2023 LGS 8.Sınıf Görsel Okuma Soruları PDF İndir

12.08.2022
A+
A-
2023 LGS 8.Sınıf Görsel Okuma Soruları PDF İndir

2023 LGS 8.Sınıf Görsel Okuma Soruları PDF İndir

Yeni LGS soruları içerisinde dikkat çeken soru tarzlarından birisi olarak Görsel Okuma soruları gelmektedir. Kimi öğrenciler soruları kolaylıkla çözebilirken kimisi de yapamaz ve umutsuzluğa düşer. Bu durumun üstesinden gelme yollarını aramaktan ziyade pes etme eğilimi gösterir. Zor olan bu durumun üstesinden gelmektir. Sizlere Liseye Geçiş Sınavında görsel okuma sorularını çözmenizde yardımcı olası amacıyla ilgili yayın evi tarafından ücretsiz olarak sunulan kaynağı paylaşıyoruz. Öncesinde sistemi tanımak adına yazımızı okumaya devam edelim. 2018 Yılı itibariyle liseye giriş sınav sistemi değişti.

 

Yeni gelen sınavın adı Liseye Geçiş Sınavı (LGS) oldu. Nitelikli lisede okuyup meslek sahibi olmak isteyen öğrenciler yeni LGS‘ye girecekler. Sınav iki oturumdan oluşuyor: Sözel ve sayısal. Öğrenciler tarafından merak edilen diğer bir konu ise soruların nasıl olacağı yönünde. Bunun için MEB tarafından yayımlanan örnek soruları çözebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere sözel bölüm derslerinden 2023 LGS 8.Sınıf Görsel Okuma Soruları PDF İndir kaynağını paylaşacağız. Kitabın yayın evi tarafından tanıtım amacıyla yayımlanmıştır. Sizler de bu kaynağı indirerek çalışmalarınıza farklı kaynak sağlamış olabilirsiniz. Akıllı tahtaya da uyumlu olarak kullanabilirsiniz.

 

2023 LGS 8.Sınıf Görsel Okuma Soruları PDF İndir

 

TELİF: Dokümanlarımızı dosya paylaşım sitelerinden almaktayız. Herhangi bir telif hakkı bulunulması durumunda sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmez. Telif Hakkı bulunulması durumunda bizimle iletişime geçildiği taktirde içerik 3 iş günü içerisinde sitemizden kalıcı olarak silinir.

Tavsiye Yazılarımız

LGS'ye kaç gün kaldı?

LGS Konuları ve Soru Dağılımı için TIKLAYINIZ

LGS Kitap Önerileri 8.Sınıf Kaynak Kitap Tavsiyeleri için TIKLAYINIZ

LGS Çalışma Programı PDF İndirmek için TIKLAYINIZ

LGS Deneme Sınavı PDF indir | Sayısal-Sözel Arşiv

LGS Çıkmış Soruları İndirmek için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Aysema dedi ki:

  cevap anahtarı neden görünmüyor

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Testin sonunda yer almakta

 2. Ezel dedi ki:

  Cevap anahtarı niçin yok

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   İndirdiğiniz yayınevinin sitesinde video çözüm olarak yüklüdür. Oradan izleyebilirsiniz.

   1. kağan dedi ki:

    linkini bırakır mısınız

    1. Cemre dedi ki:

     İndiremiyorum