2024 TYT Deneme Sınavı PDF İndir (ÖSYM)

03.08.2023
A+
A-

Sizlerin çalışmalarını kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmış olan TYT denemelerine aşağıdaki linke tıklayarak indirebilirsiniz. 2024 YKS-TYT denemelerini çözerek sınavdaki hedeflediğiniz başarınız hakkında tahminde bulunabilir ve eksik olduğunuz mevzular üzerine yoğunlaşabilirsiniz. 

2024 TYT Deneme Sınavı PDF İndir (ÖSYM)

2024 TYT Deneme Sınavı PDF İndir

 

ÖSYM tarafından yapılan değişiklik ile Temel Yeterlilik Sınavı diğer bir değişle TYT artık sıkça duyacağımız ve  üniversite sınavlarına girecek adaylar için düzenlenmiş birinci oturumun adıdır. Yapılacak olan bu sınavda adayları Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimleri derslerinden gelecek sorular bekliyor. Temel Yeterlilik Testinde sınava girecek öğrencilere 120 soru yöneltilecek. Sınava ayrılan süre ise 135 dakika olarak ayarlanmıştır. Bu testten alınan puanın etkisi diğer testlere yüzde kırk (%40) oranında olacaktır.

İki yıllık bölüm okumak isten her aday bu testi çözecek ve ikinci-üçüncü oturuma isterlerse girmeyeceklerdir. Sınava girecek adayları zorlayacak kurallardan birisi de temel yeterlik testi puanınızın değerlendirilebilmesi için Türkçe ya da Matematik testlerinin birinden net bazında  0.5’lik (0,5 net yapmak) bir değer almaz gerekiyor.  Sizlerin çalışmalarını kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmış olan TYT denemelerine aşağıdaki linke tıklayarak indirebilirsiniz. YKS-TYT denemelerini çözerek sınavdaki hedeflediğiniz başarınız hakkında tahminde bulunabilir ve eksik olduğunuz mevzular üzerine yoğunlaşabilirsiniz. 

 

Aşağıdaki linklere tıklayarak ücretsiz bir şekilde bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

TYT Deneme Sınavı-1
TYT Deneme Sınavı-2
TYT Deneme Sınavı-3
TYT  Deneme Sınavı-4
TYT  Deneme Sınavı-5
TYT   Deneme Sınavı-6
TYT   Deneme Sınavı-7

 

YKS Konuları ve Soru Dağılımları

YKS Hakkında Her Şey için TIKLAYINIZ

YKS Çıkmış Sorular İndirmek için TIKLAYINIZ

YKS Kitap Önerisi | AYT-TYT Kitap Tavsiyesi

YKS Youtube Kanal Önerileri için TIKLAYINIZ

YKS Çalışma Programı İndir

 

TELİF: Dokümanlarımızı dosya paylaşım sitelerinden almaktayız. Herhangi bir telif hakkı bulunulması durumunda sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmez. Telif Hakkı bulunulması durumunda bizimle iletişime geçildiği taktirde içerik 3 iş günü içerisinde sitemizden kalıcı olarak silinir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.