fbpx
Osymli.com

2020 Beykent Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

18.05.2020
1.306
A+
A-

2019-2020 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Beykent Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Beykent Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2020 Beykent Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

2020 Yılı Beykent Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2019-2020 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Beykent Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Beykent Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

 

2020 Beykent Üniversitesi Yaz Okulu Takvimi

Beykent Üniversitesi tarafından yayımlanan 2020 yaz okulu takvimine göre yaz okulu kayıtları 06 – 07 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 13 Temmuz 2020 tarihinde başlayacak. Öğretim sonunda uygulanacak sınavlar ise 07-11 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak.

 

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

2020 Yılı Beykent Üniversitesi Yaz Okulu Akademik Takvimi

06 – 07 Temmuz 2020Yaz Öğretiminde Açılacak Derslerin Belirlenmesi İçin Ders Seçimi ve Mali Kayıt
(Öğrenci Otomasyon Sistemi ve Muhasebe ile Yapılacaktır.)
08 Temmuz 2020 Yaz Öğretiminde Açılacak Derslerin İlanı
09 Temmuz 2020Açılan Derslerden Yeni Ders Seçme (Mali Kayıt) ve Açılmayan Derslerin Yerine Açılan
Ders Alma
13 Temmuz 2020Yaz Öğretimi Ders Başlangıcı
04 – 08 Ağustos 2020Yaz Öğretimi Ara Sınav Tarihleri
04 Eylül 2020Yaz Öğretimi Derslerinin Son Günü
07-11 Eylül 2020Yaz Öğretimi Final Sınavı Tarihleri
21 – 22 Eylül 2020 Üç Ders Sınavı Başvuru Tarihi (Başvurular Öğrenci Otomasyon Sisteminden Yapılacaktır)
24 Eylül 2020 Üç Ders Sınavı Başvuru Değerlendirme Sonucu İlan Tarihi
28 Eylül 2020 Üç Ders Sınav Tarihi

 

2020 Beykent Üniversitesi Yaz Okulunda Açılacak Dersler Listesi

Beykent Üniversitesi tarafından yayımlanan 2020 yaz okulu takvimine göre yaz okulunda açılacak dersler 08 Temmuz 2020 tarihi itibariyle öğrencilere duyurulacaktır. İlgili tarihte üniversite sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

2019 Beykent Üniversitesi Yaz Okulu Ders Kayıt İşlemleri

Emsal olması için paylaşıldı. Benzer bir uygulama yapılabilir.

 • Yaz Öğretiminde sadece, daha önce alınıp başarısız olunan veya başarı notu yükseltilmek istenilen dersler yaz öğretiminde alınabilir.
 • Aynı eğitim-öğretim yılı içerisinde yer alan yaz öğretimine devam eden normal eğitim-öğretim süresi içindeki öğrenciler, yaz öğretiminde sadece kayıtlı olunan programın ders planındaki derslerden, Üniversitede ve/veya daha önce kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumlarında örgün öğrenimde alınmış, devam koşulu sağlanmış ve başarısız olunmuş dersleri alabilirler.
 • Bu haktan daha önce başka bir yükseköğretim kurumunda okumuş olan ve tekrar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) kanalı ile Üniversiteye yerleşmiş öğrenciler de yararlanır.
 • Normal öğretim süresini doldurmuş öğrenciler ile 2014-2015 eğitim-öğretim yılından önce üniversitemize yatay geçiş (Kurumiçi – Kurumdışı) ve dikey geçiş ile kayıt yaptırmış olan öğrenciler daha önce hiç almadıkları dersleri alabilirler.
 • Bir öğrenci yaz öğretiminde en çok üç ders alabilir. Ancak 141000000001101 Akademik ve Sosyal Oryantasyon dersini 2018-2019 Eğitim – Öğretim yılı ve öncesinde AKTS kredi limitinden dolayı alamayan öğrenciler, ders sayısı ve AKTS kredi sınırına bakılmaksızın bu dersi ilave ders olarak alabilirler.
 • Yaz öğretiminde ders ekleme-çıkarma, dersten çekilme ve izinli sayılma işlemi uygulanmaz.
 • Açılacak derslerin tespitinde mali kaydı yapılmış olan ders seçimleri dikkate alınacaktır.
 • Bir dersin açılması için mali kaydını yaptırmış en az 10 öğrenci olmalıdır.
 • Açılan derslerden çekilme işlemi uygulanamaz, ücret iadesi yapılmaz.

 

Üniversitemiz öğrencileri, almak istedikleri dersler üniversitemizde açılmadığı takdirde başka bir Yükseköğretim Kurumundan alabilirler.

Bunun için;

 • Öğrenci alacağı dersin AKTS, kredi ve ders içeriklerinin uygunluğunu kendi bölüm başkanlığına onaylatması ve fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu yönetim kurulu kararı ile izin verilmesi gerekir. Başka üniversitede yaz öğretiminden alınacak dersler için, mutlaka fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu yönetim kurulu kararı alınmış olması gerekir. Öğrenci, kayıtlı olduğu Beykent Üniversitesi fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu yönetim kurulu kararı ile eşdeğerliği belirlenmemiş bir dersi başka bir Yükseköğretim Kurumunun yaz öğretiminden alamaz.
 • Bölüm başkanlığı ve fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulundan onay alınmadan başka bir Yükseköğretim Kurumundan alınan dersler kabul edilmez.
 • Almak istediği derse ilişkin Beykent Üniversitesi’ne mali kaydını yaptırmak suretiyle başvurmuş ve dersin üniversitemizde açılmamış olması gerekmektedir.

 

Başka üniversite öğrencileri de üniversitemiz yaz okulunda açılan derslere kayıt yaptırabileceklerdir. Başvuru için kendi üniversitelerinden dersi üniversitemizde alabileceklerine ilişkin yazı getirmeleri gerekmektedir.

Beykent Üniversitesi’nde açılmayan dersler için yatırılmış olan AKTS ücretlerinin iadesi 16.07.2019 tarihinden itibaren yapılacaktır.

 

2019 Beykent Üniversitesi Yaz Okulu Ders Ücretleri

Ücretler AKTS Başıdır. Yani 10 AKTS alacak olanların yapacağı toplam ödeme Ön Lisans için 2.300 TL, Lisans için 4.350 TL olacaktır. Ücretlere KDV Dahildir.

 

Ön Lisans AKTS Ücreti230 TL
Lisans AKTS Ücreti435 TL

 

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

ÖSYMLİ
ÖSYMLİ
Güncel eğitim haberleri, sınavlara yönelik kitap önerileri, sınav konuları ve çeşitli ders kaynakları ile çalışmalarınıza yardımcı olmaya çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.