2022 YKS Turizm ve Otel İşletmeciliği için Kaç Net Yapmalıyım?

09.12.2021
741
A+
A-

Turizm ve Otel İşletmeciliği lisans programı olduğu için adayların TYT’ den ve AYT’ den soru çözmeleri gerekmektedir. Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmalıyım? sorusu hemen aklımıza gelmektedir. TYT’ den ve AYT’ den tahmini olarak kaç net yapmanız gerektiğini aşağıdaki tablo üzerinden inceleyebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

2022 YKS Turizm ve Otel İşletmeciliği için Kaç Net Yapmalıyım?

2022 YKS Turizm ve Otel İşletmeciliği için Kaç Net Yapmalıyım?

Turizm ve Otel İşletmeciliği lisans, yani 4 yıllık eğitim görülen bir bölümdür. Peki Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmalıyım? sorusu hemen aklımıza gelmektedir. Turizm ve Otel İşletmeciliği lisans programı olduğu için adayların TYT’ den ve AYT’ den soru çözmeleri gerekmektedir. TYT’ den ve AYT’ den tahmini olarak kaç net yapmanız gerektiğini aşağıdaki tablo üzerinden inceleyebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

UYARI: 2021 yılında Turizm ve Otel İşletmeciliği kazanmak için gerekli net sayıları aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Bu netler ortalama netler olduğu için belirtilen netten daha düşük bir net almış olsanız dahi yerleşme ihtimaliniz yüksektir. Çünkü bu netler taban veya tavan neti ifade etmiyor sadece ortalama netleri göstermektedir.

NOT: Aşağıdaki tabloda yer alan bilgiler 2021 Ekim Ayında ÖSYM tarafından yayımlanmıştır. Yani tamamen gerçek ve ÖSYM tarafından belirtilen netlerden oluşmaktadır.

NOT: Tablonun en üstünde yer alan bilgilerin üzerine tıklayarak sıralamayı istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Gösterilmesini istediğiniz satır sayısını değiştirebilirsiniz. Üst kısımda BUL yazmaktadır o kısma bulmak istediğiniz üniversitenin adını yazarak kolaylıkla bulabilirsiniz.

Turizm ve Otel İşletmeciliği Kazanmak için Gereken 2022 YKS Net Sayıları

ÜniversiteTürüKatsayıYerleşen Son Kişi OBPYerl.TYT TürkçeTYT SosyalTYT MatTYT FenAYT MatAYT TürkçeAYT Tarih1AYT Coğrafya1
İHSAN DOĞRAMACI BİLKENT ÜNİV. – (İngilizce) (%50 İndirimli) (4 Yıllık)Vakıf0.12406,7183122,514,5-0,752-2,2513,251,753,75
İHSAN DOĞRAMACI BİLKENT ÜNİV. – (İngilizce) (Burslu) (4 Yıllık)Vakıf0.12416,157527,751520,25218147,753,5

Turizm Otelcilik hangi bölümden alıyor?

Turizm ve Otel işletmeciliği bölümü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde eğitim veren bir bölümdür. Bu bölümü tercih edecek adaylar Eşit Ağırlık puanını kullanacaktır.

Turizm ve otel işletmeciliği ne kadar maaş alır?

Turizm ve otel işletmeciliği maaşları 2022 yılı için çeşitli platformların değerlendirmesi ile şöyledir: Aylık ortalama 3.560 TL, aylık en düşük maaş 2.820 TL ve aylık en yüksek maaşa ise 4.800 TL’ dir. Bu maaş miktarlarının meslekteki tecrübenize, evli-bekar veya çocuk sayınıza göre değişebileceğini unutmayınız.

YKS (TYT-AYT) Konuları için TIKLAYINIZ

Diğer Bölümlerin NET Sayıları için TIKLAYINIZ

YKS (TYT-AYT) MF-TM-TS Ders Çalışma Programları

YKS Kitap Önerileri için TIKLAYINIZ

Sofralarınız için en güzel yemek takımı çeşitleri Madame Coco ‘da!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.