Öğrenci Kredi Kartı Nedir? Öğrenci Kredi Kartına Nasıl Başvurulur?

20.11.2019
185
A+
A-

Kredi kartı denilince akıllara kart aidatları, ödenemeyen borçlar ve taksitler geliyor bu korkularımızı bir kenara bırakıyoruz. Aidat ücreti olmayan, ödeyebileceğiniz limitte, kampanyalarla dolu birçok banka kartı bulunuyor. Özellikle öğrenciler için seçkin güvenilir bankalardan alabileceğiniz öğrenci kartlardan aidatı olmayanları ve sizin için avantajlı kolaylıkla ulaşabileceğiniz banka kartlarını belirledik.

Öğrenci Kredi Kartı Nedir? Öğrenci Kredi Kartına Nasıl Başvurulur?

Öğrenci Kredi Kartı Nedir? Öğrenci Kredi Kartına Nasıl Başvurulur?

İster işçi ister memur, ister çalışan ister emekli olsun, hemen herkesin cüzdanında bir kredi kartı bulunuyor. Öğrenci için kredi kartı demek ise, cüzdandaki nakit paradan daha fazlası demek olduğu için gençler arasında en çok merak edilen konuların başında geliyor. Kredi kartı denilince akıllara kart aidatları, ödenemeyen borçlar ve taksitler geliyor bu korkularımızı bir kenara bırakıyoruz. Aidat ücreti olmayan, ödeyebileceğiniz limitte, kampanyalarla dolu birçok banka kartı bulunuyor. Özellikle öğrenciler için seçkin güvenilir bankalardan alabileceğiniz öğrenci kartlardan aidatı olmayanları ve sizin için avantajlı kolaylıkla ulaşabileceğiniz banka kartlarını belirledik.

Öğrenci kredi kartı seçenekleri kredi kartının alınabilmesi için bazı şartlar hem ilgili yönetmelikçe hem de bankalarca belirlenmiş durumda. Özellikle üniversite (ön lisans ve lisans) öğrencileri, ne yazık ki son derece kısıtlı şansa sahip: Ek kart veya kredi kartı. Birçok öğrenci aile fertlerinden birinin kullandığı kredi kartından edinilen ek kartları tercih ederken, görece daha az sayıdaki öğrenci ise kendi kredi kartına sahip oluyor.  

                              

Peki kimler bu öğrenci kredi kartlarını almalı?

Öğrenim kredi ve KYK bursu çıkmayan öğrencileri ek gelirleri de yoksa üniversite zamanlarını maddi sıkıntılarla ilerletme veya en kötüsü üniversiteyi bırakmak zorunda kalabiliyor. Bir işte çalışsak bile ay sonunda para aldığımız için ay içerisinde ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz. Bu durumlarda olan birçok üniversite arkadaşımızın olduğunu düşünüyorum. Yapacağımız şey kendimize en uygun güvenilir bir bankadan öğrenci kredi kartı almaktır.

ales-calima-taktikleriÖğrenci kredi kartlarının avantajları nelerdir? Normal kartlardan farkı ne?

Bankaların öğrenciler için aidatsız, taksit ve puan avantajlarla kredi kartı sahibi olmanızı sağlıyor. Her zaman kredi kartıyla alışveriş yapamıyoruz bazen de nakit ihtiyacımız olabiliyor. Düşük faizlerle nakit avans çekebileceğiniz bankalarda bulunuyor. Diğer kartlarda bulunan yüksek limitler bulunmuyor ödeyebileceğiniz makul limitlerle kredi kartı sahibi olmanızı sağlıyor. Limitleri istediğiniz gibi yani ödeyebileceğiniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Bu avantajlı öğrenci kredi kartlarına sahip olmak için belli şartlar bulunuyor.

Öğrenci kredi kartları almak için gereken belgeler nelerdir?

  • Nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi fotokopisi
  • Tüketici sözleşmesine imza atmak
  • Öğrenci belgesi

Öğrenci kredi kartı alma şartları nelerdir?

  • Türk vatandaşı olmak,
  • 18-25 yaş aralığında olmak

Kimler öğrenci kredi kartı başvurusunda bulunabilir?

Öğrenci kredi kartına sahip olmak istiyorsanız öncelikle bir yükseköğrenim kurumunda okuyor olmanız gerekiyor. Bunun dışında gerekli belgeleri tamamladıktan sonra kredi kartına sahip olmamınız için bir sebep yok. Bazı bankalarda 4 yıllık üniversite öğrencisi başvurabilir koşulu bulunabiliyor.

Öğrenci kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Başvuruyu kolay ve hızlı bir şekilde yapabileceğiniz yollardan bahsedeyim. İnternet bankalığından, bankaların şubelerinden, telefon bankacılığı sistemlerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuruyu yaptıktan sonra gerekli belgeleri bankaya iletmeniz ve tüketici sözleşmesini imzalamak zorundasınız.

11.siniflat-tytye-girebilir-miKYK bursu veya kredisi alanlar öğrenci kredi kartına başvuru yapabilirler mi?

KYK üstünden burs veya kredi alınıyor olsa bile öğrenci kredi kartı başvurusu yapılabiliyor. SMS ile başvuru yapılabileceği gibi, banka hesabı olanlar mobil veya internet şubeden de başvuru yapılabiliyor. Bu seçenekler dışında şubeden ve telefonla müşteri iletişim merkezi üstünden de başvuru yapılabiliyor. Bu kartı alanların ATM kullanımlarında ve internet alışverişlerinde dikkat etmesi gereken şeyler de var: ATM kullanırken banka kartının mı, kredi kartının mı seçileceğine dikkat edilmesi gerekiyor. İnternetten alışveriş yaparken de ön yüzdeki ve arka yüzdeki numaralara dikkat edilmesinde fayda var.

Öğrenci kredi kartı limiti ne kadar ve öğrenci kredi kartı limiti arttırılabilir mi?

Öğrenci kredi kartı limitleri bankalara göre değişiklik gösteriyor bu limitleri ödeme gücünüze göre ayarlayabiliyorsunuz. Limitler kartı aldıktan 1 sene sonrasında istenilirse arttırılabilir. Bu arttırmanın yapılabilmesi için kredi kartı ödemelerinizi zamanında ve düzenli olarak yapmış olmanız gerekiyor. Kredi kartı limitleri 500 TL ile başlayıp 1000 TL arasında olabiliyor. Arttırma işlemlerinde 500 TL limitler 1000 TL limite, 1000 TL limitler 2000 veya 2500 TL limite ve 2000 TL üzeri limitler 3000 TL limite arttırılabiliyor.

Öğrenci kredi kartı en iyisi hangisidir?

Sizin için seçtiğimiz güvenilir bankaların öğrenci kredi kartı fırsatlarını sıraladık. Bunları detaylıca inceleyin. Sizin için e iyisi hangisi olduğunu ihtiyaçlarınıza göre karar verip alabilirsiniz. Aidatı olmayan, ücretsiz EFT ve havale seçeneği olan, düşük faizle nakit avans çekebileceğiniz bankaları tercih edebilirsiniz.

ogrenci_kredi_kartı_basvurusu_ziraatÖğrenci kredi kartı Ziraat Bankasının sunduğu ürün: Bankkart Genç

 Tek kartın hem kredi kartı hem de banka kartı olarak kullanılabilmesine olanak tanıyan bu ürünü lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri alabiliyor. Özellikle de KYK kapsamında burs veya kredi almaya hak kazanan öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Söz konusu ödemeler bu karta yapılırken, oldukça cazip olanaklarla kredi kartı özelliği de açılabiliyor. Sonradan taksitlendirme seçeneğinin masrafsız olması ve limit olmasa bile belli bir orana kadar alışveriş yapılabilmesine olanak tanıyışı oldukça kullanışlı ve beğenilen iki özelliği. Ayrıca yıllık kart ücreti de bulunmuyor.

Ziraat Bankası Bankkart Genç Kartı Kimler başvurabilir?

Ziraat Bankası’nın öğrencilere özel kartı Bankkart Genç kartına Kredi Yurtlar Kurumundan kredi veya burs alan öğrenciler ve 18-26 yaş aralığında bir öğretim kurumunda lisans, yükseklisans veya doktora yapan öğrenciler başvurabilir.

Ziraat Bankası Bankkart Genç Kartının Özellikleri nelerdir?

Kart ücretsiz verilmektedir. Kartın özelliği hem kredi kartı hem de banka kartıdır. Nakit avans çekebilirsiniz veya kredi kartınızla yaptığınız ödemeler bir sonraki ay burs veya krediniz varsa otmatikmen çekilir. Ziraat bankası Bankkart genç birçok öğrenci tarafından kullanılmaktadır. ATM’lerine kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir banka kartıdır.

Ziraat Bankası Bankkart Genç Kartına Nasıl başvuru yapabilirim?

Başvuru yapmak için birçok seçenek bulunuyor. SMS ile başvuru yapmak istiyorsanız GENÇ BANKKART yazıp 4747 gönderin, internet bankacılığı, ziraat bankası uygulaması üzerinden, müşteri iletişim merkezinden veya en yakın ziraat bankası şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Kart teslimi başvurudan kısa bir süre sonra yapılmaktadır.

Ziraat Bankası tarafından sunulan Bankkart Genç’in dışında değerlendirilebilecek seçenekleri ise şöyle sıralayabiliriz:

ogrenci_kredi_kartı_basvurusu_is_bankTürkiye İş Bankası, tüm üniversite öğrencilerine hitap eden birden fazla ürüne sahip. Bunlardan bizim önerimiz ise “İş’te Üniversiteli Aidatsız Kredi Kartı” isimli ürün. Bu kartın özellikleri sahip olan öğrenciler hiçbir süre kısıtı olmadan aidat ödememektedir. Ayrıca Maximum kredi kartı özelliklerinden yararlanılabilmektedir. Kullanıcılar, son derece kısıtlı bazı olanaklardan yararlanamamaktadır. Temassız ödeme özelliği, dönemsel kampanyalar gibi olanaklar, bu kredi kartı sahiplerine tanınmamaktadır.

ogrenci_kredi_kartı_basvurusu_is_bankİş’te Üniversiteli Bankamatik Kartı

Nakit para taşıma veya saklama sıkıntısından sizi kurtaracak bir karttır. Karta nakit paralarınızı yatırabilir veya nakit paranızı çekebilirsiniz. Sadece nakit para yatırmak veya çekmek dışında alışverişlerinizde de kullanabilirsiniz. Başvurmak için öğrenci belgeniz ve nüfus cüzdanınızla en yakın İş Bankası şubesine gitmeniz yeterlidir.

 

 

ogrenci_kredi_kartı_basvurusu_vakif_bank_like_card VakıfBank Like Card tarafından sunulan ve ekstresi elektronik olarak istendiğinde kart ücreti ödetmeyen kredi kartı eğer kart ektresi isterseniz aylık 12 TL ödemeniz gerekiyor. Like Card’ın Wordpuan özelliği ile anlaşmalı yerden alışveriş yaptığınızda size Wordpuanlar kazandırıyor. Eğer sık alışveriş yapılan iş yerleri anlaşmalıysa, öğrenciler çok rahat Worldpuan kazanabilmektedir. Like sinema kampanyasıyla sinema bileti almadan önce kampanyaya katılarak indirimden yaralanabileceksiniz.

 

ogrenci_kredi_kartı_basvurusu_teb_bankTEB tarafından sunulan ÜniversiTEB Bonus Card

Üniversite öğrencilerine yönelik kampanyaları olan avantajlı bir karttır. Sinema ve tiyatro biletlerinde %50 indirimler, ÜniversiTEB Bonus Card’la yapacağınız alışverişlerde taksit imkanı, hesap işletim ücretleri olmayan ve ücretsiz havale seçenekleri bulunuyor.

 

TEB tarafından sunulan ÜniversiTEB Bonus Carda Kimler başvurabilir?

Minimum 4 yıllık üniversite bölümü okuyan ve yükseklisans öğrencileri başvurabilir. Başvuru içinde nüfus cüzdanı ve üniversite kimlik kartı yeterlidir.

TEB tarafından sunulan ÜniversiTEB Bonus Carda Nasıl başvuru yapılır?

Başvuruyu internet, müşteri iletişim hizmetlerinden veya en yakın TEB şubesinden başvurabilirsiniz. İnternet başvuru yapan veya telefon ile başvuru yapanlar kurye tarafından kart getirildiğinde imzalayarak karta sahip olurlar.

 

ogrenci_kredi_kartı_basvurusu_yapi_krediYapı Kredi Bankası tarafından sunulan Play Kredi Kart

Play Kredi Kart veya Play TLcard avantajları hesap işletim ücreti alınmaz, EFT ve havaleden ücret alınmaz. 18-24 yaş arasında olan üniversite öğrencileri başvurabilir. Başvuruları internetten, müşteri iletişim hizmetlerinden veya şubeden yapabilirsiniz. İnternet alışverişlerinizde, nakit para çekme veya yatırma işlemlerinizde kullanabileceksiniz.

ÖSYMLİ
ÖSYMLİ
Güncel eğitim haberleri, sınavlara yönelik kitap önerileri, sınav konuları ve çeşitli ders kaynakları ile çalışmalarınıza yardımcı olmaya çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.