2019-2020 Sabahattin Zaim üniversitesi Eğitim Ücretleri Ne Kadar?

13.05.2019
A+
A-
2019-2020 Sabahattin Zaim üniversitesi Eğitim Ücretleri Ne Kadar?

2019-2020 Sabahattin Zaim üniversitesi Eğitim Ücretleri Ne Kadar?

2019- 2020 eğitim öğretim yılında tercihini Sabahattin Zaim Üniversitesinden yana kullanmak isteyen öğrenciler için eğitim ücretlerinin ne kadar olduğunu sizler için araştırdık. Lisans, Önlisans ve Dikey Geçiş Öğrencileri için uygulanan fiyatlar her yıl değişiklik göstermektedir. Sabahattin Zaim Üniversitesinde okumanın yıllık ücretini merak eden adaylar öncelikle aşağıdaki tablodan ücretleri kontrol edebilirler. 2019-2020 yılı için uygulanacak fiyatların güncel halini inceleyip ücretler hakkında fikir sahibi olabilir ve tercihinizi ona göre yapabilirsiniz. 

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi 2019-2020 Lisans programları öğrenim ücreti gerek Türkiye’den gerekse tüm dünya ülkelerinden öğrenciler için 38,000 TL’dir. 

Üniversitemizin öğrencilerine sağladığı burs imkanlarına göre öğrenim ücretleri;

%100 burs: 0 TL

%75 burs: 9500 TL

%50 burs: 19,000 TL

%25 burs: 28,500 TL

Dil hazırlığı yılının öğrenim ücreti bölüm ücretinden farklıdır. 2019-2020 eğitim yılı Hazırlık sınıfı öğrencileri için öğrenim ücreti 35,000 TL’dir. 

Burs oranlarına göre hazırlık sınıf ücreti: 

%100 burs: 0 TL

%75 burs: 8,750 TL

%50 burs: 17,500 TL

%25 burs: 26,250 TL

Not: Ücretlerimiz yıllık enflasyon oranına göre artar.

İZÜ farklı türde burs olanakları sağlamaktadır. Öğrenci üniversiteye kabul ile kazanabileceği eğitim ücreti bursları şunlardır: %100 %75, %50 ve %25 öğrenim ücreti bursu.

 

Akademik başarı bursu: Bu burs öğrencinin derslerinden aldığı notların ortalamasına göre verilir. Sınıfında en başarılı 3 öğrenciden, birinciye %100, ikinciye %75 ve üçüncüye %50 oranında akademik başarı bursu verilir. Öğrencinin dönem sonu not ortalaması 3.00 altına düşmediği sürece bu burs devam eder.

Ödeme Yöntemleri

Güvenlik ve sigorta nedeniyle İZÜ’nün nakit ödeme kabul etmediğini unutmamanız gerekir. Öğrenim ücretleri şu şekilde ödenebilir:

1. Kredi Kartı

Üniversitenin çevrimiçi ödeme sitesine girmelisiniz. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ödeme yapmak için herhangi bir kredi kartını kullanabilirsiniz: https://kampus.izu.edu.tr/odeme

Türkiye’de hizmet veren Türk bankalarından bir kredi kartınız (Bonus, Combo, Maximum, Paraf ve World) varsa, yıllık öğrenim ücretini 10 taksitle ödeyebilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz kredi kartının limiti öğrenim ücretinin tümünü ödemeye yetmiyorsa, kalan tutar için farklı bir kredi kartıyla ödeme yapmaya devam edebilirsiniz.

2. Banka Havalesi:

Öğrenim ücretini ödemenin bir diğeri de Banka Havalesi’dir. Banka hesabınız varsa, ödemeyi üniversitenin aşağıdaki hesaplarından birine yönlendirebilirsiniz. Nakit ödeme yapmak isterseniz, herhangi bir banka şubesine gidebilir ve üniversitenin hesabına para transferini isteyebilirsiniz. Ödeme yerine sadece transferin gerçekleşmesini istemeniz önemlidir. Öğrenim ödemesi yapma şeklinde bir talepte bulunursanız, banka çalışanları ödemenizi diğer ödemelerle karıştırır ve sizin muhtemelen sahip olmadığınız Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasıyla bu işlemi gerçekleştirebileceğinizi belirtir. Bu yüzden ödeme yerine transferi gerçekleştirmeniz önem arz etmektedir.

Ödeme açıklamasında “Ad Soyad, Pasaport No, Lisans Öğrenim Ücreti” ni dahil etmeyi unutmayın. Aksi takdirde, ödemeniz tanımlanamayan bir transfer olarak dikkate alınmayacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasına sahipseniz, ödeme ücretini bankaya 10 taksitte yapabilirsiniz. Başka bir deyişle, banka üniversiteye öder ve siz bankaya taksitler halinde ödersiniz.

Ödemeyi tüm akademik yıl boyunca veya bir dönem boyunca yapmanız gerekmektedir. 

 

 

Akademik Başarı Bursu

Not ortalamasına göre verilen bir başarı bursudur. Dönemlerindeki en başarılı üç öğrenci şu burs haklarını elde eder: Birinci olan öğrenciler %100 burs alır, ikinci olan öğrenciler öğrencileri %75 ek burs alır ve üçüncü olan öğrenciler %50 ek akademik başarı bursu alırlar. Öğrencilerin burslarını sürdürebilmeleri için sıralamalarını korumaları ve  ortalamalarını 3.0 üstünde tutmaları gerekiyor.  


Kefil Olunan Öğrenciler

Bir öğrencinin öğrenim ücretini ödemeyi kabul eden bir şirket veya kuruluş kayıt sırasında geçerli ve kefil olduklarına dair belgeyi sağlamaları durumunda, fatura öğrenciye verilir ve faturanın ödemesi derhal yapılır. Bir akraba ya da arkadaş tarafından kefil olunan bir öğrenci, kendi öğrenim ücretlerinden sorumlu olarak kabul edilir. Kefillik tarafından tüm ücretlerin bir kısmının ödenmemesi durumunda, ödenmemiş tutar öğrenciye fatura edilecektir.

Kardeş / Eş İndirimi

Üniversitemizde aynı düzey diploma programlarında öğrenim görmekte olan her bir kardeşe ve eşe ödemeleri gereken öğrenim ücreti üzerinden %10 oranında indirim yapılır. Bu indirim öğrencilerin aynı anda öğrenim gördüğü sürece geçerlidir.

Kardeş veya Eş indiriminin öğrenim ücretinize yansıtılabilmesi için; kayıt tarihlerinde ve öğrenim ücretini ödemeden önce, kardeş veya eş olduğunuzu kanıtlayan evraklarınızla birlikte Genel Sekreterlik Makamına hitaben dilekçe yazıp indirimin tanımlanmasını talep etmeniz gerekmektedir. Dilekçe yazı işlerine verilmelidir. Kardeş indirimi için her iki kardeşin de pasaport fotokopileri dilekçeye eklenmelidir. Eş indirimi için evli olduklarını gösteren belge/belgeleri (evlilik cüzdanı vb. ) dilekçeye eklemeleri gerekmektedir.

Not: Kayıt tarihlerinden sonra yapacağınız kardeş veya eş indirimi başvuruları bir sonraki akademik yıl için işleme alınır.


Burslar

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, bağışlar ve öğrenci ücretleri ile finanse edilen bir üniversite türüdür. Kar amacı gütmeyen bir vakıf üniversitesidir. Bu nedenle, üniversite herkes için kaliteli eğitim ve nitelik sağlama misyonuna sahiptir. İZÜ, uluslararası öğrenci maliyetlerinin yaklaşık %63’ünü sübvanse etmektedir. Üniversite her yıl bir burs kontenjanı belirler ve bu bursları gelecek vaat eden öğrencilerine sağlar. Tüm adaylar programa başvururken burs başvurusunda bulunabilirler, bunun için görevler kısmından ‘burs’ başlığını bulup burs oranını seçmeniz gerekir. Varsayılan seçim: “Burs almak istemiyorum” seçeneğidir. “Burs” maddesinden burs talebinizi belirtmezseniz, başvurunuz burs için değerlendirilemeyebilir. İZÜ’de burslar belirli oranlarla verilmektedir, bu yüzden başvuracağınız bursun miktarını başvurunuza uygun seçmeniz önem arz etmektedir. Lütfen kazandığınız bursun sadece öğrenim ücretini karşıladığını unutmayın. Belirli bir burs oranınız varsa, üniversite sadece öğrenim ücretinizi sübvanse eder, bu burs başka hiçbir masrafı kapsamaz. İZÜ’ye başlamadan önce yaşam ve eğitim maliyetlerinizi göz önünde bulundurmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.