2024 TYT Kimya Konuları ve Soru Dağılımı PDF

07.07.2023
A+
A-

2024 TYT’ ye hazırlanan adaylar için “2024 TYT Kimya Konuları” ve “2024 TYT Kimya Soru Dağılımı” hakkında detaylı bilgilendirme yapacağız. Temel Yeterlik Testi Kimya konularına çalışmaya başlamadan önce hangi konulardan sorumlu olduğunuzu bilmek sizler için faydalı olacaktır. Bu yazımızda MEB müfredatına uygun olarak hazırlanmış 2024 TYT Kimya konularını ayrıntılı olarak listeleyeceğiz. İsterseniz 2024 TYT Kimya Konuları PDF dosyasını da indirebilirsiniz.

2024 TYT Kimya Konuları ve Soru Dağılımı PDF

2024 TYT Kimya Konuları ve Soru Dağılımı PDF

2024 TYT’ ye hazırlanan adaylar için 2024 TYT Kimya Konuları ve 2024 TYT Kimya Soru Dağılımı hakkında detaylı bilgilendirme yapacağız. Temel Yeterlik Testi Kimya konularına çalışmaya başlamadan önce hangi konulardan sorumlu olduğunuzu bilmek sizler için faydalı olacaktır. Bu yazımızda MEB müfredatına uygun olarak hazırlanmış 2024 TYT Kimya konularını ayrıntılı olarak listeleyeceğiz. İsterseniz 2024 TYT Kimya Konuları PDF dosyasını da indirebilirsiniz.

TYT Fen Bilimleri testinde adaylara Kimya dersinden 7 adet soru yöneltilmektedir. Genel olarak 9. ve 10. sınıf konularını kapsayan sorular çıkmaktadır. Son yıllarda uygulanan sınavlarda ÖSYM adaylardan bilgiyi kullanma ve günlük hayattaki sorunlara çözüm üretmesini istemektedir. Bu sebeple TYT kimya soruları gerçek hayattaki konularla ilişkili şekilde sorulmaktadır.

TYT Kimya en çok soru çıkan konular: Kimya Bilimi, Atomun Yapısı, Kimyasal Türler Arası Etkileşimler ve Karışımlar olarak sıralayabiliriz. Çalışma planınızı oluştururken dikkate alırsanız sizin faydanıza olacaktır. 2024 TYT Kimya konuları şunlardır:

TYT Kimya Konuları 2024

 • Kimya Bilimi
  Kimyanın Gelişimi ve Sembolik Dili
  Kimyanın Çalışma Alanları
  Kimya Uygulamalarında İş Sağlığı ve Güvenliği
 • Atom ve Periyodik Sistem
  Atom Modelleri
  Atomun Yapısı
  Elementlerin Periyodik Sistemdeki Yerleşim Esasları
  Elementlerin Sınıflandırılması
  Periyodik Özelliklerin Değişimi
 • Kimyasal Türler Arası Etkileşimler
  Güçlü ve Zayıf Etkileşimler
  Fiziksel ve Kimyasal Değişimler
  İyonik Bağ
  Kovalent Bağ
  Metalik Bağ
 • Kimyasal Hesaplamalar
 • Kimyanın Temel Kanunları
 • Asit, Baz ve Tuz
 • Maddenin Halleri
 • Karışımlar
  Homojen ve Heterojen Karışımlar
  Çözünme ve Çözünmede Oluşan Etkileşimler
  Çözünme Prensibi ve Çözeltilerin Sınıflandırılması
  Çözünmüş Madde Oranlarını Belirten İfadeler
  Çözeltilerin Özellikleri
  Ayırma ve Saflaştırma Teknikleri
 • Doğa ve Kimya
 • Kimya Her Yerde

TYT Kimya konularını yukarıdaki listede paylaştık. Sayfanın sonunda konuları PDF dosyası olarak indirebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz zaman kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

TYT Kimya Soru Dağılımı 2024

tyt_kimya_konulari_soru_dagilimi_tablo

TYT Kimya Soru Dağılımı 2024

YKS (TYT-AYT) Konuları için TIKLAYINIZ

>>Tüm 2024 TYT Konuları TEK sayfada<<

TYT Kimya Kitap Önerileri için TIKLAYINIZ

Yukarıdaki tabloda TYT Kimya konularının yıllara göre soru dağılımlarına yer verdik. En çok soru çıkan konuları tespit ederek çalışmalarınızı bu doğrultuda şekillendirebilirsiniz. İsterseniz sitemizden de çalışma programı indirebilirsiniz.

2024 TYT Kimya Konuları PDF İndir

Ders çalışırken sürekli olarak internetten konuları araştırmak yerine konuların PDF’sini sitemizden indirebilirsiniz. İnternet erişimine uzak olduğunuz vakitlerde bilgisayarınıza veya telefonunuza konuların PDF’sini indirerek konulara kolay yoldan erişebilirsiniz. Kimya Konuları Tıkla PDF İndir

2024 TYT Kimya Çalışma Takip Çizelgesi

Temel  Yeterlilik Sınavı Kimya ders takip çizelgesi ile Kimya dersindeki performansınızı göreceksiniz. Eksik olduğunuz konuları tamamlamak için plan yapabileceksiniz. Böylece planlı ve programı çalışmanın hakkını vermiş olacaksınızdır. TYT Kimya çalışma takip çizelgesinde konu çalışmaya ağrılık verdiğiniz kadar bol bol soru çözmeye de ağırlık verin. TYT kitap önerileri yazısında tavsiye edilen Kimya kaynaklarından yararlanabilirsiniz. 

yks-tyt-kimya-ders-takip-cizelgesi-pdf-indir-calisma-plani

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.