Sınavsız İkinci Üniversite Nedir? Kimler Başvurabilir?

20.08.2020
2.951
A+
A-

Üniversite okuyan öğrenciler veya mezun olanlar tekrardan üniversite sınavına girmeden başka bir bölüm okuyabileceğinizi biliyor muydunuz? Anadolu üniversite Sınavsız ikinci üniversite alımı ile birçok öğrencinin kariyerine mezun olanların ise iş imkânlarını arttırmasına katkı sağlıyor. Örgün veya uzaktan eğitim yükseköğretim programlarında kayıtlı öğrenciler ile bu programların mezunlarından olan adaylar sınavsız ikinci üniversite programına kayıt yaptırabilirler. Anadolu üniversitesi açık öğretimine kayıtlı olan adaylar ikinci üniversite için kayıt yaptıramazlar mezun olduktan sonra kayıt yaptırma hakkına sahip olurlar.

Sınavsız İkinci Üniversite Nedir? Kimler Başvurabilir?

Sınavsız İkinci Üniversite Nedir? Kimler Başvurabilir ve Harç Ücretleri Ne Kadardır?

Sınavsız ikinci Üniversite Nedir?

Üniversite okuyan öğrenciler veya mezun olanlar tekrardan üniversite sınavına girmeden başka bir bölüm okuyabileceğinizi biliyor muydunuz? Anadolu üniversite Sınavsız ikinci üniversite alımı ile birçok öğrencinin kariyerine mezun olanların ise iş imkânlarını arttırmasına katkı sağlıyor. Örgün veya uzaktan eğitim yükseköğretim programlarında kayıtlı öğrenciler ile bu programların mezunlarından olan adaylar sınavsız ikinci üniversite programına kayıt yaptırabilirler. Anadolu üniversitesi açık öğretimine kayıtlı olan adaylar ikinci üniversite için kayıt yaptıramazlar mezun olduktan sonra kayıt yaptırma hakkına sahip olurlar.

Sınavsız ikinci Üniversite şartları nelerdir?

Sınavsız ikinci Üniversite programının herhangi bir şartı yoktur. Bir lisans veya önlisans programında okuyan veya bölümden mezun olan tüm adaylar programa başvuru yapabilirler. Başvuru yapamayacak olan adaylar Anadolu Üniversitesinde açık öğretim programından bir bölüm okuyanlardır. Bu adaylar mezun olduktan sonra başvuru yapabilir.

 

Neden ikinci bir üniversite okumalıyım? Sınavsız İkinci Üniversiteye kimler başvurabilir?

İkinci bir üniversiteyi okumakta olduğunuz bölümü desteklemek bölümünüzden mezun olanlar arasında fark yaratmak isteyenler okumalıdır. Farklı bölümümüz ile alakası olmayan bir bölümde okuyabilirsiniz bu size mezun olduktan sonra iş ararken hem kendi bölümünüzden bir iş yapmanızı hem de ikinci üniversite ile mezun olduğunuz bölümün işlerine başvurma fırsatı sağlar. Mezun olduktan sonra en büyük sıkıntı hemen iş bulamamaktadır. Mezun olunca öğrencilikten çıkmış ve bir boşluğa düşmüş gibi hissedebiliyorsunuz. Bu hisse düşmemek mezun olduktan hemen sonra iş başvurusunda bulacağınız zaman iş seçeneklerinizi arttıracaktır. Mezun olduktan sonra yaptığınız işten memnun olmayabilirsiniz belki de hayalinizdeki mesleği yapmak isteyebilirsiniz bu fırsatı yakalamak için Anadolu Üniversitesinin sizler için hazırladığı örgün veya açık öğretimden üniversitesi programları ile sınavsız şartsız ikinci üniversitenizi okuyabilirsiniz.

aof-yaz-okulu-ucretleri-aof-yaz-okulu-sartlariSınavsız İkinci Üniversitesi programı okumanın avantajları nelerdir?

İkinci üniversitenin en büyük avantajlarından biri sınavsız olması ve üniversite okurken de açıktan bir üniversite okuyor olmanızdır. Herhangi şartının olması birçok kişinin sınavsız ikinci üniversiteden yaralanmasına olanak sağlıyor. Eğer mezun olduktan sonra iş olanaklarım artsın veya iş ararken başvuru yapanlar arasında fark yaratayım diyorsanız sınavsız ikinci üniversiteyi okumanızı tavsiye ederiz. Böyle bir fırsatınız varken kariyeriniz için ikinci bir üniversite okuyabilirsiniz.

Sınavsız İkinci Üniversite öğretimi nasıl gerçekleşmektedir?

Sınavsız ikinci üniversite programları örgün veya açık öğretim olarak okuyabileceğiniz lisans, ön lisans bölümlerini kapsıyor. İşletme fakültesi lisans bölümü ve iktisat bölümü lisans bölümlerini de kapsayan geniş bir yelpazesi var. Lisans bölümü okurken ön lisans programına başvuru yapabiliyorsunuz, ön lisans bölümü okurken de lisans bölümü bir programa başvuru yapabiliyorsunuz.  Okumak istediğiniz bölümü Anadolu üniversitesinin sınavsız ikinci üniversite sitesinden detaylı olarak bakabilirsiniz. Sitesinde gitmek istediğiniz programa baktığınızda okumak istediğiniz programın amacına, programa kimlerin kayıt yapma hakkının olduğuna, okutulan derslerin bilgisine, dönem derslerinin kredilerine, sınavların değerlendirmesine ve ders geçme koşullarına, mezuniyet koşullarına, dikey geçiş olanaklarına ve iş olanaklarına detaylı olarak bakabilirsiniz.

Sınavsız İkinci Üniversite bölümler listesinde hangi bölümler var? AÖF Sınavsız İkinci Üniversite Lisans ve Önlisans bölümlerinde hangi programlar var?

Sınavsız İkinci Üniversite programlarının listesini yazalım sizin için uygun olan veya okumak istediğiniz bölüme siteden ulaşıp detaylı olarak bakmayı unutmayın. Bölümlerin yanlarındaki * işaretleri anlamı aşağıda yer verilmiştir.

kamu_amac_bigAçık öğretim Fakültesi (Ön lisans) Programları Nelerdir?

Acil Durum ve Afet Yönetimi **

Adalet

Aşçılık

Bankacılık ve Sigortacılık

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı *

Coğrafi Bilgi Sistemleri

Çağrı Merkezi Hizmetleri

Dış Ticaret

Emlak ve Emlak Yönetimi

Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon **

Ev İdaresi

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık

Halkla İlişkiler ve Tanıtım

İlahiyat

İş Sağlığı ve Güvenliği

İlahiyat (Arapça *****)

İnsan Kaynakları Yönetimi

İşletme Yönetimi

Kültürel Miras ve Turizm

Laborant ve Veteriner Sağlık **

Lojistik

Marka İletişimi

Medya ve İletişim

Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

Özel Güvenlik ve Koruma ****

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi

Radyo ve Televizyon Programcılığı

Sağlık Kurumları İşletmeciliği

Sosyal Hizmetler

Sosyal Medya Yöneticiliği

Spor Yönetimi

Tarım

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik *

Turizm ve Otel İşletmeciliği **

Turizm ve Seyahat Hizmetleri **

Web Tasarımı ve Kodlama

Yaşlı Bakımı

Yerel Yönetimler

Açık öğretim Fakültesi (Lisans) Programları Nelerdir?

Felsefe

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

Sağlık Yönetimi

Sosyoloji

Tarih

Türk Dili ve Edebiyatı

Yönetim Bilişim Sistemleri

İktisat Fakültesi (Lisans) Programları Nelerdir?

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri

İktisat

Kamu Yönetimi

Maliye

Uluslararası İlişkiler

Uluslararası İlişkiler (İngilizce) ******

İşletme Fakültesi (Lisans) Programları Nelerdir?

Havacılık Yönetimi ****

İşletme

İşletme (İngilizce) ******

Konaklama İşletmeciliği ***

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi

*  Bu programlarda uygulama dersi (Klavye Öğretimi) bulunmaktadır.

**  Bu programlarda zorunlu staj uygulaması bulunmaktadır.

***  Bu programda isteğe bağlı staj uygulaması bulunmaktadır.

****  Özel koşullu olan programlar.

*****  Programın öğretim dili Arapçadır.

******  Programın öğretim dili İngilizcedir.

 

Sınavsız İkinci Üniversite programına başvuruyu nereden yapmalıyım?

Programlara kayıt yaptırmak isteyen adaylar internet üzerinden başvuru yapabilirler. Başvuru yapmak için https://aof.anadolu.edu.tr/kayit/ linkine tıklayıp ikinci üniversite kayıt yapmaya başlayabilirsiniz.

Sınavsız İkinci Üniversite programına başvuru nasıl yapılır?

https://aof.anadolu.edu.tr/kayit/ linkine tıkladıktan sonra uyarılar sayfasındaki bilgileri dikkatlice okuyup kayıt işlemine devam etmelisiniz. Uyarılarda geçen bilgilerde sizin başvuru yapmanıza engel teşkil eden bir durum olmadığından emin olduktan sonra Kayıt İşlemine Başla butonuna tıklayarak işleme devam edebilirsiniz. Nüfus bilgilerinizin olduğu sayfaya geldiğinizde nüfus bilgilerimi getir butonuna tıklayıp gelen nüfus bilgilerinizin kontrolünü yapınız. Nüfus bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra vesikalık fotoğrafınızı yükleyin ve sonraki adım butonuna tıklayın. Mezun olduğunuz veya okuduğunuz üniversite ve program bilgilerini girin. Başvurmak istediğiniz program bilgilerinizi de girip program boyunca almak istediğiniz yabancı dil seçiminizi yapın.

Sınavsız İkinci Üniversite programındaki yabancı dil seçimini neye göre yapmalıyım?

Yapacağınız yabancı dil seçiminiz program boyunca almak istediğiniz dil seçeneği olacağından istediğiniz dil seçimi yapın. Başvuru işleminden sonra yabancı dil seçim değişimi yapılmamaktadır.

Sınavsız İkinci Üniversite ders muafiyeti var mıdır? Muaf olduğum dersleri seçebilir miyim?

Sınavsız İkinci Üniversite ders muafiyeti vardır. Muafiyet durumunuz varsa muaf olmak istediğiniz dersleri seçebilirsiniz. Muaf olabileceğiniz dersler sadece Türk dili, Atatürk ilke ve inkılapları ve İngilizce dersi için geçerlidir.

Sınavsız İkinci Üniversitesi başvuru işlemini tamamladığımı nasıl anlarım?

Muaf olduğunuz dersleri seçtikten sonra devam ettiğinizde özet sayfasına geleceksiniz özet sayfasından bilgileri kontrol edebilirsiniz. Yaptığınız işlemlerden eminseniz değiştirmek istediğiniz bir bölüm yoksa kayıt işlemini tamamlama butonuna basarak kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu durumda kayıt işleminiz tamamlanmış olursunuz.

Sınavsız İkinci Üniversitesi kayıt işlemi bittikten sonra ne yapmalıyım döküm almam şart mı?

Kayıt işleminden sonra döküm al butonuna tıklayarak kayıt belgenizin dökümünü alıp AÖF bürosuna vermek için elinizde bulundurmalısınız. Döküm al botunun basıp kayıt işleminizin dökümünü almanız şarttır.

Sınavsız İkinci Üniversitesi kayıt işleminin geçerli olması için ne yapmalıyım?

Programa kayıt işleminiz geçerli olması için programa kayıt ücretini ödemeniz gerekiyor. Ödeme yap butonuna tıklayarak online ödeme sayfasına gidin ve program için belirlenen kayıt ücretini ödeyin. Ödeme işleminde bitirdikten sonra döküm alıp başvuru belgelerinizi eksiksiz olarak alıp AÖF bürosuna giderek başvuru işlemlerinizi tamamladıktan sonra Sınavsız ikinci üniversite kaydınız yapılmış olur.

Sınavsız İkinci Üniversitesi programında öğretim ortamı nasıldır? Bölüm derslerine nasıl çalışabilirim?

Sınavsız ikinci üniversiteye kayıt olduktan sonra özellikle Açık öğretim programlarından birine kayıt yaptıran bir adayın en büyük sorunu nasıl derslere çalışacağını bilememesi, örnek soru çözümlerini görmemesi, nerden hangi konuya çalışacağını bilmemesidir. Anadolu üniversitesi açık öğretim programına kayıt olan adaylar için büyük kolaylık sağlıyor. Öğrenciler derslerine dijital ortamdan istedikleri yerde istediği zaman çalışabilecekler. E-kampüs uygulaması ile mobil ortamdan ders çalışabilirsiniz. E kampüs uygulaması ile ünite bazlı videolar, örnek soru çözümleri ve konu anlatımlarıyla da derslerinize çalışabilirsiniz. Canlı derslere katılabilirsiniz canlı ders zamanında işiniz olabilir ders katılamayabilirsiniz bu dersi kaçırdığınız anlamına gelmez ders kaydından geçmiş canlı derslerinde izleyebilirsiniz. Deneme sınavlarına online olarak katılabilir veya pdf olarak indirip çözebilirsiniz. Çıkmış sorular pdf ile sınavlara rahatlıkla hazırla bilirsiniz.

Sınavsız İkinci Üniversitesi programında okuyan engelli öğrenciler derslere nasıl çalışabilir?

Anadolu üniversitesi Sınavsız ikinci üniversite programında engelli öğrencileri unutmamış onların da sınavlara hazırlanmasın da kolaylık sağlamak için sesli kitap özelliği ile dinleyerek konulara çalışmalarına kolaylık sağlamış.

sonuçolarak

Sınavsız İkinci Üniversite en iyi bölümleri hangileridir?

Sınavsız İkinci Üniversite en iyi bölümleri yeni açılan bölümler veya en çok iş olanağına sahip bölümler olabilir. İş Sağlığı ve Güvenliği bölümü yeni açılan bir bölümdür. Sınavsız İkinci Üniversite İş Sağlığı ve Güvenliği bölümü iş olanağı bakımından iyi bir bölümdür. DGS ye girip bölümü lisans öğrenime devam edilebilir.  Acil durum ve Afet Yönetimi bölümünde tercih edebilirsiniz. İş olanakları bakımından iyi bir bölüm olabilir. Örgün eğitiminizde bankacılık okuyorsanız buna ek olarak Sınavsız İkinci Üniversite’de Bankacılık ve Sigortacılık veya bölümünüzle ilgili bir program okuyabilirsiniz. Sınavsız İkinci Üniversite Sosyal Hizmetler bölümünü en iyi bölümlerden biri olabilir. Sınavsız İkinci Üniversite Web Tasarımı ve Kodlama bölümünü okuyup kendinizi geliştirirseniz iyi bir bölümdür.

Sınavsız İkinci Üniversite programına kayıt yaptırmayı düşünüyorum kayıt tarihlerini nasıl takip edebilirim?

Sınavsız ikinci üniversiteye kayıt olmak istiyorsanız kayıt tarihlerini takip etmeyi unutmayın. AÖF bürolarına giderek mesajla bilgi almak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Mesaj bilgilendirmeleri ile kayıt tarihlerini takip etmiş olursunuz. Bizde sitemizde güncel kayıt tarihlerini yayınlıyor olacağız www.osymli.com adresini de takip etmeyi unutmayın!

Sınavsız İkinci Üniversite harç ücretleri ne kadardır?

Sınavsız İkinci Üniversite harç ücretleri aşağıda tablodaki gibidir. Gitmek istediğiniz bölümleri harçları yarıyıllık olarak ödenir. Sınavsız ikinci üniversite ücretleri bir yarıyıllık yani bir dönem ücretleri olarak alınır. 2019-2020 Öğretim Yılı İlk Kez Kayıt Yaptıracak Adayların Ödeyeceği Tutarlar:

 

 

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri

2019-2020

Öğretim Yılı Dönem Öğretim Gideri ₺

2019-2020

Öğretim Yılı Dönem Öğrenci Katkı Payı ₺

 

 

Toplam ₺

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Açıköğretim Fakültesi Ön Lisans Programları

1-Acil Durum ve Afet Yönetimi **365,00365,00
2-Adalet265,00265,00
3-Aşçılık285,00285,00
4-Bankacılık ve Sigortacılık265,00265,00
5-Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı *305,00305,00
6-Coğrafi Bilgi Sistemleri285,00285,00
7-Çağrı Merkezi Hizmetleri265,00265,00
8-Çocuk Gelişimi285,00285,00
9-Dış Ticaret265,00265,00
10-Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı **365,00365,00
11-Emlak ve Emlak Yönetimi265,00265,00
12-Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon **365,00365,00
13-Ev İdaresi265,00265,00
14-Fotoğrafçılık ve Kameramanlık285,00285,00
15-Halkla İlişkiler ve Tanıtım265,00265,00
16-İlahiyat265,00265,00
17-İlahiyat (Arapça) ***530,00530,00
18-İnsan Kaynakları Yönetimi265,00265,00
19-İşletme Yönetimi265,00265,00
20- İş Sağlığı ve Güvenliği285,00285,00
21-Kültürel Miras ve Turizm265,00265,00
22-Laborant ve Veteriner Sağlık **365,00365,00
23-Lojistik265,00265,00
24-Marka İletişimi285,00285,00
25-Medya ve İletişim285,00285,00
26-Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası265,00265,00
27-Muhasebe ve Vergi Uygulamaları265,00265,00
28-Özel Güvenlik ve Koruma285,00285,00
29-Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi265,00265,00
30-Radyo ve Televizyon Programcılığı285,00285,00
31-Sağlık Kurumları İşletmeciliği285,00285,00
32-Sosyal Hizmetler265,00265,00
33-Sosyal Medya Yöneticiliği265,00265,00
34-Spor Yönetimi265,00265,00
35-Tarım285,00285,00
36-Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik *305,00305,00
37-Turizm ve Otel İşletmeciliği **345,00 345,00
38-Turizm ve Seyahat Hizmetleri **345,00 345,00
39-Yaşlı Bakımı285,00 285,00

 

 40-Yerel Yönetimler265,00 265,00
41-Web Tasarımı ve Kodlama285,00 285,00
 

 

 

Açıköğretim Fakültesi Lisans Programları

1-Felsefe265,00 265,00
2-Halkla İlişkiler ve Reklamcılık265,00 265,00
3-Sağlık Yönetimi265,00 265,00
4-Sosyal Hizmet265,00 265,00
5-Sosyoloji265,00 265,00
6-Tarih265,00 265,00
7-Türk Dili ve Edebiyatı265,00 265,00
8-Yönetim Bilişim Sistemleri265,00 265,00
 

 

İktisat Fakültesi Lisans Programları

1-Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri265,00 265,00
2-İktisat265,00 265,00
3-Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ****265,00 265,00
4-Maliye265,00 265,00
5-Uluslararası İlişkiler265,00 265,00
6-Uluslararası İlişkiler (İngilizce) ***530,00 530,00
 

İşletme Fakültesi Lisans Programları

1-Havacılık Yönetimi265,00 265,00
2-İşletme265,00 265,00
3-İşletme (İngilizce) ***530,00 530,00
4-Konaklama İşletmeciliği265,00 265,00
5-Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi265,00 265,00
ANADOLUYÖS ile kayıt yaptıracak öğrenciler265,00 265,00
* Klavye sınavı nedeni ile Dönem Öğretim Gideri (₺40,00) farklı belirlenmiştir.

** Staj nedeni ile Dönem Öğretim Gideri (₺80,00) farklı belirlenmiştir.

*** Bu programlarda Dönem Öğretim Gideri ₺530,00’dir. Kayıt yaptıracak öğrencilerden Dönem Öğretim Gideri olarak ₺220.00 tahsil edilecektir. Yabancı dil yeterliliğini sağlayanlara ise ₺310.00 fark oluşturulacaktır.

**** İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Lisans Programının adı 2019-2020 öğretim yılından itibaren “Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi” olarak değiştirilmiştir.

 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Kayıt-Kayıt Yenileme ile İlgili Ödemeler

Yeni Kayıt;

Kayıt yaptıracak adaylar ilgili Bakanlar Kurulu Kararı gereğince sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen ve yukarıdaki ödeme tablosunda gösterilen Dönem Öğretim Gideri tutarını ödeyeceklerdir.

Kayıt Yenileme;

Kayıt yeniletecek öğrenciler ilgili Bakanlar Kurulu Kararı gereğince sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen staj/uygulama dersi bulunmayan programlarda alt limit ₺220,00 ve tekniker unvanı verilen programlarda alt limit ₺240,00 olup alınan dersin kredisine göre değişen Dönem Öğretim Gideri tutarını ödeyeceklerdir.

 

Dönem Öğrenci Katkı Payı Ödeyecek Olan Öğrenciler

Açıköğretim Fakültesinin ön lisans programlarında kayıtlı öğrencilerden program süresi sonunda (3’üncü yıldan itibaren) mezun olamayan öğrenciler Dönem Öğrenci Katkı Payı ödeyeceklerdir.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans programlarında kayıtlı öğrencilerden program süresi sonunda (5’inci yıldan itibaren) mezun olamayan öğrenciler Dönem Öğrenci Katkı Payı ödeyeceklerdir.

07/07/2018 tarihli ve 30471 sayılı Resmî Gazete’ de yayınlanan 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair 27/06/2018 tarihli ve 12007 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına göre kayıt yaptıracak adaylardan Dönem Öğrenci Katkı Payı tutarı alınmayacaktır.

Ancak 27/06/2018 tarihli ve 12007 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının 10-(3) maddesi; “Öğrencinin kayıtlı olduğu sadece bir programın öğrenci katkı payı, Devletçe karşılanır. Birinci öğretim veya açıköğretim kapsamında bir programa kayıtlı iken aynı kapsamda ikinci bir yükseköğretim programına (çift anadal programları hariç olmak üzere) kayıt yaptırılması halinde, ikinci programa ait öğrenci katkı payları, öğrencilerin kendileri tarafından karşılanır.” hükmü gereğince Dönem Öğrenci Katkı Payını ödeyeceklerdir.

 

ANADOLUYÖS kapsamında kayıt yaptıracak adaylardan,

Üniversitemizin Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kesin kayıt yaptıracak T.C. uyruklular, uyruğundan biri T.C. olan çift uyruklular, mavi kartlılar ve Suriye uyruklu adaylar, Dönem Öğrenci Katkı Payı tutarını ödemeyecektir. Dönem Öğretim Gideri tutarını ödeyecektir.

Yurtdışından kendi imkânlarıyla öğrenim görmek üzere Açıköğretim Sistemiyle öğretim veren Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kesin kayıt yaptırmak isteyen adaylar ise Dönem Öğretim Gideri ile Dönem Öğrenci Katkı Payı tutarını ödeyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. EMİNE SARIKAYA dedi ki:

  Anadolu üniversitesinde sınavlar ne şekilde yürüyor oraya gidip mi olmamız lazım yoksa
  online mi? ( daha başvuru yapmadım)

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Pandemi dolayısıyla şimdilik online sınav yapılıyor. Daha öncesinde okullarda sınav yapılıyordu. ÖSYM sınavları gibi.

 2. Rabia dedi ki:

  sınavsız ikinci üniversiteye gitmek istiyordum çok bilgilendirici bir yazı olmuş sayenizde aklımda hiç bir soru kalmadı teşekkür ederim ☺️ Arkadaşlar tüm yazıyı okumanızı tavsiye ederim 👍

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   rica ederiz 🙂