AÖF Yardımcı Kaynak Önerileri | AÖF Kitap Tavsiyesi

18.09.2023
A+
A-

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim fakültesinde okuyan öğrencilere kitap dağıtılmayacağını bildirdikten sonra birçok aday AÖF yardımcı kitap arayışına girdi. AÖF yardımcı kaynaklarını kullanan adaylardan kullanmış oldukları yayınlar hakkındaki kitap tavsiyelerini sizler için derledik. AÖF kitap tavsiyelerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

AÖF Yardımcı Kaynak Önerileri | AÖF Kitap Tavsiyesi

AÖF Yardımcı Kaynak Önerileri – AÖF Kitap Tavsiyesi

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim fakültesinde okuyan öğrencilere kitap dağıtılmayacağını bildirdikten sonra birçok aday AÖF yardımcı kitap arayışına girdi. AÖF yardımcı kaynaklarını kullanan adaylardan kullanmış oldukları yayınlar hakkındaki kitap tavsiyelerini sizler için derledik. AÖF kitap tavsiyelerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 

2018-2019 öğretim yılından itibaren Anadolum e-Kampüs Sistemi aracılığıyla kitaplar artık öğrencilere dijital ortamda sunulacak. Öğrenciler ise kitaplarının en güncel hallerine ‘pdf’, ‘html5’, ‘e-pub’, ‘mobi’ gibi çok çeşitli formatlarda ulaşabilecek. Ayrıca, önceden basılmış olan ve mevzuat değişikliklerinden etkilenmeyen kitaplar ise stoklarla sınırlı kalmak kaydıyla http://kitapsatis.anadolu.edu.tr adresinden öğrencilere ve kitaplardan yararlanmak isteyenlere sunulacak. Anadolu Üniversitesini kitaplarını uzun ve gereksiz bulan adaylara AÖF yardımcı kaynak önerilerini sıralıyoruz.

aof-kitap-önerileri-2019

Anadolum e-Kampüs

Anadolu Üniversitesi tarafından kitapların dijital ortama aktarıldığı bu sistemi ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Anadolum eKampüs Sistemi hizmetlerinden faydalanabilmeniz için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 

  • Tarayıcınızın adres çubuğuna https://ekampus.anadolu.edu.tr yazıp enter tuşuna basın.
  • Karşınıza çıkan sayfada Giriş Yap: Anadolu Üniversitesi butonuna tıklayın.
  • Sonraki ekranda ise Anadolu Üniversitesi’nin size vermiş olduğu hesap bilgilerini kullanarak Oturum Aç butonuna tıklayın.

Sisteme giriş yaptıktan sonra Derslerim başlığı altında kayıtlı olduğunuz dersleri ve bu dersler altında ders içeriklerini görebilirsiniz.

Eğer Anadolu Üniversitesinin size vermiş olduğu hesap bilgileri (Kullanıcı Adı olarak ePosta adresi ya da TC Kimlik Numarası) ve şifrenizle giriş yapamıyorsanız aşağıdaki adımları takip ediniz.

  • Tarayıcınızın adres çubuğuna https://aof.anadolu.edu.tr yazıp enter tuşuna basın.
  • Karşınıza çıkan sayfada Öğrenci Otomasyonu butonuna tıklayın.
  • Karşınıza çıkan sayfada Şifremi Unuttum bağlantısına tıklayın.
  • Sonraki ekranda TC Kimlik numaranızı girerek şifre değiştirme adımlarını tamamlayın.

Almış olduğunuz yeni şifre ile https://ekampus.anadolu.edu.tr adresine erişim sağlayabilirsiniz.

 

Murat Yayınları

AÖF Yardımcı kitap olarak piyasada kaliteli ve özet kitapları vardır. AÖF’ ün geçen yıla kadar verdiği kalın kitaplara karşın özet kitapları ile çalışmayı kolaylaştırıyor. Ayrıca yardımcı kitapla pratik ve özet olarak çalışarak dersleri çok rahat ve anlaşılır bir şekilde geçmek mümkün. Murat’ın soru bankasında hem soru sayısı fazla hem de soruların cevapları gayet anlaşılır şekilde çözümlenmiştir. Fakat Murat yayınların internet sitelerinde yaptıkları duyuru ile 2019 yılı bahar döneminde yeni basım yapmayacağını duyurdu.

 

AÖF Puanı Hesaplama Aracı

aof-kitap-onerileri-tavsiye-yardinci-kitap

Egem Yayınları

Egem yayınlarının kitaplarında bulunan cevaplı sorular ile geniş açıklamalar sayesinde öğrenciler hem soruları anlıyor hem de ilgili konuyu tekrar etme fırsatı buluyor. Kitaplardaki sorular özenle seçilmiş ve sınavda çıkma olasılığı yüksek olan sorulardır. Her ünitenin başına o üniteden sınavlarda kaçar soru sorulacağı yazılmıştır. Konu anlatımında Egem yayınları soru bankasında ise Murat yayınları uzmandır.

Egem konu anlatımında daha ayrıntılı ve konunun ortasında alıştırma soruları bulunuyor. Murat ise alıştırma sorularını ünite sonunda veriyor. İki yayınevi de ünite sonunda çözümlü sorular veriyor fakat Egem’ de bu sorular daha fazla. Soru bankası ise Murat yayınları çünkü 550 soruluk bir kitapları bulunuyor. Egem yayınları güzel fakat şekil, içerik, görsellik olarak çok yorucu gelebilir. Bunu göz önünde bulundurunuz. 2019 bahar döneminde konu değişikliklerine karşılık eğer herhangi bir güncelleme olursa ücretsiz şekilde değişen kısımların fasiküllerini verecekleri söyleniyor. Almadan önce yayınevini arayarak teyit ettiriniz.

 

Karacan Yayınları Nokta Atış Sorular

AÖF sınavlarında, sizlere yardımcı olabilmesi amacıyla geçen yıllarda hazırlanmış olan  “NOKTA ATIŞ SORULARI” isabetlilik oranlarıyla büyük ilgi görmüş ve her yıl beklenir olmuştur. Sınavlara hazırlık aşamasında Karacan Nokta Atış ile hazırlanıp çok memnun kalan adaylar da mevcut. Fakat kitaplarında, sorulan soruların yanıtları yanlış verildiğine dair yorumlar da var.

 

ales-calima-taktikleri

Lider Yayınları

Öğreten özet özelliğiyle konuları kolay bir şekilde kavrayabilirsiniz fakat yeterli olmayabilir. Sorular kısmında güzel notlar alırsanız sıkıntı çıkmayacaktır. Kitaptan açıköğretim geçmiş yıllarının bahar dönemi sorularını karşılaştırdığımız zaman soruların % 80’i kitapta vardı. Lider yayınlarına baktığımızda her konudan en az 25 soru çıkarıldığını görüyoruz. Fiyat olarak da diğer yayınlara göre daha uygun.

 

Uzaman Kariyer Yayınları

AÖF yardımcı kaynağı, ünitelendirilerek hazırlanmış, her ünitede Kavrama Haritaları, Ünitenin Özü, Aktif Öğrenme Testleri ile Ünite Uygulama Testleri ve içerikteki tüm soruların ayrıntılı çözümleri ile hazırlanmıştır. Kitap içinde ve sonunda genel durum değerlendirmelerinin yapıldığı, Banko Sorular hedefinize ne kadar yaklaştığınızı gösterir nitelikte hazırlanmıştır. Aktif Öğreten Fasiküller bireysel çalışma tekniklerine uyumlu olup farklı soru yapıları aracılığıyla, nitelikli ve sınavlarda karşınıza çıkma olasılığı yüksek noktalara odaklanan öğretici bir yapıya sahiptir. Bu nedenle, yayınların sistemli bir şekilde takip edilmesi yüksek düzeyde başarı elde etmenizi sağlayacaktır. Kitapların boyutu küçük ve taşıması da rahattır. İçerik konusunda diğer AÖF yardımcı kitaplarıyla karşılaştırıldığında özet kısımlarının biraz eksik kaldığı söylenebilir. Tabi bunun sebebi konuyu kısaca ele almaktan kaynaklandığını da unutmayalım. Konuların sıralaması ve baskı kalitesi özenilerek hazırlanılmış.

 

AÖF PDF Kaynak İndir

 

sonuc-olarakSonuç Olarak değerlendirmek gerekirse yukarıda sıralamış olduğumuz yayınların olumlu ve olumsuz yanlarına adayların yorumlarına istinaden değindik. Ne tam manasıyla ne iyidir ne de tam manasıyla kötüdür demedik. Her iki durum için yapılan değerlendirmeyi de sizlere sunduk. Sizler de bu yayınlardan birini kullandıktan sonra sitemize yorum olarak değerlendirmenizi yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.