Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı Bursları Hakkında

07.07.2018
A+
A-
Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı Bursları Hakkında

Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı Bursları Hakkında

 

 

Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı bursları Lisans ve Lisansüstü düzeyde öğrenim gören başarılı ve maddi imkanları yetersiz öğrencilere verilmekte, karşılıksız ve öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır.

 

 

Burs verilecek Fakülte Bölümleri

Tıp Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Mühendislik Fakültesi

 

 

Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı tarafından her yıl yeniden tespit edilen ve ilan edilecek kontenjan, tutar ve sürelerde verilecek karşılıksız burslarla ilgili lisans, tezli yüksek lisans öğrencilerine vakfımız tarafından verilecek burslar toplam kontenjana dahil olup bu kontenjanın en fazla % 20’si kadarı da SARBAK METAL TİCARET VE SANAYİ A.Ş. çalışan personelinin çocuklarına burs olarak verilecektir. Bu burs % 20 lisans veya lisansüstü şeklindedir. %10 Kontenjan Mütevelli heyeti başkanına projelendirmek üzere ayrılır. Projelendirilemeyen bursiyer sayısı vakfın burs yönetmenliğinde olduğu şekilde değerlendirilir. Burs imkanından yararlanmak isteyen öğrencilerin başvuruları her yıl Eylül ayının başından itibaren vakfımıza yapılmakta olup, başvurular Eylül sonunda bitmektedir.Burs bağlanması başvuruların kabulü ile birlikte Ekim ayında başlar.

 

 

Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı burs komitesi tarafından yapılan değerlendirme ile aday ve yedek olarak belirlenen bursiyerler arasından adayların başarı durumları ve maddi desteğe ihtiyaçları esas alınarak belirlenir.

 

 

Burslarımızdan 2018 – 2019 ögrenim yılı için toplam 50 kişi yararlanacaktır. Karşılıksız olarak yapılacak yardım 350TL /ay’dir ve 9 ay süre ile burs verilir.

 

 

Başvuru Formu İçin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.