Sakarya Üniversitesi İlitam Hakkında Genel Bilgiler

05.06.2020
A+
A-
Sakarya Üniversitesi İlitam Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya Üniversitesi İlitam Hakkında Genel Bilgiler

1.) Dönemlik harç 813.5 tldir.

2.) Dönem başı 6 ders 

3.) Vizeler yüzde 10 etkili ve online üç tane 5 soruluk sınav var. 

4.) Geçme notu dd dc almak istiyorsan 40 kadar düşüyor ama ortalama etkisi az oluyor cc ortalama 65 ( final şartı değil ödev+ vize+ final) 

5.) Klasik sınav yok hepsi test 

6.) Aa almak için 85 üstü almak lazım 

7.) Çan eğrisi var.

8.) Kitap verilmiyor. Sistemdeki pdfler çıktı alınabilir yada özçıpadan sipariş verilir. 

9.) Kuran sınavı randevu sistemi hafta içi istediğin güne alabilirsin. Kendi hoca girme ihtimali %50 sözlü sınav dışında hafta sonu test tecvid sınavı var mülakkat tecvid sorulmuyor. 

10.) Yeterlik haftası mecbur denilse de değil ama üniversite gitmek havasına solumak hocalarla tanışıp sorular sormak keyifli oluyor. 

11.) Her dönem sadece 6 ders var. Her dersten ödev mevcut gözünüzü korkutmasın en az iki ay süre veriliyor bu ödevler yüzde on etkili finalde ki 3 soruya bedel ödevlerimizde öyle acayip zorluyan ödevler değil.

12.) Kalacak yerler hiç sorun değil her bütçeye uygun yurt öğretmen evleri mevcut 

13.) Formasyon alma şansınız her yerden var size bağlı ortalamanızı yüksek tutarsanız her yerden alırsınız.

14.) Diplomada ilitam yazmıyor.

15.) Hafiz iseniz ve Arapça biliyorsanız kuran hadis Arapça ve tefsir sizin için kolay olur. Arapça bilen Osmanlıcadan da geçer.

16.) Felsefeye takıntınız yoksa felsefe mantık kelam gibi dersler sizin için beyin jimnastiği olur. Eğer hayal gücünüz senaryo yazma kabiliyetiniz varsa hukuk ve Fıkıh dersleri sizin için macera filmi gibi heyecan verir. 

17.) İnsanlık noktasında Kemalat elde edilmişse ahlak dersleri bir kat Kemalat kazandırır. Bunların hepsinin yanında hakiki lezzet ve zevk elde etmek için tasavvuf bir asansör olur yukarılara çıkmak için biraz alakanız var ise.

18) 1. Dönem sems leyl beled ve aşağısı infitar 2. Donem yasin mulk neb ayetul kursi bakara son ayetler hasr son ayetler 3. Dönem 5 tane ezber 4. Dönem 5 tane ezber her seferinde mutlaka yasin tebareke amme sorulur tahkik üzerine okunuyor ezberler güzel bir çalışma ile 2 senede biter.

19.) Yok bunlar buyuk mesele başaramam derseniz bence hiç ilahiyat okumayı düşünmeyin.

 

Not: Bu bilgiler üniversite öğrencilerinin yorumlarına dayalı olarak yazılmıştır. Doğruluğunu ilgili üniversitenin sitesine girerek teyit edebilirsiniz.

 

Diğer İlitam Programları İçin Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gülsüm dedi ki:

    Merhaba.Cıkmış sorular sınavlarda etkilimi ve nereden ulaşabiliriz