum: “hocam başta çok teşekkür ederim helal edin hakkınızı Fiziği anladım diye bilirim tamamlanırsa bir de sayenizde yaklaşık 7 net yapıyorum çok teşekkür ederim bütün meslek liseli hedefi büyük olan arkadaşların kullanmasını tavsiye ediyorum ben anladım ya arkadaşlar Fiziği ben sevdim ya siz de sever ve anlarsınız her şey için teşekkürler hocam iyi ki varsınız :)”

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız

Şeker Tadında Fizik

Pandeminin başından itibaren ben de öğrencilere hizmet vermek adına YouTube kanalımda hizmet vermekteyim. Konu Anlatımları, Çıkmış soru çözümleri ve deneme videoları üretiyorum. İlgilenen arkadaşlar için

Kanal Videosunu izlemek için tıklayınız

 

Sizlerin de önerdiği kanallar varsa yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

YKS Konuları ve Soru Dağılımları

YKS Hakkında Her Şey için TIKLAYINIZ

YKS Çıkmış Sorular İndirmek için TIKLAYINIZ

YKS Kitap Önerisi | AYT-TYT Kitap Tavsiyesi

YKS Youtube Kanal Önerileri için TIKLAYINIZ

YKS Çalışma Programı İndir

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Servet dedi ki:

  Henüz 1600 abonesi olmasına rağmen FİZMATSERHAT kanalına da göz atmanızı öneririm gerçekten seviye olarak çok güzel anlatıyor.

 2. Mehmet Şeker dedi ki:

  Merhaba. Pandeminin başından itibaren ben de öğrencilere hizmet vermek adına YouTube kanalımda hizmet vermekteyim. Konu Anlatımları,Çıkmış soru çözümleri ve deneme videoları üretiyorum. İlgilenen arkadaşlar için;

  sekertadindafizik

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba Hocam Youtube Kanalınızı tanıtan kısa bir yazı gönderirseniz sizi de sayfaya ekleyeyim. Emeğiniz sağlık