2019 Yılı Beykent Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2018-2019 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Beykent Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Beykent Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Beykent-Üniversitesi-yaz-okulu-akademik-takvim

2019 Yılı Beykent Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2018-2019 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Beykent Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Beykent Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

 

2019 Beykent Üniversitesi Yaz Okulu Takvimi

Beykent Üniversitesi tarafından yayımlanan 2019 yaz okulu takvimine göre yaz okulu kayıtları 01-02 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 8 Temmuz 2019 tarihinde başlayacak. Öğretim sonunda uygulanacak sınavlar ise 02-06 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak.

 

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

2019 Yılı Beykent Üniversitesi Yaz Okulu Akademik Takvimi

01 – 02 Temmuz 2019Yaz Öğretimi Ders Kayıt Tarihi
03 Temmuz 2019Yaz Öğretiminde Açılacak Derslerin İlanı
04 Temmuz 2019Yaz Öğretiminde Açılan Derslere Kayıt
08 Temmuz 2019Yaz Öğretimi Ders Başlangıcı
29 Temmuz – 02 Ağustos 2019Ara Sınav Haftası
29 Ağustos 2019Yaz Öğretimi Ders Bitişi
02 – 06 Eylül 2019Final Sınav Haftası


Yaz Okulu Akademik Takvim için  tıklayınız.                                         

2019 Beykent Üniversitesi Yaz Okulunda Açılacak Dersler Listesi

Beykent Üniversitesi tarafından yayımlanan 2019 yaz okulu takvimine göre yaz okulunda açılacak dersler 3 Temmuz 2019 tarihi itibariyle öğrencilere duyurulacaktır. İlgili tarihte üniversite sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

2019 Beykent Üniversitesi Yaz Okulu Ders Kayıt İşlemleri

 • Yaz Öğretiminde sadece, daha önce alınıp başarısız olunan veya başarı notu yükseltilmek istenilen dersler yaz öğretiminde alınabilir.
 • Aynı eğitim-öğretim yılı içerisinde yer alan yaz öğretimine devam eden normal eğitim-öğretim süresi içindeki öğrenciler, yaz öğretiminde sadece kayıtlı olunan programın ders planındaki derslerden, Üniversitede ve/veya daha önce kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumlarında örgün öğrenimde alınmış, devam koşulu sağlanmış ve başarısız olunmuş dersleri alabilirler.
 • Bu haktan daha önce başka bir yükseköğretim kurumunda okumuş olan ve tekrar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) kanalı ile Üniversiteye yerleşmiş öğrenciler de yararlanır.
 • Normal öğretim süresini doldurmuş öğrenciler ile 2014-2015 eğitim-öğretim yılından önce üniversitemize yatay geçiş (Kurumiçi – Kurumdışı) ve dikey geçiş ile kayıt yaptırmış olan öğrenciler daha önce hiç almadıkları dersleri alabilirler.
 • Bir öğrenci yaz öğretiminde en çok üç ders alabilir. Ancak 141000000001101 Akademik ve Sosyal Oryantasyon dersini 2018-2019 Eğitim – Öğretim yılı ve öncesinde AKTS kredi limitinden dolayı alamayan öğrenciler, ders sayısı ve AKTS kredi sınırına bakılmaksızın bu dersi ilave ders olarak alabilirler.
 • Yaz öğretiminde ders ekleme-çıkarma, dersten çekilme ve izinli sayılma işlemi uygulanmaz.
 • Açılacak derslerin tespitinde mali kaydı yapılmış olan ders seçimleri dikkate alınacaktır.
 • Bir dersin açılması için mali kaydını yaptırmış en az 10 öğrenci olmalıdır.
 • Açılan derslerden çekilme işlemi uygulanamaz, ücret iadesi yapılmaz.

 

Üniversitemiz öğrencileri, almak istedikleri dersler üniversitemizde açılmadığı takdirde başka bir Yükseköğretim Kurumundan alabilirler.

Bunun için;

 • Öğrenci alacağı dersin AKTS, kredi ve ders içeriklerinin uygunluğunu kendi bölüm başkanlığına onaylatması ve fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu yönetim kurulu kararı ile izin verilmesi gerekir. Başka üniversitede yaz öğretiminden alınacak dersler için, mutlaka fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu yönetim kurulu kararı alınmış olması gerekir. Öğrenci, kayıtlı olduğu Beykent Üniversitesi fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu yönetim kurulu kararı ile eşdeğerliği belirlenmemiş bir dersi başka bir Yükseköğretim Kurumunun yaz öğretiminden alamaz.
 • Bölüm başkanlığı ve fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulundan onay alınmadan başka bir Yükseköğretim Kurumundan alınan dersler kabul edilmez.
 • Almak istediği derse ilişkin Beykent Üniversitesi’ne mali kaydını yaptırmak suretiyle başvurmuş ve dersin üniversitemizde açılmamış olması gerekmektedir.

 

Başka üniversite öğrencileri de üniversitemiz yaz okulunda açılan derslere kayıt yaptırabileceklerdir. Başvuru için kendi üniversitelerinden dersi üniversitemizde alabileceklerine ilişkin yazı getirmeleri gerekmektedir.

Beykent Üniversitesi’nde açılmayan dersler için yatırılmış olan AKTS ücretlerinin iadesi 16.07.2019 tarihinden itibaren yapılacaktır.

 

2019 Beykent Üniversitesi Yaz Okulu Ders Ücretleri

Ücretler AKTS Başıdır. Yani 10 AKTS alacak olanların yapacağı toplam ödeme Ön Lisans için 2.300 TL, Lisans için 4.350 TL olacaktır. Ücretlere KDV Dahildir.

 

Ön Lisans AKTS Ücreti230 TL
Lisans AKTS Ücreti435 TL

Kaynak

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
YKS
2020 YKS'ye kaç gün kaldı?

20 Haziran 2020

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • AÖF Yaz Okulu Ücretleri 2019 | Yaz okulu öğretim ücreti tutarı nedir?

  AÖF Yaz Okulu Ücretleri 2019 | Yaz okulu öğretim ücreti tutarı nedir?   AÖF Yaz Okulu ücretleri; Alınan ders sayısına göre ödenecek ücret tutarl... Devamını Oku

 • İzmihlal nedir? izmihlal kelimesinin anlamı ne demektir?

  İzmihlal nedir? izmihlal kelimesinin anlamı ne demektir?     Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı’ndaki izmihlal kelimes... Devamını Oku

 • PYBS Hakkında Detaylı Bilgilendirme | Burs Ne kadar?

  PYBS Hakkında Detaylı Bilgilendirme Burs Ne kadar? Arkadaşlar Merhaba, daha önce başka bir konuda sohbetimizin olacağını söylemiştik. Umarım sayısal ... Devamını Oku

 • 2019 ÖSYM Salon Başkanı ve Gözetmeni Sınav Ücreti

  2019 ÖSYM Salon Başkanı ve Gözetmeni Sınav Ücreti 2019 Yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan sınavlarda Bina Sınav Sorumlusu... Devamını Oku

 • ÖSYM Fotoğraf Süresi Dolması Durumunda Ne Yapmalıyım?

  ÖSYM Fotoğraf Süresi Dolması Durumunda Ne Yapmalıyım? Aday işlemleri sisteminde fotoğrafımın süresi dolmuştur uyarısı çıkıyor nasıl ekleyebilirim? Si... Devamını Oku

KATEGORİLER