Turizm ve Otel İşletmeciliği için Kaç Net Yapmalıyım?

20.05.2018
688
A+
A-

Turizm ve Otel İşletmeciliği lisans programı olduğu için adayların TYT’ den ve AYT’ den soru çözmeleri gerekmektedir. TYT’ den ve AYT’ den tahmini olarak kaç net yapmanız gerektiğini aşağıdaki tablo üzerinden inceleyebilirsiniz. İyi Çalışmalar dileriz.

Turizm ve Otel İşletmeciliği için Kaç Net Yapmalıyım?

Turizm ve Otel İşletmeciliği için Kaç Net Yapmalıyım?

Turizm ve Otel İşletmeciliği lisans,  yani 4 yıllık eğitim görülen bir bölümdür. Peki Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmalıyım? sorusu hemen aklımıza gelmektedir. Turizm ve Otel İşletmeciliği lisans programı olduğu için adayların TYT’ den ve AYT’ den soru çözmeleri gerekmektedir. TYT’ den ve AYT’ den tahmini olarak kaç net yapmanız gerektiğini aşağıdaki tablo üzerinden inceleyebilirsiniz. İyi Çalışmalar dileriz.

YKS (TYT-AYT) Konuları için TIKLAYINIZ

YKS (TYT-AYT) Çıkmış Soruları İndirmek için TIKLAYINIZ

YKS (TYT-AYT) MF-TM-TS Ders Çalışma Programları

YKS Kitap Önerileri için TIKLAYINIZ

UYARI: 2020 yıllarına ait Turizm ve Otel İşletmeciliği kontenjan ve net sayıları aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Ancak listede LGS netleri vardır. Bu netler ortalama netler olduğu için belirtilen netten daha düşük bir net almış olsanız dahi yerleşme ihtimaliniz yüksektir. Çünkü bu netler taban veya tavan neti ifade etmiyor sadece ortalama netleri göstermektedir.

NOT: Aşağıdaki tabloda yer alan bilgiler 2020 yılında ÖSYM tarafından yayımlanmıştır. Yani tamamen gerçek ve ÖSYM tarafından belirtilen netlerden oluşmaktadır.

NOT: Tablonun en üstünde yer alan bilgilerin üzerine tıklayarak sıralamayı istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Gösterilmesini istediğiniz satır sayısını değiştirebilirsiniz. Üst kısımda BUL yazmaktadır o kısma bulmak istediğiniz üniversitenin adını yazarak kolaylıkla bulabilirsiniz.

Turizm ve Otel İşletmeciliği 2021 YKS Net Sayıları

ÜniversiteTürüKatsayıYerleşen Son Kişi OBPYerl.TYT TürkçeTYT SosyalTYT MatTYT FenAYT MatAYT TürkçeAYT Tarih1AYT Coğrafya1
İHSAN DOĞRAMACI BİLKENT ÜNİV. – (İngilizce) (%50 İndirimli)Vakıf0.12377,6472517,757,750,51,753,257,52,50,25
İHSAN DOĞRAMACI BİLKENT ÜNİV. – (İngilizce) (Burslu)Vakıf0.12410,44291523,25628,517,756,252,25

En güzel eğitici oyuncaklar Mucit Panda’da!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.